Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
 
pokaż wszystkich 
Kartuzy k.Gdańska, 03 marca 2023, 15:36, 957/364945Organizator
Bieg Dookoła Kaszub - pierwsze takie wydarzenie w Polsce ruszy 29 kwietnia

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: ARCHIWUM: KARTUZY K.GDAńSKAPrzed nami spektakularne wydarzenie jakim jest Bieg Dookoła Kaszub. Dystans 700 km podzielono na 9 etapów i 100 odcinków. Będzie można podjąć się wyzwania całego biegu, kilkudziesięcio - kilometrowego etapu lub kilkukilometrowego odcinka.

Bieg Dookoła Kaszub Śladami Aleksandra Majkowskiego to nie tylko sportowe wydarzenie, ale przede wszystkim społeczne. Odbędzie się w dniach od 29 kwietnia do 7 maja 2023 i będzie miał na celu promowanie kultury kaszubskiej i jej piękna. Trasa biegu, która ma liczyć około 700 kilometrów, przebiegać będzie wokół Kaszub, pokazując wszystkim zainteresowanym nie tylko wspaniałą przyrodę, ale także historię i kulturę regionu.

Organizatorzy dają możliwość zmierzenia się z wielkim wyzwaniem, ale także rozkoszowania się pięknem krajobrazów. Cały Bieg potrwa 9 dni i przeprowadzony zostanie w formule kolumny biegowej, która będzie odwiedzać poszczególne miejscowości. Na startach poszczególnych odcinków będzie możliwość dołączenia lub zejścia z biegu. Uczestnikom cały czas towarzyszyć będzie służba techniczna, medyczna oraz mobilna poczekalnia, w razie potrzeby.

Na trasie, uczestnicy będą mieć okazję skosztować tradycyjnych potraw i napojów, które są nieodłączną częścią kultury kaszubskiej. Mieszkańcy Pomorza będą czekać na biegaczy z flagami i oklaskami.

OPŁATY STARTOWE: Bieg dookoła Kaszub

 
1 pln

10 pln

50 pln

 
 
za każdy kilometr

za każde 10 km

za każde 50 km
 

Limit uczestników: brak
 
Możliwość startu w pojedynczych etapach - w takim przypadku opłaty startowe: patrz regulamin zawodów. Za każdy przebiegnięty kilometr (dystans można wybrać dowolnie wg własnych umiejętności i pomysłu) opłata startowa wynosi 1 złoty.

Organizatorzy biegu chcą, aby ten wyjątkowy wyścig był nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do pokonywania swoich słabości i poznania regionu. Dlatego też zachęcają wszystkich uczestników do wzięcia udziału w imprezach towarzyszących, takich jak koncerty, wystawy i pokazy rzemiosła. Poza biegu w formie kolumny, która będzie poruszać się równym tempem, przygotowano biegi towarzyszące z klasyfikacją, pomiarem czasu i dekoracją, najważniejszymi z nich są: Maraton Kaszebe, Półmaraton Kaszebe oraz Cartusia Półmaraton.

Bieg Dookoła Kaszub jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce, a prawdopodobnie także w tej części Europy. Do udziału w szczególności zachęca się grupy biegowe oraz rodziny, które w wyjątkowy sposób chcieliby spędzić długi weekend majowy.

Regulamin - TUTAJ

FAQ - TUTAJ

Wszystkie informacje dostępne na stronie wydarzenia kaszubybiegaja.pl/BDK


Zobacz także:

Już 5 maja rusza I Maraton Kaszëbë

Start w Studziennicach, meta w Swornegaciach. To będzie wyjątkowe wydarzenie w ramach spektakularnego Biegu Dookoła Kaszub. Bądź z nami na wspaniałej leśnej trasie! Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń i wyzwań, to ta impreza jest dla Ciebie. Przebiegniesz przez malownicze krajobrazy południowych Kaszub i poczujesz magię tutejszej natury. Już sam start z urokliwych Studziennic zrobi na Tobie ogromne wrażenie. A meta w Swornegaciach...


Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-02-28, 10:05 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszam do zapoznania się z formułą tego niezwykłego biegu :-)

  Ostatnio zalogowani
lordedward
21:18
kos 88
21:14
maratonczyk
21:11
schlanda
21:06
Madmax
21:00
qbuś
20:43
Daro091165
20:42
zbyszekbiega
20:41
szakaluch
20:31
JW3463
20:30
zwojtys
20:30
Zedwa
20:25
AdamP
20:13
gpnowak
20:13
widziu
19:42
Admin
19:39
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |