Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

UCZESTNICY

 
gandhi88
Alek
grzk66
chris_cros
pawel.agat@interia.pl
squadro
szan72
BemolMD
zsuidakra
torcer
gdarek7
arturs9192@interia.pl
ADAXO
arek19_78
Szalony ślimak1
GriszaW70
gaulus
ziutek58
 
pokaż wszystkich 
Katowice, 08 grudnia 2020, 09:29, 1808/491307Organizator
Cyborg - XV Śląski Maraton Noworoczny

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI Z 2020 ROKU
LINK 5: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 6: ARCHIWUM: KATOWICE      Pierwsi w Kalendarzu, Pierwsi odważni, Pierwsi do powrotu do „tradycyjnych czasów” – po prostu CYBORGI! XV „Cyborg” – Śląski Maraton Noworoczny – 01.01.2021. pod patronatem sponsora głównego (i partnera strony maratonypolskie.pl – BetX Zakłady Sportowe (ebetx.pl). BETX Zakłady Sportowe sponsorem Polskich Maratonów w 2021 roku! Cyborg to początek ofensywy biegowej nowego legalnego bukmachera na polskim rynku!

1 stycznia nie kojarzy nam się zazwyczaj z niczym wyjątkowym. Poza zmianą roku w kalendarzu i szeregiem noworocznych postanowień w głowach, większość z nas myśli głównie o odpoczynku po całonocnych, sylwestrowych szaleństwach. Ewentualnie dowiadują się, że piłkarze Cracovii tradycyjnie pojawili się na noworocznym treningu i rozegrali sparing.

Tymczasem, już od 15 lat, biegacze z całej Polski, a także Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier i innych krajów, zjeżdżają się do Parku Śląskiego na pograniczu Katowic i Chorzowa. Miejsca wyjątkowego, które może poszczycić się tym, że grupka pasjonatów, praktycznie społecznie i charytatywnie, od wielu lat poświęca swój świąteczny spokój i sylwestrową zabawę, właśnie po to, by przygotować dla zapalonych biegaczy i maratończyków, wyjątkową imprezę.

Cyborg Maraton, bo o nim mowa, to wydarzenie, które nabrało już status kultowego. Wydarzenie w którym każdy może na biegowo (lub z kijkami nordic walking) wejść w nowy rok i pokonać dystans, na jaki akurat ma ochotę. W ramach jednej opłaty startowej (obecnie to tylko 79PLN – zostało już niecałe 200 miejsc!), można w trakcie biegu zdecydować jak wiele 7-kilometrowych pętli chcemy pokonać.

To dobre miejsce na rozpoczęcie noworocznych postanowień, wyleczenie kaca, czy po prostu zaliczenie kolejnego maratonu (a nawet ultramaratonu) dla zapalonych maratończyków! Tak samo, w wersji REALNEJ będzie i tym razem.

Trasa biegu wiedzie malowniczymi alejkami Parku Śląskiego, który do dzisiaj pozostaje największym, śródmiejskim parkiem w Europie, który został zasadzony od zera (nie jest pozostałością lasu). Doskonała lokalizacja daje możliwość zdrowego i bezpiecznego rozpoczęcia Nowego Roku, także w dobie pandemii! Doskonale wiedzą to stali bywalcy, gdyż impreza bardzo szybko się „wyprzedaje” mimo, praktycznie zerowej reklamy. Poza informacjami na portalu Facebook, stronie elektronicznezapisy.pl (Kalendarz) i informacjami na naszym portalu, ciężko gdziekolwiek szukać kampanii reklamowych wydarzenia.

Jak mówi jego organizator – Mateusz Banaś (Fundacja „Dobra Akcja”, także Wizz Air Katowice Half Marathon, czy Festiwal Biegowy Bielsko-Biała (pierwsza edycja już w maju 2021): "Wspaniałych produktów nie trzeba reklamować, a nasz bieg jest w pewien sposób elitarny, gdyż co roku mamy „nadkomplet” uczestników. Zależy nam na jakości i kameralnej, koleżeńskiej atmosferze, więc liczba uczestników nigdy nie przekracza u nas tysiąca. Nie chcemy masówki!"

Co ciekawe, Cyborg Maraton jest drugim w kolejności kalendarzowej, maratonem na świecie. Przez kilka lat był nawet pierwszym i jego organizatorzy odbierali w Nowy Rok setki wiadomości i telefonów z całego świata z prośbą o podanie wyników i krótką relację z wydarzenia. Od kilku lat jednak Zurich Marathon startuje punktualnie o północy, więc Cyborg startujący punktualnie w samo południe był drugi... W tym roku, z uwagi na pandemię, nie zanosi się na to by Szwajcarzy mieli w planie organizację swojego wydarzenia, więc Śląski „Cyborg” będzie ponownie pierwszy!

Uczestnicy w pakiecie startowym otrzymują pamiątkową koszulkę (dodatkowo płatna), chustę wielofunkcyjną – w tym roku przydatną również jako maseczka, ciepły posiłek, medal na mecie, czipowy pomiar czasu i szereg innych atrakcji. Dodatkową wartością ze środków pozyskanych z przedsięwzięcia, jest wsparcie 13-letniej Laury Zawada, cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe i wsparcie jej leczenia, oraz codziennego życia.

Organizatorzy są bardzo dobrze przygotowani na „starcie” z koronawirusowymi obostrzeniami i jak przystało na prawdziwych „Cyborgów” nie poddają się łatwo! Zostało już niewiele miejsc i czasu, jeśli i Ty chcesz zostać Cyborgiem, to teraz masz na to idealną okazję!

Zapisy znajdziecie TUTAJ


Zobacz także:

Cyborg: pierwszy maraton 2021 za nami!

Czy w dobie wszechobecnych, często niespójnych obostrzeń wydawanych przez rządzących można zorganizować prawdziwe, ciekawe zwody biegowe. Nie wirtualne, tylko rozgrywane na normalnej trasie z pomiarem czasu. Okazuje się, że można, a to wszystko za sprawą twórców tegorocznej edycji Cyborga – Śląskiego Maratonu Noworocznego. Ogólnie, Śląsk wyrasta ostatnimi czasy na lidera organizacji biegów. Po październikowej edycji...


Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

polonski

Autor: polonski, 2020-12-09, 14:31 napisał/-a:
LINK: https://bit.ly/3kKiEti

Zapisałem się już na ten rok ;) to będzie czwarty raz, choć raczej nie do czterech razy sztuka :/ Dwukrotnie byłem tu 4-ty open w maratonie, ciut brakowało, mimo to pamiętam jako jedną z najfajniejszych imprez. Dobre dla grupy z różnymi kondycyjnie biegaczami, bo można przebiec dowolną ilość okrążeń, od 1-6 a nawet siódme wtedy liczy się jako ultra, i każdy nawet ten biegnący "niewymiarową" ilość jest klasyfikowany, nagradzane zaś pełne dystanse 21,1 i 42,2 co pobiegniesz to twoje..

 

arrek777

Autor: arrek777, 2021-01-10, 18:23 napisał/-a:
dość mamy siedzenia i biegania wirtualnego chcemy się ścigać .nawet o zwykłą marchewkę chcemy rywalizacji .nawet o ostatnie miejsce.Oby ten rok był inny .Rok w plecy .Tęsknie za Krakowem Łodzią Warszawą .

  Ostatnio zalogowani
Chyży
20:12
maste
19:56
Pawel63
19:29
Admin
19:08
rezerwa
19:07
zamorrad
19:02
cumaso
18:09
entony52
17:54
Andrzej Bukowczan
16:22
fit_ania
16:19
belk
16:03
Jarek42
15:50
jankos6
15:23
heelmaes
15:04
RGT
14:55
biegacz54
14:29
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |