Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

    

UCZESTNICY

 
juras
MarasP
referee
 
pokaż wszystkich 
Gniezno, 29 maja 2020, 09:53, 1627/287529Leszek Wojtaszak
Gniezno zaprasza na Wirtualny Bieg Europejski

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: ARCHIWUM: GNIEZNOMinął już ponad miesiąc od dnia w którym miał odbyć się XVIII Bieg Europejski. Miał, ale wszyscy wiedzą dlaczego się nie odbył... Przełożyliśmy go na czerwiec. Wiemy, że w czerwcu też się nie odbędzie... Pobiegniemy go za rok... Ale czy musimy czekać aż rok?

Czy niewidzialny wróg będzie nam dyktował kiedy mamy biegać? Czy mamy się poddać? Biegamy, by walczyć! Walczyć z samym sobą, ze swoimi słabościami, z czasem... Teraz pora zawalczyć z tym, co zburzyło nam nasze plany, marzenia, postanowienia...

Zapraszamy Was na Wirtualny Bieg Europejski!

Od pięciu lat, każdemu naszemu biegowi patronuje kraj Unii Europejskiej. Podsumujmy te 5 lat i przebiegnijmy jeszcze raz te pięć biegów! Oczywiście, ze zrozumiałych względów nie możemy ich wszyscy przebiec po gnieźnieńskiej trasie, ale zapraszamy Was do pokonania 50 kilometrów w naszym Wirtualnym Biegu Europejskim.

Tymi słowami organizatorzy, zachęcają biegaczy do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Europejskim. O idei biegu rozmawiamy z Andrzejem Krzyścinem - prezesem klubu Altom Gniezno i jednocześnie dyrektorem Biegu Europejskiego:

- Tak jak wielu organizatorom biegów, tak i nam pandemia pokrzyżowała plany. Początkowo przełożyliśmy bieg na czerwiec, następnie byliśmy zmuszeni przełożyć na rok przyszły. Jednocześnie otrzymywaliśmy sygnały od zawodników, oraz sami, jako biegający, czuliśmy że brak nam biegów, brak nam nowych wyzwań. Tak zrodził się się pomysł wirtualnego biegu.

- Dlaczego 50 km? Bieg Europejski przekształcił się w bieg ultra? :)

- Nie, jesteśmy wierni tradycji. Ale od pięciu lat, co roku kolejny kraj jest "patronem" biegu. Były już Niemcy, Dania, Włochy, Francja i Hiszpania. W tym roku miały być Węgry. Postanowiliśmy uczcić, a jednocześnie podsumować te ostatnie 5 lat. A że 5 razy 10 km równa się 50, to postanowiliśmy przebiec właśnie ten dystans. Nie namawiamy oczywiście do przebiegnięcia tego dystansu na raz, chyba że ktoś chce, to nie bronimy :)

Skłaniamy się ku 5 biegom po 10 km, tak jak w Gnieźnie, ale dajemy zawodnikom dowolność. Jedyny warunek - jeden odcinek nie może być krótszy niż 5 km.

- Ile czasu dajecie zawodnikom na pokonanie tego dystansu?

- 16 dni - zaczynamy w sobotę 13 czerwca, kończymy w niedzielę 28 czerwca.

- Będzie medal?

- Będzie nie tylko medal, będzie także unikalna, wyjątkowa, okazjonalna koszulka. Nie będzie niestety tradycyjnej drożdżówki na mecie, ale znając kreatywność naszych zawodników, już oczami wyobraźni widzę jak po biegu ( lub biegach) wracają do domu i pałaszują przygotowane wcześniej frykasy :)

Planujemy także dodatkową zabawę - konkurs. Proponujemy, żeby biec w koszulkach z poprzednich edycji i uwiecznić to na zdjęciach. Jeśli ktoś nie ma koszulki - może biec w przebraniu nawiązującym do danego kraju. Licząc na niewyczerpalną kreatywność naszych zawodników, ustanowiliśmy specjalną nagrodę dla najlepszego przebrania związanego z Danią:)

Wystarczy tylko zapisać się na bieg na stronie biegeuropejski.pl i ruszamy!

Zapisy wystartowały 27 maja, zawodnicy będą mieli tylko dwa tygodnie na podjęcie decyzji o starcie. Może dziwnie to zabrzmi, ale atutami tego biegu są braki!

- ?

- Brak limitu czasu, brak limitu zawodników, brak wymówek, że nie mam czasu, no i brak informacji o odwołaniu biegu (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć ) :)

- Zapraszamy więc na Wirtualny Bieg Europejski!!! Zapisy właśnie ruszyły!

Więcej informacji na www.biegeuropejski.pl oraz na facebooku

Zobacz także:

Gniezno: prezentujemy medal i koszulkę Wirtualnego Biegu Europejskiego

Gnieźnieński klub „Altom” – organizator Wirtualnego Biegu Europejskiego – przedstawił projekt koszulki i medalu tego wyjątkowego biegu. Tak medal jak i koszulka nawiązują stylistycznie do ostatnich pięciu edycji Biegu Europejskiego. Od pięciu lat, co roku kolejny kraj jest "patronem" biegu. Były już Niemcy, Dania, Włochy, Francja i Hiszpania. Dlatego właśnie dystans biegu to 50 km. Na przebiegnięcie tego dystansu zawodnicy...
Gniezno: Bieg Europejski w tym roku nie odbędzie się...

Dziesięć lat temu 10.04.2010 podjęliśmy bardzo trudną decyzję o odwołaniu VIII Biegu Europejskiego. Wówczas udało się zorganizować ten bieg w nowym, wyznaczonym terminie. W tym roku z uwagi na brak możliwości ustalenia, kiedy zagrożenie epidemiczne ustanie i fakt odwołania wszystkich imprez masowych przez Prezydenta Miasta Gniezna do końca lipca 2020, nie jesteśmy w stanie w tym roku wyznaczyć nowego terminu...
Gniezno: Bieg Europejski odbędzie się w nowym terminie, 20 czerwca

Szanowni Biegacze, w związku z decyzjami premiera Mateusza Morawieckiego a także Wojewody Wielkopolskiego dotyczącymi odwołania imprez masowych, zamykania szkół i innych placówek w całym kraju oraz województwie po konsultacji z Prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy przenieść XVIII Bieg Europejski na czerwiec. Jest nam bardzo przykro, ale...
Budynek parlamentu w Budapeszcie - symbol stolicy Węgier na koszulkach XVIII Biegu Europejskiego

Organizatorzy XVIII Biegu Europejskiego, który odbędzie się 18 kwietnia w Gnieźnie zaprezentowali oficjalną koszulkę imprezy. Głównym motywem graficznym jest budynek parlamentu – jeden z symboli stolicy Węgier i całego kraju. Położony nad Dunajem, w dzielnicy Peszt, jest jednym z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację Ostatnio zalogowani
dudi1233
09:50
GriszaW70
09:48
Januszz
09:34
gawon
09:31
gall
09:31
marianzielonka
09:20
biegus.pl
09:18
wielepiej
09:06
M1chaLL
08:55
TieM
08:51
emka64
08:45
Krzysztof-Oknobur
08:43
Łukasz S.
08:43
platat
08:33
fit_ania
08:23
kasjer
08:22
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |