Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

UCZESTNICY

 
ED  K-K
mario.s5
bogaw
W.Pre.T.
ozzy
mike
oksanka
 
pokaż wszystkich 
Kędzierzyn Koźle, 10 sierpnia 2021, 07:18, 2931/753970Organizator
Czy łączy nas tylko chemia? Dzień Dobry mówimy z chemicznego Kędzierzyna-Koźla

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: KęDZIERZYN KOźLE      

10 października 2021 roku zapraszamy na pierwszą edycję, ćwierć i półmaratonu leśnego „Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle”. Leśna i urozmaicona trasa. Do pokonania około 22 i ponad 10 km. Biegiem lub Nordic Walking. Start i meta znajdują się na osiedlu Azoty. Tuż za mostem na kanale kędzierzyńskim, przy wejściu do lasu na Dąbrowie.

Pierwszy półmaraton leśny w tej części Opolszczyzny. Jednak nie pierwszy bieg organizowany przez Fabrykę Aktywności XYZ na Dąbrowie. Biegacze znają to miejsce z cyklu Aktywny Kędzierzyn-Koźle edycja 2020 i 2021.

OPŁATY STARTOWE: Półmaraton Leśny, Ćwierć Maraton

59 pln

69 pln

79 pln

89 pln

109 pln

125 pln


do 30
marca

do 30
maja

do 30
czerwca

do 31
sierpnia

do 26
września

w Biurze
Zawodów

Limit uczestników: brak
 

"Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle" - dla kogo?

- Dla każdego! Dla każdego, który choć przez chwilę pomyślał o aktywności - wyjaśnia Prezes Stowarzyszenia XYZ, współorganizującego wydarzenie – Dajemy pełne 4 godziny na pokonanie trasy. Biegiem lub Nordic Walking. W tym czasie można przyjemnie spędzić czas w dobrym towarzystwie, korzystając z urokliwego lasu na Dąbrowie – mówi Witek Jochimczyk

– Dla tych, którzy lubią szybkość, na trasie półmaratonu wspólnie z jednym z parterów wyznaczymy specjalną lotną premię! z szybką nagrodą – jaką?


Szczegóły wkrótce na www.sisxyz.pl i naszym profilu facebookowym @fabrykaaktywnosciXYZ

A dla wszystkich mamy wspaniałe widoki i fajny pakiet startowy. Można go dodatkowo rozszerzyć o koszulkę z krótkim lub długim rękawem. Każdy Finischer otrzyma również pamiątkowy medal. W kategoriach wiekowych wręczymy zawodnikom puchary.

Jaka trasa? Będzie crossowo czy...?

- Obecnie dopinamy szczegóły. Pokonaliśmy już „kilka” km na rowerze. Korzystamy z doświadczenia ultrasów. Miało być trudno. Pot miał lecieć po plecach a łzy z oczu, ale jeszcze nie teraz – uśmiecha się Tomek Cholewiński, organizator DDKK. – Jedno jest pewne, trasę poprowadzimy przez najstarszy bukowy las Nadleśnictwa Kędzierzyn. Rozglądając się na boki będzie można zobaczyć kamienie runiczne. W tym miejscu kiedyś stał pałacyk myśliwski należący do rodu Hohenhole – właścicieli tych ziem. Po biegu warto tutaj wrócić i zobaczyć to z bliska.

W czasie II wojny na tych terenach znajdowały się stanowiska przeciwlotnicze. To właśnie tutaj w 1944 roku miała miejsce tzw. wojna o benzynę. Do dzisiaj można znaleźć ślady nalotów
– dodaje Tomek – Mamy więc trochę historii. Mamy też przepiękną biegową okolicę. Oddamy do dyspozycji leśną, ale szeroką i w miarę szybką trasę. 10.października warto zrobić sobie Dzień Dobry w Kędzierzynie-Koźlu. Warto zresztą zaplanować sobie opolski weekend, bo #opolskiejestpiękne. A na cross i leśne kędzierzyńskie - dąbrowskie górki przyjdzie jeszcze czas...

Mistrzostwa!

Organizatorzy zapraszają do zabawy i rywalizacji o tytuł Najszybszego Leśnika - półmaratończyka, Najszybszego Nauczyciela (pracownika oświaty) – półmaratończyka, Najszybszego Urzędnika – półmaratończyka. I choć tytuł mistrzowski nie ma rangi Mistrzostw Polski to warto zostać MISTRZEM!

Biuro zawodów będzie czynne już od piątku. Szczegóły znajdują się w regulaminie dostępnym TUTAJ

Super trasa. Piękny las. Szerokie leśne drogi. Zapraszamy do Kędzierzyna-Koźla.

Organizatorem Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych XYZ znane jako Fabryka Aktywności i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na facebooku i na stronie www.sisxyz.pl

Zrób sobie Dzień Dobry! Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle 2021.


Zobacz także:
Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2021-08-04, 16:22 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału i zapisów.

  Ostatnio zalogowani
jmm
20:21
AntonAusTirol
19:11
BOP55
18:57
przemek300
17:47
POZDRAWIAM
17:42
tadeusz.w
17:15
Pawel63
17:12
crespo9077
17:11
Bystry1983
16:03
urban93
15:23
maratonczyk
15:07
gora1509
14:49
monsun.com.pl
14:46
runner
14:38
kostekmar
14:11
miro57
13:54
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |