Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

     

UCZESTNICY

 
arainami
42.195m
ArturSz
An_Hal
Andrea
Madmax
grzk66
heelmaes
kusy72
Avless
miłośnik biegania
dominiczek100
WaldemarGR
kalif
and.ru
ciapol
spartakus07
Konsul
GriszaW70
mkmilosz
alinek
Owieczka
nona40
 
pokaż wszystkich 
Katowice, 08 maja 2019, 08:00, 567/134139Joanna Brodniak
Nowa inicjatywa Silesia Marathon - rusza Triada Biegowa Powstań Śląskich!

LINK 1: ARCHIWUM: KATOWICE      

W latach 2019-2021 obchodzić będziemy setną rocznicę Powstań Śląskich. Chcąc upamiętnić ten ważny dla regionu śląskiego jubileusz organizatorzy Silesia Marathon stworzyli dedykowaną powstaniom triadę biegową, będącą elementem prestiżowych obchodów stulecia śląskich zrywów narodowowyzwoleńczych.

Biegacze, chcący zostać zdobywcami Triady Biegowej Powstań Śląskich, muszą w przeciągu trzech najbliższych lat ukończyć minimum trzy biegi, organizowane przez Fundację Silesia Pro Active, w tym minimum jeden z nich nie może być krótszy niż dystans półmaratonu.

W zależności od sumy zdobytych kilometrów uczestnicy otrzymają jedną z trzech nagród:

trofeum złote – za pokonanie min. 100 km.,
trofeum srebrne – za pokonanie min. 50 km.,
trofeum brązowe – za pokonanie min. 25 km.

Stałymi biegami, które co roku wchodzić będą w skład Triady Biegowej Powstań Śląskich są: Silesia Marathon, Silesia Półmaraton i Mini Silesia Marathon. W tym roku rywalizacja zostanie poszerzona o Ultra Silesia Marathon rozgrywany na dystansie 50 km.

Zawodnicy, którzy ukończą Triadę Biegową Powstań Śląskich, będą mogli wnioskować o przyznanie pamiątkowego trofeum po ogłoszeniu oficjalnych wyników ostatniego biegu wchodzącego w skład TBPŚ w 2021 roku.

Partnerem projektu został Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który przez najbliższe trzy lata wspierać będzie również sam maraton. Porozumienie o współpracy podpisane zostało w Gmachu Sejmu Śląskiego przez przedstawicieli samorządu województwa, marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałużę oraz dyrektora Silesia Marathon, Bohdana Witwickiego.

Cieszę się, że maratończycy po raz kolejny pobiegną ulicami śląskich miast i będą finiszować na bieżni Stadionu Śląskiego. Województwo Śląskie stawia na aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, a Stadion Śląski jest obiektem dostępnym dla każdego, dla profesjonalistów i amatorów. Wierzę, że ten obiekt stanie się narodowym stadionem lekkoatletycznym, a Silesia Marathon wpisze się idealnie w obchody stulecia Powstań Śląskich. Chcemy uczcić tę rocznicę w sposób wyjątkowy, a przy okazji promować atrakcyjne i nowoczesne województwo śląskie – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Zawody jak zawsze rozgrywane będą w sercu Śląska, a trasy biegów prowadzić będą tradycyjnie przez Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice.

Szczegółowe informacje na temat Triady Biegowej Powstań Śląskich dostępne są w REGULAMINIE

Które trofeum będzie Twoje?


Zobacz także:

Dzień otwarty Silesia Marathon

Masz pytania dotyczące Silesia Marathon? Chcesz dowiedzieć się jak odpowiednio przygotować się do wybranego przez Ciebie dystansu? A może masz ochotę zajrzeć do biura organizatora? Przyjdź na Dzień Otwarty Silesia Marathon 29 maja. W tym dniu czeka na Was moc atrakcji. Po oficjalnym otwarciu około godziny 17:30 organizatorzy wraz z ambasadorami Silesia Marathon opowiedzą o ich bieżących inicjatywach biegowych. O 18:00 dyrektor biegu wspomni o roli...
Ruszyły zapisy na 14 SILESIA Półmaraton

Czternasta edycja Silesia Półmaraton wystartuje 6 października! Mimo iż organizatorzy planowali bieg na wiosnę, to po licznych uwagach i prośbach, które kierowali do nich biegacze, zdecydowali, że „połówka” rozegrana zostanie w tradycyjnym terminie, do którego przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach, czyli w pierwszą niedzielę października. Również w tym roku Silesia Półmaraton będzie towarzyszył 11 edycji Silesia Marathon
ULTRA Silesia Marathon - nowe wyzwanie dla 300 śmiałków.

Po 10 latach od startu pierwszego Silesia Marathon przyszedł czas na coś zupełnie nowego. W 2019 roku równolegle z biegiem maratońskim rozegrany zostanie pierwszy ULTRA Silesia Marathon - bieg uliczny na dystansie 50 km. To dystans dla tych, którym maraton już nie wystarcza i chcą podjąć nowe wyzwanie nie rezygnując z niepowtarzalnego klimatu Silesia Marathon oraz wyjątkowej mety na największym stadionie w...
Zapisy na XI Silesia Marathon ruszyły!

Za nami X edycji wspaniałych maratońskich emocji w samym sercu Śląsku. Jesteście gotowi na więcej? Już teraz możecie zapisać się na XI Silesia Marathon! Zawody rozegrane zostaną 6 października 2019 roku. Za niecałe 300 dni będziecie mogli przebiec trasę maratonu poprowadzoną przez śląskie miasta i finiszować na niesamowitej bieżni największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce – Stadionu Śląskiego.Komentarze czytelników - brakskomentuj informację Ostatnio zalogowani
szimi73
15:46
waldek71
15:36
kostekmar
15:23
Pathfinder
15:14
runner
15:11
ZBYSZEK1970
15:11
shrek76
15:06
darekmatuszak35@wp.pl
15:01
bozydarek
14:51
gpnowak
14:45
kos 88
14:25
mariama
14:17
bartosz0509
14:12
kmajna
14:11
agotfryd
13:56
lofx
13:46
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |