Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

UCZESTNICY

 
tadeusz.w
michats
INVEST 83
jantor
sebaracingteam
lysy666
W.Pre.T.
juras
wacul
Krystian R
Coccolino
wp37
gijom
arco75
puszczyk
sickmp
Karol
Andrzej62
obieganiu.pl
MEDA
LC
mabeh
domcab
landa
asial
Maria
ona
 
pokaż wszystkich 
Białystok, 05 lutego 2019, 12:23, 585/185109Organizator
Pomysł na… biegową majówkę na Podlasiu

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ZOBACZ WYNIKI Z 2018 ROKU - 21KM
LINK 7: ZOBACZ WYNIKI Z 2018 ROKU - 5KM
LINK 8: ZOBACZ RANKING Z 2018 ROKU
LINK 9: ARCHIWUM: BIAłYSTOK      

Każdego roku Podlasie odwiedza co najmniej 1,2 miliona turystów, wśród nich jest coraz więcej biegaczy, którzy uczestniczą w PKO Białystok Półmaratonie, który jest największym biegiem ulicznym we wschodniej Polsce.

- W 2018 roku goście spoza Podlasia stanowili 60% uczestników naszej imprezy. Tylko z mazowieckiego przyjechało 1100 zawodników – podkreśla Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

OPŁATY STARTOWE: 7 PKO Białystok Półmaraton

70 pln

80 pln

90 pln

100 pln


do 31
stycznia

do 31
marca

do 28
kwietnia

po 28
kwietnia

Limit uczestników: 4000
 

Gościnne Podlasie

Z raportu „Turystyka w województwie podlaskim w 2017 roku” przygotowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że rocznie Podlasie odwiedza co najmniej 1,2 miliona turystów, a ich średni pobyt trwa 2 dni. Przeważająca część zatrzymuje się w hotelach, chociaż sporą popularnością cieszą się również ośrodki wypoczynkowe, a także pola biwakowe oraz pokoje gościnne.

W końcu lipca 2017 roku najwięcej obiektów turystycznych znajdowało się na terenie powiatu hajnowskiego, augustowskiego, białostockiego, suwalskiego oraz w samym Białymstoku. Baza noclegowa województwa podlaskiego obejmowała wówczas 259 turystycznych obiektów noclegowych, w tym miejsca całoroczne oferowało 195 spośród nich.

- To bardzo cieszy, że Podlasie przyciąga coraz więcej osób. Ten region uwodzi pięknem natury, smaczną kuchnią oraz otwartością ludzi, którzy są niezwykle gościnni. Moim zdaniem najpiękniej na Podlasiu jest na wiosnę, gdy jesteśmy świadkami eksplozji roślinności, a słońce świeci coraz mocniej – uważa Grzegorz Kuczyński, szef PKO Białystok Półmaratonu – Nie bez powodu organizujemy nasz bieg właśnie w maju. W tym roku zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami na wielką biegową majówkę, która przybierze formę dwudniowego święta ze sportowymi aktywnościami dla każdego.

W programie imprezy jest m.in. bezpłatny bieg śniadaniowy, biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny, czyli półmaraton, który będzie można pobiec również w sztafecie. Dla debiutantów i fanów krótszych dystansów z kolei idealny będzie bieg City Run na dystansie 5km
– wylicza jednym tchem.

603
940
1294
1686
2634
3211
2013
2014
2015
2016
2017
2018
 
+56%
+38%
+30%
+56%
+22%
Historia frekwencji OPEN

101
166
280
439
741
917
2013
2014
2015
2016
2017
2018
 
+64%
+69%
+57%
+69%
+24%
Historia frekwencji KOBIETY

Bieg w stolicy Podlasia śrubuje rekordy frekwencji. We wszystkich zawodach rozgrywanych w ramach PKO Białystok Półmaratonu wzięło udział ponad 5 tysięcy uczestników, o tysiąc więcej niż rok wcześniej. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna impreza zaplanowana na 5 maja przyciągnie jeszcze więcej uczestników.

– W październiku ubiegłego roku zakończył się remont drogi ekspresowej S8 z Warszawy do Białegostoku. Oznacza to, że jadąc samochodem na nasz półmaraton będzie można pokonać cały dystans 199 km dzielący oba miasta szybko i komfortowo. Poza tym często i regularnie ze stolicy na Podlasie jeżdżą pociągi PKP Intercity, którym dotarcie na dworzec w Białymstoku zajmuje nieco ponad 2 godziny – informuje Grzegorz Kuczyński – Obserwujemy, że coraz więcej biegaczy przyjeżdża na nasz bieg kompletując klejnoty do Korony Polskich Półmaratonów. Do tego cyklu należymy od 2014 roku, czyli od drugiej edycji imprezy – dodaje.

Taki półmaraton lubi rodzina

Spora część gości wyjazd na Podlasie traktuje jako szansę na spędzenie czasu z rodziną, tak jak Natalia Ligenza, która prowadzi bloga o tematyce sportowej runwithmum.pl. Na półmaraton w Białymstoku przyjechała z Warszawy dwa razy – w 2016 i 2017 roku. Zatrzymywała się razem z mężem i córką nie w samej stolicy Podlasia, ale w okolicach. Za pierwszym razem był to Supraśl, a dwa lata temu gościli w agroturystyce „Ptasie Radio” w Czarnej Białostockiej, położonej na skraju Puszczy Knyszynskiej.

-"Znowu bieg?" - pewnie znasz podobny komentarz, jeśli w Twoim domu stanowisz biegową mniejszość. Okolicę masz obieganą, ciągnie Cię w nowe strony do nabicia kilometrów, ale każdy taki start to weekend, a weekend - chęć na czas z rodziną. Tak się składa, że półmaraton w Białymstoku to genialne rozwiązanie w stylu 2 w 1 - mówi Natalia Ligenza - Możesz wystartować w dużym, świetnie przygotowanym biegu po mieście, a resztę weekendu spędzić zaszyty w lesie na agroturystyce, gdzie spróbujesz lokalnej kuchni w jej najprawdziwszym wydaniu, zrelaksujesz się przed startem dzięki zieleni i rozśpiewanym ptakom, a Twoja rodzina gdzieś między spacerami, zwiedzaniem okolicy i jazdą na rowerach nawet nie zauważy, że wyrwiesz się na moment na połówkę w Białymstoku – dodaje z przekonaniem.

W podobnym tonie wypowiada się Łukasz Palka z Wrocławia, który do Białegostoku przyjeżdżam regularnie mniej więcej od dziesięciu lat, co najmniej raz w roku. - Na Podlasiu warto zatrzymać się co najmniej na kilka dni.

Uczestnictwo w biegu można połączyć z późniejszym wypadem szlakiem tutejszych wsi. Idealny środek lokomocji podczas wycieczki na Podlasie? Rower. Dzięki niemu udało mi się dotrzeć do przepięknych, czasami nieco zapomnianych zakątków tuż przy wschodniej granicy. Nie będzie przesadą powiedzieć, że szlak Green Velo jest doskonale przygotowany do obsługi turystów. Na Podlasiu dowiedziałem się o istnieniu wsi o nazwie Palestyna, duże wrażenie zrobiły też na mnie np. ruiny kościoła w Jałówce – wymienia.

Oboje podkreślają, że udział w białostockim półmaratonie to doświadczenie, które warto powtarzać.

– Dla mnie to obowiązkowy punkt kalendarza. Biorę w nim udział od pierwszej edycji. Tutaj miałem okazję poprawiać swoje życiówki, chociaż ostatnio równie ważnym argumentem do wzięcia udziału w tym biegu jest babka ziemniaczana i piwo na mecie. Mówiąc poważniej, organizacja tego biegu stoi na bardzo wysokim poziomie – mówi Łukasz Palka - Obiecałem sobie, że będę biegał w tym półmaratonie co roku i być może kiedyś będzie mi dane wystartować tu np. w kategorii 70-latków. Na razie do startu w edycji 2019 na 100 m przygotowuje się syn, który niedawno nauczył się chodzić – dodaje.

- Ten bieg to perełka na polskiej mapie, bo łączy to, co szybkie i męczące z opcją relaksu i spokoju dosłownie kilka kilometrów od trasy. Jest tylko jedno „ale” - gdy spróbujesz, to bardzo możliwe, że na tym nie skończy się Twoje eksplorowanie nowych okolic. Bo gdy ruszą zapisy przypomni się Wam ten wiosenny weekend na Podlasiu pomyślicie, a może by tak to powtórzyć? – kończy Natalia Ligenza.

Podlaskie, czyli urlop offline

W ubiegłym roku Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i agencja White Bits zrealizowały kampanię promocyjną, która pokazała, że już 2 godziny jazdy od centrum Warszawy można podziwiać wiekowe puszcze, parki narodowe i rozlewiska rzek. Tereny już znane, ale jeszcze nieodkryte przez masową turystykę. Kampania skierowana była do profesjonalistów, którzy spędzają wiele godzin przed komputerem. Podlasie promowano jako sposób na cyfrowy detoks prezentując zdjęcia, które ukazywały piękno natury w kontekście technologii.

- Podlaskie to naturalne remedium na deficyty związane ze współczesnym życiem w dużym mieście. Codzienna presja, nadmiar bodźców, dźwięków, informacji - to wszystko pozbawia nas na co dzień równowagi, tak potrzebnej do dobrego życia. Dlatego w kampanii tego niezwykłego regionu mówimy: przyjedź na weekend, zasil się naturą - i zregenerowany wróć do swojego życia, pracy, pasji – wyjaśnia Katarzyna Stempniak z agencji White Bits.

Na liście startowej 7. PKO Białystok Półmaratonu znajduje się już prawie 2 tysiące osób. Zapisy trwają TUTAJ

Pakiet startowy do końca marca kosztuje 80 złotych.

Dotychczasowi Zwycięzcy:

Mężczyźni:

2018 - KIMAIYO Hillary,     KEN, 01:05:02
2017 - TOO Silas,           KEN, 01:05:58
2016 - TOO Silas,           KEN, 01:05:38
2015 - LAGAT Francis,       KEN, 01:05:08
2014 - SIRMA Haron,         KEN, 01:05:04
2013 - VERKHAVODKIN Henadz, BLR, 01:10:05

Kobiety:

2018 - KÁCSER Zita,         HUN, 01:16:50
2017 - OIGO Christine,      KEN, 01:14:41
2016 - SOMOVA Iryna,        BLR, 01:13:32
2015 - TRZASKALSKA Izabela, POL, 01:16:16
2014 - TRZASKALSKA Izabela, POL, 01:18:13
2013 - DAMANTSEKICH Marina, BLR, 01:31:21

Zobacz także:

Prawie 3 tysiące biegaczy na listach startowych 7. PKO Białystok Półmaratonu

Organizatorzy 7. PKO Białystok Półmaratonu, najpopularniejszego biegu we wschodniej Polsce poinformowali, że na listach startowych imprezy, która odbędzie się 5 maja znajduje się już prawie 3 tysiące biegaczy. Największym zainteresowaniem cieszy się bieg główny na dystansie 21,097km, na który do końca tygodnia można zarejestrować się w cenie 80 złotych. Będzie mogło wziąć w nim udział 4 tysiące uczestników...
7. PKO Białystok Półmaraton przedstawił projekt oficjalnej koszulki

Organizatorzy 7. PKO Białystok Półmaratonu, największego biegu we wschodniej Polsce przedstawili dzisiaj projekt oficjalnej koszulki, jaka trafi do pakietów startowych uczestników. Tegoroczną edycję imprezy, która odbędzie się 5 maja promuje hasło „Odetchnij pełną piersią!” i to właśnie ono znalazło się w centralnym miejscu na koszulce. Podobnie jak w ubiegłych latach, partnerem sprzętowym białostockiego półmaratonu jest polska marka 4F.
PKO Białystok Półmaraton będzie można pokonać również w sztafety półmaratońskiej

Organizatorzy 7. PKO Białystok Półmaratonu uruchomili właśnie zapisy na Sztafetę Półmaratońską, w ramach której trzyosobowe zespoły rywalizować będą na trasie biegu głównego. Pierwsza zmiana sztafety wystartuje w niedzielę 5 maja o godzinie 10:00 z pierwszej strefy, zaraz za elitą biegaczy. W tym roku, po raz pierwszy w historii białostockiej imprezy, na trasę półmaratonu wyruszą także uczestnicy sztafety półmaratońskiej...
PKO Białystok Półmaraton - medal z Kallisto, Florą, Bachusem i Dianą

Od 2016 roku biegacze, którzy docierają do mety PKO Białystok Półmaratonu otrzymują medale z wizerunkami rzeźb z ogrodu przylegającego do Pałacu Branickich. Dotychczasową kolekcję tworzą krążki przedstawiające Kallisto, Florę oraz Bachusa. W internetowym głosowaniu biegacze niedawno zdecydowali, że 5 maja na mecie białostockiego półmaratonu wręczane będą medale z wizerunkiem Diany – bogini łowów...
Białystok poleca się na majówkę. Tylko do końca stycznia tańsze pakiety na półmaraton

Trwają zapisy na 7. PKO Białystok Półmaraton, największy bieg w Polsce wschodniej, który odbędzie się 5 maja. Tylko do końca stycznia można nabyć pakiet startowy w najniższej możliwej cenie 70 złotych. Organizatorzy szykują dwudniową imprezę z biegiem śniadaniowym, biegami dla dzieci i młodzieży oraz półmaratonem, który od 5 lat zaliczany jest do cyklu Korony Polskich Półmaratonów.


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - polmaraton

7. PKO Białystok Półmaraton - Białystok, 4-5.05.20...

2
2019-03-13
Biegi / Biegi - polmaraton

2018 - 6. PKO Białystok Półmaraton

1
2017-12-20
Biegi / Biegi - polmaraton

2017 - 5. PKO Białystok Półmaraton

5
2017-05-05
Biegi / Biegi - polmaraton

2016 - 4. PKO Białystok Półmaraton

3
2016-01-08
Biegi / Biegi - polmaraton

2015 - 3. Białystok Półmaraton

1
2015-01-26
Biegi / Biegi - polmaraton

2014 - 2 Białystok Półmaraton

8
2014-05-14
Biegi / Biegi - polmaraton

2013 - 1 Białystok Półmaraton

9
2013-04-28
 Ostatnio zalogowani
szczesciarz82
14:06
darkosik1
14:03
GriszaW70
14:01
Pędziwiatr
13:59
czolgkrz
13:55
ciapol
13:47
ArturSz
13:47
skavi
13:38
agafpaw
13:37
Dywizjon
13:33
Januszz
13:32
Lena
13:22
jaroszakal
13:21
Leno
13:20
ZBYSZEK1970
13:02
Iryda
13:00
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |