Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   

UCZESTNICY

 
 
pokaż wszystkich 
Łódź, 07 listopada 2021, 09:00, 441/671958Organizator
Zapraszamy do udziału w projekcie pt. projekt Łódzkie Biega

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
LINK 2: ARCHIWUM: ŁóDźAkademia Sport i Zdrowie, organizator takich imprez jak Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run czy Bieg 3 Króli realizuje projekt Łódzkie Biega. Ma on na celu popularyzację i upowszechnianie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kreację mody na sport wokół łódzkich biegów.

W ramach projektu realizowana jest kampania, która ma zachęcić mieszkańców województwa łódzkiego do uprawiania sportu, a przede wszystkim biegania.

- Zakładamy, że projekt "Łódzkie Biega" będzie wpływał na poprawienie zdrowia mieszkańców województwa łódzkiego oraz przyczyniał się do zwiększającej się liczy osób trenujących oraz startujących w zawodach biegowych – tłumaczy prezes stowarzyszenia Akademia Sport i Zdrowie Robert Blesiński.

Po rocznej przerwie odbył się Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Uczestniczyło w nim ponad 3000 zawodników i zawodniczek. Według organizatorów taka frekwencja w dobie pandemii potwierdza, że zainteresowanie rekreacją i bieganiem jest coraz większe.

- Proponując całym rodzinom spędzenie dnia na świeżym powietrzu, utrwalamy w społeczeństwie chęć prowadzenia zdrowego stylu życia i bycia. Wzorując się na wielkich metropoliach, chcemy, aby bieganie stało się nieodłączną częścią życia codziennego mieszkańców naszego miasta i województwa a w rezultacie będziemy mieli społeczeństwo bardziej usportowione, zdrowsze i wolne od chorób cywilizacyjnych – dodają członkowie ASiZ.

W ramach projektu organizowane są bezpłatne treningi dla amatorów biegania. Chętni mieszkańcy spotykają się w każdą niedzielę o godz. 9.30 na parkingu przy Parku Zdrowie- wzdłuż ulicy Al. Unii między ulicami- Srebrzyńską i Konstantynowską. Zajęcia prowadzą znani łódzcy trenerzy biegania: Joanna i Jacek Chmiel.

Najbliższy trening odbędzie się 31 października, a kolejne w dniach: 07.11,  14.11,  21.11,  28.11,  05.12

Treningi są okazją do przygotowania się do dużych imprez biegowych. Utworzono dwie grupy: dla zaawansowanych i tych, którzy zaczynają przygodę z tą dyscypliną sportu.

W ubiegłą sobotę odbyła się pierwsza impreza pod hasłem”Łódzkie Biega”. W zawodach, które odbyły się w Lesie Łagiewnickim wystartowało blisko 100 osób. Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki, pozostali biegacze – medale. Członkowie Akademii Sport i Zdrowie już dziś zapraszają na kolejny event, tym razem w Spale. 13 listopada w bliskim sąsiedztwie Centralnego Ośrodka Sportu odbędą się zawody na ścieżce, którą kilka lat temu wytyczyli i oznakowali przedstawiciele AsiZ.

Bardzo ważnym elementem projektu jest zainteresowanie młodzieży i dorosłych sportem, co może odciągnąć od zagrożeń patologicznych takich jak alkoholizm czy narkomania. Chcemy aby całe rodziny nauczyły się spędzać dzień wolny od pracy wspólnie na łonie natury – mówią członkowie Akademii Sport i Zdrowie.

Projekt Łódzkie Biega realizowany będzie do końca roku. Jest on finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030


Zobacz także:Komentarze czytelników - brakskomentuj informację Ostatnio zalogowani
Fidelio
13:48
gpnowak
13:46
Deja vu
13:41
biegacz54
13:39
ahawranek
13:28
vipsektor
13:27
runner
13:26
d.chylinska@wp.pl
13:12
Andrzej.
12:30
nikram11
12:11
Admin
12:06
pol1948
11:54
gawon
11:38
Gapiński Łukasz
11:24
Jurek z Jasła
11:22
Konsul
11:14
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |