Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

         

UCZESTNICY

 
kos37
lukas91
Picia78
Inek
aneta91
 
pokaż wszystkich 
Kazimierz Dolny, 18 maja 2017, 10:25, 517/103199Daniel Milewski
Relacja z 2. Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: KAZIMIERZ DOLNY      

W niedzielę 14 maja 2017 roku ponad 500 biegaczy wystartowało w drugiej edycji Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. Atestowana przez PZLA trasa na dystansie 10 km nie należała do najłatwiejszych. Blisko 5 km pod górę, by następnie rozpędzić się z górki w stronę mety. Było ciężko, ale niezwykle satysfakcjonująco. Samej imprezie uroku dodawał klimat Kazimierza Dolnego.

542
435
2016
2017
 
-20%
Historia frekwencji OPEN

154
125
2016
2017
 
-19%
Historia frekwencji KOBIETY

Najlepszy okazał się reprezentant Wyższej Szkoły Oficerskich Sił Powietrznych z Dęblina Breszka Michał osiągając czas 34:06 min, najszybszą kobietą była reprezentantka teamu AGROS Zamość Aleksandra Jakubczak z czasem 39:14 min.

Gośćmi specjalnymi byli Grzegorz Lato, stukrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, Marian Woronin, legendarny polski sprinter, dziennikarz sportowy Rafał Patyra oraz Bartosz Olszewski, najszybszy na świecie biegacz Wings For Life.

Reprezentant Orłów Górskiego wystartował z zawodnikami samochodem jako pilot biegu. Z kolei obecnie najbardziej rozpoznawalny biegacz w Polsce poprowadził rozgrzewkę, a następnie wziął na swoje barki odpowiedzialność za uczestników biegnących na 50 minut. Mimo stresu i wolniejszego niż zwykle tempa zadanie zostało wykonane idealnie.

Impreza odbijała się szerokim echem w mediach publicznych. Relację przeprowadziły ekipy dziennikarzy TVP Sport, TVP 3 Lublin oraz TVP Polonia. Pojawili się również przedstawiciele lokalnych mediów i redakcje portali biegowych.

Na zawodników oraz kibiców czekała masa atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji duże zabawki dmuchane w strefie zabaw Żywiec Zdrój, firmy będącej Sponsorem imprezy, zapewniającej mnóstwo wody w pakietach startowych, na punktach regeneracyjnych oraz na mecie. Na zmęczonych czekał bezpłatny, ciepły posiłek regeneracyjny, a potem odpoczynek w strefie relaksu pod sceną, na której nagrodzono aż 48 zawodników.

Dzięki profesjonalnej obsłudze fotograficznej na każdego czekały zdjęcia gotowe do udostępnienia z serwisu FotoMaraton. Przeprowadzona została również relacja wideo, którą zachęcamy obejrzeć po przeczytaniu artykułu.

Impreza rozpoczęła tegoroczną triadę biegową Biegaj’MY z DEM’a. Sportowcy deklarowali start 25 czerwca w Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego oraz 3 września w Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wielu z nich oczekuje na drugą edycję Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego, który wstępnie ma wystartować 23 września z limitowaną liczbą miejsc. Czy warto? Bardzo, jesteśmy tego pewni.

Organizacja wydarzeń DEM’a Promotion Polska stoi na wysokim poziomie. Świadczą o tym liczne, pozytywne komentarze, a także relacje z wydarzeń dostępne na Facebooku oraz na kanale Youtube.

Następny przystanek - Uzdrowisko Konstancin zlokalizowane w bliskiej odległości od Warszawy. To już trzecia edycja. Rok temu pakiety startowe odebrało 700 zawodników. W tym roku prawdopodobnie blisko 1000 biegaczy opanuje zielony Konstancin. Jeżeli lubisz obcować przyrodą, nie boisz się ciepłej pogody, która zawsze towarzyszy imprezom Biegaj’MY z DEM’a, to ten bieg jest dla Ciebie. Pamiętaj, że jest ograniczona liczba miejsc, a pakiety w tańszej wersji są tylko do końca maja. To ostatni moment, by zdążyć z rejestracją. W Konstancinie po raz kolejny przeprowadzona zostanie relacja na żywo w Polsat News, a na zawodników czekają super nagrody od Sponsora Strategicznego - firmy PLUS oraz od pozostałych Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

Rangę imprezy podnosi Patronat Honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Burmistrza Konstancina – Jeziorna Kazimierza Jańczuka. W wydarzeniu organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży wystąpi w roli pilota biegu Marian Woronin, legendarny polski sprinter, a także najszybszy biegacz Wings For Life – Bartosz Olszewski, który tym razem powalczy o wynik.

Startujesz? Jeżeli tak, to szukaj nas w miasteczku biegacza. Może uda się cyknąć wspólną fotkę! Do zobaczenia!


Zobacz także:

Ostatni dzień zapisów online na drugi Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II

Zarejestruj się już dziś, by 14 maja przebiec malowniczą, atestowaną przez PZLA trasę na dystansie 10 km w Kazimierzu Dolnym. W pierwszej edycji wydarzenie przyciągnęło uwagę blisko 550 biegaczy. Dlaczego warto startować w II Biegu Kazimierskim im. Jana Pawła II (www.biegkazimierzdolny.pl)? Ponieważ pierwsza edycja wyszła...
Prezentujemy trasę II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II

Prezentujemy trasę II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II! Zarejestruj się już dziś, by 14 maja przebiec malowniczą, atestowaną przez PZLA trasę na dystansie 10 km w Kazimierzu Dolnym. W pierwszej edycji wydarzenie przyciągnęło uwagę blisko 550 biegaczy. Dlaczego warto startować w II Biegu Kazimierskim im. Jana Pawła II? Ponieważ pierwsza edycja wyszła kapitalnie!


INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - 10 km

II Bieg Kazimierski - Kazimierz Dolny, 14.5.2017

1
2017-04-03
 Ostatnio zalogowani
kasjer
08:52
Jarek42
08:51
paulo
08:46
maur68
08:46
Admin
08:45
syrob
08:44
StaryCop
08:38
jacek50
08:23
Borrro
08:11
antek1944
08:09
kazho
08:02
Gestwa
08:01
stepow
07:35
BiegamPoBorach
07:31
henrykchudy
07:08
Beata72
07:06
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |