Gdańsk, 06 wrzesnia 2021, 10:36, 2390/906734Organizator
Podsumowanie 55. Festiwalu Chodu i Biegu Pocztowca - Pucharu Poczty Polskiej

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 3: GALERIA ZDJĘĆ ORGANIZATORA
LINK 4: ARCHIWUM: GDAńSK

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemi± covid-19 wrócił na uliczki starego miasta Gdańska 55.Festiwal Chodu i Bieg Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej. Projekt po¶więcony jest pamięci Obrońców Poczty Polskiej 1939, z tej okazji tradycyjnie złożono dedykowany od uczestników wieniec pod pomnikiem Obrońców Poczty.

Festiwal otworzył Prolog „Chód z Listonoszem” z udziałem 200 uczestników. Promocyjny chód na dystansie 1km poprowadzili liderzy w historycznych mundurach pocztowych z czasów II RP. Ambasadorem Chodu z Listonoszem od pocz±tku tej konkurencji jest Bogusław Barbużynski.

Kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć

W Prologu wzięli udział wszyscy chętni, rodzice z dziećmi, młodzież i seniorzy. Uczestnicy maszerowali w okoliczno¶ciowych gratisowych koszulkach. Na mecie otrzymali pakieciki startowe, a ci co mieli szczę¶cie w losowaniu, wygrali nagrody ufundowane przez sponsorów. Na klasycznym dystansie 5km rozegrano Bieg Pocztowca Kobiet i Mężczyzn Energa Cup. W¶ród Kobiet w Kategorii Open zwyciężyła Marta Łagownik(17:06) i Kenijczyk Wambua Boniface (15:13). Obydwoje otrzymali Puchary Prezesa Energa SA z Grupy Orlen.

Festiwal Chodu rozgrywany od 1965r. odbył się w 10 konkurencjach chodu sportowego. Ton rywalizacji nadawali olimpijczycy z Tokio. Chód 20km Open - Poczta Polska Cup wygrał Łukasz Niedziałek przed Arturem Brzozowskim. Łukasz został także zwycięzc± Mistrzostw Polski U23 Lotos Cup. Pozostałe medale zdobyli: srebrny - Arkadiusz Schiedel i br±zowy Miłosz Oczko¶ obydwaj z Nadwi¶lanina Chełmno.

W¶ród pań na dystansie 20km Open zwyciężyła 10. zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio Katarzyna Zdziebło. Jej siostra Anna Zdziebło finiszowała jako druga, zostaj±c jednocze¶nie Mistrzyni± Polski w kategorii U23. Na tym samym dystansie w Mistrzostwach Polski Juniorek U20 zwyciężyła Kinga Waleriańczyk(Sztorm Kołobrzeg), w¶ród Juniorów zwycięzc± został Kamil Piecuch(Stal Mielec)

Rozegrano także Mistrzostwa Polski Weteranów w Chodzie 5km. Mistrzami zostali: ¦leziona Katarzyna i Bogusław Barbużyński.

Zwycięzcy otrzymali Puchary Ministra Sport, Prezes Grupy Lotos i Prezesa Totalizatora Sportowego oraz premie finansowe.

Stanisław Lange

Zobacz takze:

55.Chód i Bieg Pocztowca-Puchar Poczty Polskiej

SZANOWNI SYMPATYCY REKREACYJNEGO CHODU i NORDIC WALKING! 4 wrze¶nia 2021r./sobota/ o godz. 13:45 na Podwalu Staromiejskim w Gdańsku, strefa Pomnika Tym co za polsko¶ć Gdańska odbędzie się Bezpłatny Prolog „Chód z Listonoszem” na dystansie 1000 m w ramach prestiżowego 55. Festiwalu Chodu i Biegu Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej. Partnerem Oficjalnym jest Poczta Polska S.A i MKDNiS. Zapraszamy do udziału wszystkich...
Zapraszamy do Gdańska na 55.Chód i Bieg Pocztowca

Szanowni Państwo, zapraszamy na 55.CHÓD i BIEG POCZTOWCA - PUCHAR POCZTY POLSKIEJ, który odbędzie się 4 wrze¶nia 2021r. w Gdańsku na Podwalu Staromiejskim w strefie Pomnika Tym co za polsko¶ć Gdańska. Upamiętni 82-± rocznicę wybuchu IIW¦ i obrońców Poczty Polskiej. Partnerem Oficjalnym jest Poczta Polska S.A., Grupa Lotos, Energa SA. Projekt został objęty Patronatem Ministra Infrastruktury.