Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
m@G
a.luc
Michał Gie
janusz9876543213
Mofak
Sawi
ozzy
Yatzaxx
bogsan
wel37
StaryCop
Bolko
BonifacyPsikuta
soniksoniks
Pawel75
miras
cinekmal
gaulus
Szalony ślimak1
agotfryd
TBorówka
Małgorzatka
gosia11
 
pokaż wszystkich 
Kraków, 17 marca 2023, 09:02, 236/135497Organizator
Biegać każdy może - 22 kwietnia 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

LINK 1: cracoviamaraton.pl/
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ARCHIWUM: KRAKóW      

Na dzień przed jubileuszową, 20. odsłoną krakowskiego maratonu – czyli w sobotę, 22 kwietnia – odbędzie się 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Wiodąca wokół Błoń Krakowskich trasa biegu ma symboliczne 4,2 km długości. Na pokonanie 1/10 dystansu maratońskiego uczestnicy będą mieli 45 minut. Zapraszamy zarówno specjalistów od krótszych dystansów, jak i mniej zaawansowanych biegaczy! Start o godz. 12:30

Pierwsza odsłona Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego miała miejsce w 2006 roku. Bieg odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu z 2005 roku, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

W rywalizacji na symbolicznej trasie o długości 4,2 km wokół Błoń Krakowskich mogą wziąć udział już trzynastolatkowie. Na pokonanie trasy jest 45 minut. W tym czasie 4,2 km przebiec, a nawet przemaszerować może właściwe każdy. Limit startujących to 1000 osób. Start biegu nastąpi o godzinie 12:30 z deptaku przy al. 3 maja na Błoniach Krakowskich, na wysokości ul. Oleandry, a meta zlokalizowana będzie na wysokości Kamienia Papieskiego.

Partnerem Tytularnym biegu jest RMF MAXX.

Zapisy do 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

Zapisy internetowe do 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX prowadzone są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 13 kwietnia 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 21-22 kwietnia 2023 roku.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne. Voucher prezentowy dla zawodnika

Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika (dotyczy wyłącznie pakietów standard, tj. bez koszulki). Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ

Warunki uczestnictwa

Ustalone zostały limity:

- osób startujących: 1000 zawodników (Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu i nie prowadzi zapisów na listę rezerwową),

- pakietów premium (pakiet standard + koszulka): 500 sztuk.

W 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 22 kwietnia 2023 roku ukończą 13 lat. Czas na pokonanie trasy to 45 minut.

Opłata startowa

- 30 złotych - do 13.04.2023 r. pakiet standard (bez koszulki),
- 45 złotych - do 13.04.2023 r. pakiet premium (pakiet standard + koszulka) lub do momentu wyczerpania limitu pakietów premium.
- 60 złotych - 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, pakiet standard (bez koszulki), w przypadku niewyczerpania limitu startujących,
- 75 złotych - 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, pakiet premium (pakiet standard + koszulka), w przypadku niewyczerpania limitu pakietów premium i/lub limitu startujących.

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 13 kwietnia 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów, według ww. stawki. Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Biuro Zawodów

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20 w Krakowie i czynne w dniach:

- 21 kwietnia 2023 roku w godzinach 15:00-20:00
- 22 kwietnia 2023 roku w godzinach 7:00-11:00

Zgłoszenia zawodników niepełnoletnich

a. Zgłoszenia zawodnika niepełnoletniego dokonuje rodzic/opiekun prawny,

b. W zgłoszeniu należy podać wszystkie wymagane dane oraz załączyć wymagane zgody,

c. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do podania swoich danych kontaktowych. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji tych danych i kontakt z rodzicem/opiekunem prawnym w celu weryfikacji poprawności zgłoszenia.

Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się w Biurze Zawodów.

Weryfikacja i odbiór pakietów startowych

Weryfikacja i odbiór pakietu startowego możliwe są wyłącznie w Biurze Zawodów. Organizator dopuszcza sytuację odbioru pakietu startowego przez pełnomocnika:

a. Aby umożliwić odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika, zawodnik podczas rejestracji powinien podać w formularzu zgłoszeniowym dane osoby, którą chce upoważnić do odbioru pakietu,

b. Zawodnik ma możliwość wprowadzenia danych pełnomocnika do dnia 20.04.2023 r.,

c. Pełnomocnikiem mogą być wyłącznie osoby, które w dniu odbioru pakietu startowego mają ukończone 18 lat,

d. Podczas odbioru pakietu pełnomocnik jest zobowiązany okazać kod QR zawodnika, dla którego odbiera pakiet oraz swój dokument tożsamości ze zdjęciem,

e. W przypadku, gdy zawodnik, dla którego odbierany jest pakiet, posiada uprawnienia do zniżek, pełnomocnik powinien okazać te dokumenty przy odbiorze pakietu startowego,

f. Brak danych pełnomocnika w formularzu zgłoszeniowym zawodnika, dla którego odbiera pakiet, uniemożliwia odbiór pakietu startowego, nawet w przypadku, gdy pełnomocnik okaże kod QR zawodnika.

W przypadku osób niepełnoletnich pakiet startowy może odebrać:

a. Rodzic/opiekun prawny którego dane podane są w formularzu zgłoszeniowym,

b. Niepełnoletni zawodnik osobiście – tylko w przypadku, gdy zgłoszenie jest kompletne i zawiera wszystkie wymagane zgody, w tym wyraźną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na odbiór pakietu i udział w zawodach. W przypadku braku wymaganych zgód lub wątpliwości co do poprawności zgłoszenia, Organizator może odmówić wydania pakietu osobie niepełnoletniej,

c. Pełnomocnik upoważniony przez rodzica/opiekuna prawnego.

Szczegółowa instrukcja odbioru pakietu startowego i weryfikacji znajduje się TUTAJ

Koszulka

Koszulka bawełniana dostępna jest w pakiecie startowym wyłącznie dla zawodników, którzy wykupią pakiety startowe premium. Liczba pakietów premium jest ograniczona (500 sztuk). Zawodnik, który w formularzu zgłoszeniowym wybiera pakiet premium, podczas rejestracji wskazuje rozmiar koszulki z przedziału od S do XXL w podziale na krój damski i męski. Liczba koszulek w każdym rozmiarze jest ograniczona. Brak informacji o jakimś rozmiarze w formularzu zgłoszeniowym oznacza, że limit danego rozmiaru się wyczerpał. Koszulki w Biurze Zawodów wydawane będą na podstawie rozmiaru wskazanego w formularzu rejestracyjnym, bez możliwości zmiany zadeklarowanego rozmiaru podczas odbioru, do momentu wyczerpania zapasów danego rozmiaru. Nie ma możliwości wymiany koszulki po zakończeniu imprezy w żadnym przypadku.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

- Regulamin 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX

- Instrukcja zakupu vouchera

- Instrukcja odbioru pakietu startowego


Zobacz także:

Przedstawiamy trasę 20. Cracovia Maratonu

Przedstawiamy trasę jubileuszowej, 20. edycji Cracovia Maraton, która zostanie zorganizowana 23 kwietnia 2023 roku. Po raz kolejny rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle” uczestnicy...
Igrzyskowy Bieg Nocny: zapisy rozpoczęte!

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km, który odbędzie się w wieczór poprzedzający 20. Cracovia Maraton – w sobotę, 22 kwietnia o godz. 21:30. W największym wydarzeniu towarzyszącym jubileuszowej edycji krakowskiego maratonu będzie mogło wziąć udział aż 6000 pełnoletnich osób. Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym...Komentarze czytelników - 9podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-03-05, 14:16 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału w maratonie. Zostały już tylko ostatnie pakiety startowe.

 

KKFM

Autor: KKFM, 2023-03-13, 16:42 napisał/-a:
Właśnie dzisiaj / pewnie nie tylko ja/, otrzymałem maila od zis Kraków, że moja Korana Maratonów Polskich jest g... warta.
zis, jak organizator zapisał sobie w regulaminie, że respektują tylko tych, którzy uzyskali odznakę Korony Maratonów nie wcześniej niż 5 lat temu – po wprowadzeniu weryfikacji elektronicznej tj. od marca 2018 roku.Czyli co? wcześniej robili to z zeszycie ręcznie??
Przykro, ale w 2022 roku Cracovia Maraton był moim ostatnim. Nigdy tam już nie wystartuję.
A kolegom, biegaczom daję pod rozwagę to, w jaki sposób traktują nas organizatorzy.

 

VatzlavB

Autor: VatzlavB, 2023-03-14, 08:50 napisał/-a:
Przykre to.
Kilkuset biegaczy ZiS olał w brzydki sposób. Albo nie chcą na trasie "staruchów", albo wprowadzenie danych do systemu przerasta możliwości ZiS-owskich urzędników.
W tym roku jeszcze wystartuję, bo już trochę późno na zmianę imprezy, ale nad kolejnymi startami, również w innych biegach organizowanych przez krakowski ZiS muszę dobrze się zastanowić.

 

VatzlavB

Autor: VatzlavB, 2023-03-14, 09:58 napisał/-a:
Mam wielką ochotę odesłać do ZiS Kraków zdobyty grubo przed 2018 certyfikat i odznakę Korony Maratonów Polskich.

 

zbyfek

Autor: zbyfek, 2023-03-14, 21:02 napisał/-a:
LINK: http://bieg z koronš króla

Ja bym się domagał o użyczenie korony króla na ostatni bieg, jest przecież wybór.

 

VatzlavB

Autor: VatzlavB, 2023-03-15, 09:39 napisał/-a:
To korona na zębach Ci nie wystarcza?

 

Artek

Autor: Artek, 2023-03-16, 14:31 napisał/-a:
mnie też spotkała taka sytuacja, nie doczytałem regulaminu,że korony z przed 2018 nie są uznawane.

 

Ryszard N.

Autor: Ryszard N., 2023-03-17, 02:23 napisał/-a:
Gdyby ktoś chciał sprzedać pakiet to mogę 200 zapłacić

 

Bystry1983

Autor: Bystry1983, 2023-03-19, 15:07 napisał/-a:
Z tą weryfikacją Korony Maratonów Polskich to totalna dyskryminacja, czym się różni ukończenie biegów przed 2018.
Startuje po raz ostatni ponieważ jest to mój jubileuszowy 20 maraton, więc szkoda odpuścić takiej okazji. Pozdrawiam zdobywców korony tych zdyskryminowanych.

  Ostatnio zalogowani
JW3463
20:30
Zedwa
20:25
AdamP
20:13
gpnowak
20:13
widziu
19:42
Admin
19:39
Artur R.
19:33
kmajna
19:27
manjan
19:25
Jarek42
19:18
kirc
19:12
TomekWiśniewski
19:08
Piotr Czesław
19:06
janusz9876543213
19:03
Leno
18:56
eldorox
18:38
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |