Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

UCZESTNICY

 
andszy
czyrniamartin
Daniel22
kolor70
gliner
vipsektor
Darek102
spartakus07
malpek64
zuko
kos
Wojtek_Tri
filips1
samolocik
Mikesz
M@ciek
widziu
mirekuczok
obieganiu.pl
armoniek
 
pokaż wszystkich 
Kraków, 15 wrzesnia 2020, 15:36, 1956/359416Organizator
PZU Cracovia Maraton na 250 osób, pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI O BIEGI TRADYCYJNYM
LINK 2: WIĘCEJ INFORMACJI O BIEGU WIRTUALNYM
LINK 3: ARCHIWUM: KRAKóW      

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim dla 250 osób oraz bieg wirtualny – to tylko część niespodzianek, jakie przygotował dla biegaczy Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (organizator Cracovia Maraton) wraz z PZU SA (wieloletnim Sponsorem Tytularnym biegów organizowanych w ramach Królewskiej Triady Biegowej). Jesienią ruszy projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e), dzięki któremu miłośnicy biegania będą mogli połączyć się ze sobą i uczestniczyć w sportowej rywalizacji.

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu utrudniła organizację imprez masowych, także tych sportowych. Konieczne było zawieszenie treningów, nie można było spotykać się w grupach, wszystkie imprezy sportowe – zarówno te dla profesjonalistów, jak i amatorów – zostały przełożone lub odwołane.

Z uwagi na pandemię oraz wynikające z tego faktu regulacje i brak możliwości organizacji masowej imprezy biegowej w formie tradycyjnej, 19. Cracovia Maraton został przełożony na 25 kwietnia 2021 roku, 14. Bieg Trzech Kopców na 3 października 2021 roku, a 7. Cracovia Półmaraton Królewski na 17 października 2021 roku. Nie oznacza to jednak zupełnego braku sportowych emocji dla biegaczy.

Dzięki współpracy ZIS i PZU SA, 8 listopada, w terminie kiedy planowany był 19. Cracovia Maraton, 250 miłośników biegania weźmie udział w biegu tradycyjnym na dystansie maratońskim, organizowanym w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz oddziału dziecięcego w jednoimiennym Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Ponadto, w dniach od 19 października do 8 listopada, dzięki aplikacji biegowej wszyscy chętni, bez względu na lokalizację, będą mogli wziąć udział w wirtualnych biegach: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km i 42,195 km (dystanse, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi)

- Cieszę się, że mimo pandemii uda nam się w tym roku zaproponować biegaczom sportowe emocje. Bieg na dystansie maratońskim wokół Błoń Krakowskich będzie miał wymiar bardziej symboliczny niż sportowy. Oczywiście, każdy pobiegnie aby uzyskać jak najlepszy czas. Jako organizatorzy chcemy jednak przede wszystkim pokazać, że jesteśmy razem, że w czasie pandemii, przy zachowaniu dystansu społecznego oraz przestrzeganiu obowiązujących regulacji można bezpiecznie rywalizować.

Chcemy pokazać, że nic tak nie łączy ludzi jak sport i związane z nim emocje. Wartym podkreślenia jest fakt, że kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz oddziału dziecięcego w jednoimiennym Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Cieszę się, że nasz Partner, wieloletni Sponsor Tytularny biegów organizowanych w ramach Królewskiej Triady Biegowej, PZU SA, po raz kolejny aktywnie uczestniczy w naszych działaniach
– powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i biegów organizowanych przez ZIS.

- Sport to najlepsza inwestycja w zdrowie i jakość życia, dlatego od lat chętnie wspieramy imprezy biegowe. Jestem pewna, że PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) będzie niezapomnianym przeżyciem sportowym, mimo pandemii i związanym z nią licznych obostrzeń sanitarnych – powiedziała Dorota Macieja, Członek Zarządu PZU Życie.

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim dla 250 osób w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim wystartuje 8 listopada o godz. 10:00 z deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich. Organizatorzy ustalili limit czasu na pokonanie trasy – 4,5 godziny. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia niespełna 12 okrążeń wokół Błoń. Start i meta zlokalizowane będą w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Ze względu na ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa, w biegu może wziąć udział 250 osób. Pula 200 miejsc zostanie rozlosowana wśród zapisanych osób. 50 pakietów zarezerwowanych zostało dla Sponsorów oraz Partnerów, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Zapisy rozpoczną się 8 października 2020 roku o godz. 12:00 i zakończą się 12 października 2020 roku o godz. 9:00. Losowanie uczestników i osób, które trafią na listę rezerwową odbędzie się 12 października 2020 roku o godz. 12:00 i będzie transmitowane na stronie internetowej pzucracoviamaraton.pl

Wylosowane osoby do 15 października 2020 roku mają czas na dokonanie opłat. Osoby, które nie uiszczą opłaty w podanym terminie, zostaną wykreślone z listy w dniu 19 października 2020 roku, a w nich miejsce zostaną wówczas wpisane kolejne osoby z listy rezerwowej. Termin wpłat dla listy rezerwowej upłynie 22 października 2020 roku. Wysyłka pakietów odbędzie się w dniach 21-28 października.

Opłata startowa za udział w biegu wynosi minimum 100 zł. Kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz oddziału dziecięcego w jednoimiennym Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają koszulkę techniczną marki Asics, numer startowy, produkty pozyskane od Sponsorów oraz Partnerów. Pakiety zostaną wysyłane do zawodników z odpowiednim wyprzedzeniem.

Każda osoba, która ukończy bieg na dystansie maratońskim otrzyma na mecie medal. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Sześciu najlepszych zawodników i sześć najlepszych zawodniczek otrzyma nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

Bieg zostanie przygotowany z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego obowiązujących aktualnie dla organizacji tego typu wydarzeń. W strefie startu każdy uczestnik będzie miał zapewnioną wymaganą przestrzeń, obowiązywał będzie nakaz zasłaniania ust i nosa. Na mecie, oprócz medali, zawodnicy otrzymają folię termiczną, pakiet regeneracyjny oraz maseczkę. Za bramą startu ustawiony będzie punkt odżywiania, gdzie dla zawodników przygotowane zostaną woda, napoje izotoniczne oraz żele energetyczne.

Zarówno organizatorzy, obsługa jak i wolontariusze zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej. Na terenie imprezy dostępne będą płyny do dezynfekcji. Więcej informacji na temat biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim dla 250 osób można znaleźć pod adresem pzucracoviamaraton.pl/Bieg-tradycyjny

Bieg wirtualny w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

Rywalizacja w ramach biegu wirtualnego potrwa 3 tygodnie – od 19 października do 8 listopada 2020 roku. Wydarzenie będzie realizowane za pośrednictwem istniejącej już aplikacji wykorzystywanej przy okazji treningu wirtualnego PZU Cracovia Maraton Challenge – aplikacja zmieni nazwę na PZU Cracovia Maraton to-ge(t)-ther(e)

W projekcie będą mogli wziąć udział biegacze i rolkarze. Do wyboru będzie 5 dystansów: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km, 42,195 km. Dystans będzie można pokonać na dowolnie wybranej trasie.

Organizatorzy przygotowali dwa rodzaje pakietów startowych:

- podstawowy (otrzymuje go bezpłatnie na adres mailowy każdy zarejestrowany zawodnik, zawiera: numer startowy do samodzielnego wydruku, kupony rabatowe na produkty i usługi Sponsorów i Partnerów, dyplom do wygenerowania po ukończeniu wybranego dystansu, nakładkę na zdjęcie),

- premium (opłata startowa w wysokości 40 zł, oprócz ww., będzie zawierał koszulkę techniczną marki Asics oraz niespodzianki od Sponsorów i wysyłany będzie za pośrednictwem Poczty Polskiej – ilość ograniczona. Organizator przygotuje 2 000 pakietów premium)

Zapisy do biegu będą prowadzone od 8 października 2020 roku. Więcej informacji na temat biegu wirtualnego pzucracoviamaraton.pl/Bieg-wirtualny


Zobacz także:

Podsumowanie projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

18 listopada w Pawilonie Medialnym Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana odbyła się konferencja prasowa podsumowująca projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Całość środków zebranych dzięki zaangażowaniu biegaczy i pozyskanych od sponsorów – w sumie blisko 100 tys. zł w gotówce i pomocy rzeczowej – została przekazana Dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego...
PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): oficjalne wyniki biegu

Niedziela, 8 listopada była finałowym dniem projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)! Tego dnia zakończyła się trwająca od 19 października rywalizacja w ramach biegu wirtualnego, a także odbyły się przeniesiony do świata wirtualnego bieg maratoński 8.11.2020 r. i bieg sztafetowy. W ramach projektu niemal 1200 osób pokonało łącznie dystans ponad 22 500 km. Zebrana dzięki zaangażowaniu biegaczy kwota około 50 000 zł zostanie przekazana...
Mój pierwszy Cracovia Maraton...

To mógł być jeden z najciekawszych biegowych weekendów w moim życiu. Wbrew temu co dzieje się dookoła były na to duże szanse. Ponieważ były także plany rezerwowe, awaryjne, zastępcze - coś z tego wszystkiego musiało się udać. Zacznijmy od samego początku: w lipcu zapisałem się na organizowany po raz pierwszy ultramaraton w Egipcie. Wszystko wyglądało niesamowicie egzotycznie: start pod Piramidą w Majdum, 70 kilometrów wzdłuż Nilu...
Stacjonarny PZU Cracovia Maraton przeniesiony do świata wirtualnego

Z uwagi na dzisiejsze wystąpienie Prezesa Rady Ministrów i zaostrzenie regulacji prawnych w walce z pandemią a także prognozowany wzrost zakażeń koronawirusem, podjęliśmy niełatwą decyzję o przeniesieniu biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim oraz sztafety maratońskiej na bieżniach w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) do świata wirtualnego...
PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) już za sześć dni!

Do startu biegu tradycyjnego w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) pozostało sześć dni. 8 listopada 250 uczestników rozpocznie zmagania na królewskim dystansie na Błoniach Krakowskich. Równocześnie z zawodnikami wystartuje sztafeta maratońska na bieżniach. Od dwóch tygodni łączymy się także z zawodnikami na całym świecie w biegu wirtualnym. Mamy bowiem wspólny cel...
PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): zapisy rozpoczęte!

Rozpoczęły się zapisy do biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim dla 250 osób oraz bieg wirtualnego, które tej jesieni dla biegaczy przygotowali Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz PZU – wieloletni Sponsor Tytularny imprez organizowanych w podwawelskim grodzie. Bieg tradycyjny odbędzie się 8 listopada, a zgłoszenia są przyjmowane tylko do 12 października, do godz. 9:00
Biegi organizowane przez ZIS w 2021 roku, treningi i wyzwania wirtualne już teraz

W poniedziałek, 17 sierpnia, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbył się briefing prasowy dotyczący wydarzeń biegowych organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz wynikające z tego faktu regulacje i brak możliwości organizacji masowej imprezy biegowej w formie tradycyjnej, poinformowano o przełożeniu...
Nowy termin 19. PZU Cracovia Maraton - impreza odbędzie się 8 listopada 2020 roku

Nowy termin tegorocznego, 19. PZU Cracovia Maraton został wyznaczony na 8 listopada 2020 roku. Wydarzenia towarzyszące – Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXXX oraz Bieg Nocny na 10 km zaplanowane są na 7 listopada. W związku z nadzwyczajną sytuacją, dotychczas uiszczone opłaty startowe za udział w 19. PZU Cracovia Maraton...
PZU po raz kolejny Sponsorem Tytularnym Cracovia Maraton

PZU został Sponsorem Tytularnym tegorocznej edycji Cracovia Maraton. Spółka postanowiła wspierać najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny maraton w Polsce już po raz piąty z rzędu. 19. PZU Cracovia Maraton zaplanowany jest na 26 kwietnia 2020 roku. Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Wydarzenie przyciąga biegaczy z...
Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze Silver Label Road Race. World Athletics co roku odznacza biegi certyfikatami: Gold, Silver oraz Bronze Label.
Biegowa rywalizacja dla każdego - weź udział w Mini Cracovia Maraton!

Tradycyjnie już, na dzień przed krakowskim maratonem – czyli w tym roku w sobotę, 25 kwietnia – specjalistów od krótszych dystansów i mniej zaawansowanych miłośników biegania zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji na dystansie 4,2 km. 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXXX, ze startem i metą na deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich, rozpocznie się o godz. 12:30
Maratońska rywalizacja na rolkach w Krakowie: zapisy rozpoczęte

W 2020 roku Cracovia Maraton na Rolkach ponownie rozpocznie dwudniowe sportowe święto w Krakowie, którego zwieńczeniem będzie 19. edycja Cracovia Maraton. W przeddzień zmagań biegaczy, 25 kwietnia rolkarze wezmą udział w rywalizacji na dystansie 42 km i 195 już po raz 15. Można już zgłaszać się do udziału w zawodach, które towarzyszą krakowskiemu maratonowi od 2006 roku.
19. Cracovia Maraton: od 1 lutego zmiana opłaty startowej

Nie warto zwlekać z decyzją o zapisaniu się do udziału w 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 26 kwietnia! Jeszcze tylko do końca stycznia obowiązuje początkowa opłata startowa w wysokości 90 zł. W okresie od 1 lutego do 31 marca wpisowe wyniesie 120 zł, a od 1 kwietnia do dnia zakończenia zapisów internetowych (18 kwietnia) 150 zł. W Biurze Zawodów (24-25 kwietnia) będzie to 170 zł.
10 km po Krakowie w blasku księżyca: ruszyły zapisy do Biegu Nocnego!

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Biegu Nocnego na 10 km, który już po raz siódmy będzie towarzyszył krakowskiemu maratonowi. W 2020 roku, trzeci raz z rzędu impreza zostanie zorganizowana w wieczór poprzedzający Cracovia Maraton. 25 kwietnia o godz. 21:30 uczestnicy biegu znów wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym!
Jak maraton na wiosnę, to tylko w Krakowie!

Trzeci najlepszy maraton świata w rankingu serwisu Sole Supplier, największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce, a drugi pod względem liczby uczestników w całym roku – to właśnie Cracovia Maraton! Wszystkich, którzy myślą o zmierzeniu się z dystansem 42 km i 195 m w pierwszej części sezonu 2020 zapraszamy do wzięcia udziału w 19. edycji imprezy, która odbędzie się 26 kwietnia! Początkowa opłata startowa w wysokości 90 zł...


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - maraton

19. Cracovia Maraton - Kraków, 8.11.2020

8
2020-09-24
Biegi / Biegi - maraton

2019 - 18. Cracovia Maraton

22
2019-05-19
Biegi / Biegi - maraton

2018 - 17. PZU Cracovia Maraton

38
2018-04-26
Biegi uliczne / Biegi - maraton

2017 - 16. PZU Cracovia Maraton

76
2017-05-16
Biegi / Biegi - maraton

2016 - 15. PZU Cracovia Maraton

165
2016-05-20
Biegi / Biegi - maraton

2015 - 14. Cracovia Maraton

504
2015-05-11
Biegi / Biegi - maraton

2014 - XIII Cracovia Maraton

786
2014-10-01
Biegi / Biegi - maraton

2013 - XII Cracovia Maraton

512
2013-06-29
Biegi / Biegi - maraton

2012 - XI Cracovia Maraton

322
2012-04-30
Biegi / Biegi - maraton

2011 - X Cracovia Maraton

498
2011-04-26
 Ostatnio zalogowani
Jarek42
13:28
biegacz54
13:26
krzychu_michu
13:15
macka01
13:08
arco75
12:44
kostekmar
12:21
egojack
11:41
Falko
11:38
MarGro
11:32
Arti
11:31
Bereznowska
11:24
heelmaes
11:23
szalas
11:08
jakub738
10:46
fit_ania
10:37
sikut
10:28
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |