Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

         

UCZESTNICY

 
henrykchudy
Grzegorz74
@ndrzejB
boro079
uro69
keram56
szymon2010
artik6
stawarzp
michalpawlikowski
BOSY BIEGACZ
tazoo
klinu
stratos
maciekkedzior
xmkrasny
rafalek1980
BOP55
nowedotacje.pl
Jozinek 1
Kzablocka_
górfanka
Marysiaaaa
dorotaiarek1
birdie
IlonaGDA
lisiczka
MAKSIKOZI
_Gienka
artcrystal
tofik
MartaJ79
KDC
gosia11
Trelemorele
Magdalena Wilk
Dora W
Zabiegana.pl
Justyna
ona
 
pokaż wszystkich 
Warszawa, 19 kwietnia 2017, 08:50, 892/137533Orlen Warsaw Marathon
Dobry biegacz to odpowiedzialny biegacz

LINK 1: STRONA INTERNETOWA MARATONU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z 2016 ROKU
LINK 6: ZOBACZ RANKING Z 2016 ROKU
LINK 7: ARCHIWUM: WARSZAWA      Już za kilka dni tysiące biegaczy wezmą udział w piątej edycji ORLEN Warsaw Marathon. W ramach Narodowego Święta Sportu pobiegną w najszybszym maratonie w Polsce i biegu OSHEE 10 km. Dla wielu będzie to ukoronowanie wielomiesięcznych przygotowań, dla innych dobra sportowa zabawa. Niezależnie od postawionych sobie celów, najważniejsze jest, aby wszyscy uczestnicy dotarli bezpiecznie i bez kontuzji do mety.

Bieganie to niewątpliwie aktywność, która przynosi wiele korzyści oraz poprawia stan organizmu i samopoczucie. Dlatego co raz więcej osób zaczyna trenować, cieszyć się bieganiem i odczuwać pozytywne skutki płynące z tej aktywności. Należy jednak pamiętać, że bieganie, a szczególnie start w zawodach, jest dużym obciążeniem zarówno dla układu krążeniowo-oddechowego, jak i kostno-szkieletowego. Właściwe przygotowanie oraz wsłuchiwanie się w swój organizm pozwolą cieszyć się dobrymi wynikami oraz zminimalizować ryzyko kontuzji.

Mateusz Jenda, trener przygotowania motorycznego z Carolina Medical Center radzi, by przed zawodami zrobić swoisty rachunek sumienia i zadać sobie pytanie: – Czy jesteśmy gotowi do takiego wysiłku? Czy zrobiliśmy wszystko, aby przygotować się do ukończenia maratonu i czy znamy możliwości naszego organizmu? Ważne jest mądre zaplanowanie drogi do osiągnięcia celu.

Okres przygotowań, niezależnie od poziomu zaawansowania, powinniśmy zacząć od kontaktu z lekarzem, który przeprowadzi z nami wywiad i w zależności od potrzeb, zleci EKG, morfologię lub inne badania, aby wyeliminować przeciwskazania do biegania. Warto też, szczególnie na początku naszej przygody z bieganiem, poddać się badaniom stabilograficznym (ocena stabilności postawy ciała) oraz analizie wideo biegu na bieżni. Pozwoli nam to sprawdzić i zidentyfikować miejsca narażone na przeciążenia. Wykryte odchylenia od normy będziemy mogli wyeliminować odpowiednim treningiem uzupełniającym, wzmacniając mięśnie głębokie i zwiększając siłę mięśniową.

OPŁATY STARTOWE: Orlen Warsaw Marathon - pakiet basic

 
59 pln

69 pln

99 pln

 
 
do 21
marca

do 15
kwietnia

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: 8000
 
Opłata startowa z pakietem "standard" i "premium" wynosi odpowiednio:

a) do dnia 21 marca 2017 roku:
- 89,00 zł – pakiet „standard” (koszulka, numer startowy - do wyczerpania zapasów)
- 129,00 zł – pakiet „premium” (koszulka, numer startowy, akcesorium sportowe - do wyczerpania zapasów)

b) od 22 marca 2017 do 15 kwietnia 2017 roku:
- 99,00 zł – pakiet „standard” (koszulka, numer startowy - do wyczerpania zapasów)
- 139,00 zł – pakiet „premium” (koszulka, numer startowy, akcesorium sportowe - do wyczerpania zapasów)

c) w Biurach Zawodów w dniach 20 kwietnia 2017 - 22 kwietna 2017 roku:
- w przypadku płatności gotówką:
- 149,00 zł – pakiet „standard” (koszulka, numer startowy - do wyczerpania zapasów)

- w przypadku płatności karta płatniczą:
- 144,53 zł – pakiet „standard” (koszulka, numer startowy - do wyczerpania zapasów)

– Oprócz regularnego i wszechstronnego treningu, warto wpleść w swój plan odnowę biologiczną – masaże, krioterapię czy wizytę u fizjoterapeuty. To, co istotnie może wpłynąć na naszą wydolność, to również przestrzeganie odpowiedniej diety. Odpowiednie przygotowanie to nie tylko kolejne kilometry wybiegane na treningach – podsumowuje Mateusz Jenda.

Nie zapomnijmy o podstawowych zasadach tuż przed zawodami. Ostatnie dni to czas odpoczynku dla mięśni. Dajmy im trochę luzu, poświęcając więcej czasu na regenerację. I wydawałoby się – rzecz oczywista, ale bardzo często pomijana w pośpiechu i emocjach towarzyszących startowi – zróbcie sumienną rozgrzewkę, skupiając się przede wszystkim na dolnych partiach ciała. Pozwoli to Wam z uśmiechem, a na pewno z mniejszym bólem cieszyć się z Narodowego Święta Biegania.

A jak biegać bezpiecznie i unikać kontuzji, doradzą biegaczom fizjoterapeuci i trenerzy przygotowania motorycznego z Carolina Medical Center. Klinika już po raz kolejny jest partnerem medycznym ORLEN Warsaw Marathon i będzie wspierać uczestników na błoniach Stadionu PGE Narodowy – w strefie masażu (23 kwietnia) oraz w strefie EXPO (20–22 kwietnia), gdzie będzie można przeprowadzić bezpłatne badania i konsultacje.

Dbając o pełen komfort i bezpieczeństwo biegaczy, wzorem lat poprzednich specjalnie dla biegaczy, ale również dla kibiców przygotowana została bezpłatna aplikacja mobilna w ramach platformy Going. Oprócz wszystkich najważniejszych informacji dotyczących imprezy aplikacja zawiera przycisk SOS umożliwiający wezwanie pomocy medycznej w nagłych przypadkach w dniu biegu.

3947
5815
7351
6590
5519
2013
2014
2015
2016
2017
 
+47%
+26%
-10%
-16%
Historia frekwencji OPEN

335
633
985
965
797
2013
2014
2015
2016
2017
 
+89%
+56%
-2%
-17%
Historia frekwencji KOBIETY

Poza funkcją SOS w aplikacji Going. zawodnicy biegnący na dystansie maratońskim lub w biegu OSHEE 10 km mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego na dzień biegu telefonu alarmowego 510 215 215, który będzie aktywny tylko w niedzielę 23 kwietnia.

Jeśli poczułeś się gorzej, brakuje Ci oddechu albo serce bije wyjątkowo szybko, wezwij lub poproś o pomoc służby medyczne na trasie. Jeśli widzisz niebezpieczną sytuację u innego biegacza, zatrzymaj się i skorzystaj z telefonu alarmowego lub aplikacji. Start w zawodach na pewno jest ważny, ale zdrowie Twoje i innych biegaczy jest ważniejsze. Dobry biegacz to odpowiedzialny biegacz. Powodzenia.

***
ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W czterech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 130 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz na 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie.

ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko frekwencyjny sukces i uznanie biegaczy. W 2016 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przyznało biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label, doceniając wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

Dotychczasowi zwycięzcy:

MĘŻCZYŹNI:
2017 - KIMUTAI Felix,   KEN, 02:10:34
2016 - KOZŁOWSKI Artur, POL, 02:11:54
2015 - LEMI Hayle,      ETH, 02:07:57
2014 - TADESSE Tola,    ETH, 02:06:55
2013 - KASAYE Sisay,    KEN, 02:09:02

KOBIETY:
2016 - IVANOVA Nastassia, BLR, 02:28:44
2016 - SICHALA Kumeshi,   ETH, 02:28:42
2015 - SADO Fatuma,       ETH, 02:26:25
2014 - EHILE Bizuayehu,   ETH, 02:30:30
2013 - JEROTICH Milka,    KEN, 02:28:23

Zobacz także:

Piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon rozgrzała serca biegaczy i kibiców

Za nami piąta, jubileuszowa edycja ORLEN Warsaw Marathon. Największa impreza biegowa w Polsce, która rokrocznie gromadzi nie tylko biegaczy z całego świata, ale też wspaniałych kibiców po raz kolejny przyciągnęła tłumy miłośników sportu. Mimo chłodnej aury na trasie ORLEN Warsaw Marathon panowała gorąca atmosfera, którą stworzył najlepszy team...
Konferencja prasowa ORLEN Warsaw Marathon

Już w najbliższą niedzielę kilkanaście tysięcy biegaczy rywalizować będzie na ulicach Warszawy na dystansach maratonu oraz 10 km. Z tej okazji w miniony czwartek, 20 kwietnia, na terenach Stadionu Narodowego odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem organizatorów, sportowców, oraz przedstawicieli sponsorów. Gośćmi byli między innymi Artur Kozłowski - aktualny Mistrz Polski w maratonie...
Wyzwalamy sportową energię Warszawy na Orlen Warsaw Games

Już niecałe trzy tygodnie zostały do ORLEN Warsaw Games, rodzinnego pikniku otwartego dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Wydarzenie odbędzie się w ramach Narodowego Święta Sportu i poprzedzi zmagania biegaczy na największej imprezie biegowej w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon. Całodniowy piknik, który odbędzie się w sobotę 22 kwietnia na terenie Parku...
Bieg OSHEE 10 km - szybka dycha dla każdego

Już 23 kwietnia wystartuje piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon. W ramach Narodowego Święta Sportu, oprócz zawodów na dystansie maratońskim, odbędzie się także bieg OSHEE 10 km. W ubiegłym roku niespodzianką dla uczestników było wytyczenie trasy biegu w całości po prawobrzeżnej części Warszawy. Okazała się ona bardzo szybka, i spotkała się z uznaniem biegaczy, dlatego w tym roku OSHEE 10 km odbędzie...
Biegnij i podaruj swój Dar serca dla... potrzebujących

Podczas tegorocznego ORLEN Warsaw Marathon biegacze będą mogli sprawdzić nie tylko swoją sportową formę, lecz także pobiec dla innych! Największej i najszybszej imprezie biegowej w Polsce towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Dar Serca dla…” organizowana przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – DAR SERCA, w której do podziału jest 100 tysięcy złotych.
Szybka trasa na Orlen Warsaw Marathon!

Już 23 kwietnia 2017 r. odbędzie się V edycja największej imprezy biegowej w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon. Trasa biegu maratońskiego, sygnowana przez IAAF Silver Label, wzorem roku ubiegłego, będzie sprzyjać biciu sportowych rekordów. Limit czasu na trasie tegorocznego maratonu wynosi 5 godzin i 30 minut. Trasa ORLEN Warsaw Marathon jest uznawana za najszybszą i idealną do bicia życiowych rekordów. Kierując się...
Twórz Orlen Warsaw Marathon razem z nami

Chcesz przeżyć przygodę, poznać ciekawych ludzi, poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiej imprezy sportowej a przede wszystkim zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, zapraszamy już dziś! Wolontariat podczas ORLEN Warsaw Marathon 2017 to okazja do współorganizowania jednej z największych imprez biegowych w Europie, zdobycia nowych umiejętności i zobaczenia na własne...
Biegaczu - nie zapomnij o nawadnianiu zimą!

Nawadnianie zimą jest równie istotne, co podczas sezonu letniego. Odwodnienie może prowadzić do wyczerpania, zmęczenia mięśni a nawet zawału. Człowiek, niezależnie od pory roku, powinien spożywać ponad trzy litry płynów dziennie. Podczas uprawiania sportu wiele więcej, bo optymalne nawadnianie to klucz do sukcesu! Dlatego w pakietach startowych do zbliżającego się ORLEN Warsaw Marathon każdy zawodnik...
Premiera pakietów startowych - Orlen Warsaw Marathon i Bieg Oshee

Największa i najszybsza impreza biegowa w Polsce prezentuje pakiety startowe dla swoich uczestników! Maratończycy mają do wyboru trzy opcje – Basic, Standard, Premium a biegacze, chcący wziąć udział w Biegu OSHEE 10 km, mogą wybierać wśród dwóch propozycji – Basic i Standard. Pakiety zostały przygotowane tak, by każdy mógł znaleźć dla siebie...
Trenuj z Asics i ORLEN Warsaw Marathon - motywuj Siebie i Innych

Po raz kolejny, w ramach przygotowań do ORLEN Warsaw Marathon, ruszają cotygodniowe spotkania treningowe z firmą ASICS. Mieszkańcy 10 polskich miast będą ćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów z sieci Sklep Biegacza. Uczestnicy, którzy uzyskają 70% frekwencję, dostaną kod rabatowy zwalniający z opłaty za pakiet startowy – do wykorzystania...
Bogaty pakiet premium na ORLEN Warsaw Marathon 2017!

Co roku w ORLEN Warsaw Marathon, na uczestników biegu o długości 42 km i 195 metrów, czeka wiele miłych niespodzianek. Tym razem, każdy kto zakupi pakiet premium w cenie 129 zł, otrzyma nie tylko techniczną koszulkę, ale też sportową torbę Asics, która będzie służyć podczas wielu biegowych przedsięwzięć. Pakiet premium to najbogatszy zestaw...
Wystartowały zapisy na ORLEN Warsaw Marathon 2017

23 kwietnia 2017 r., w ramach ORLEN Warsaw Marathon, tysiące biegaczy będzie mogło sprawdzić swoje siły na dwóch dystansach – królewskim 42,195 km oraz biegu na 10 km. Właśnie wystartowały zapisy do udziału w największej imprezie biegowej w Polsce! Nie bez powodu ORLEN Warsaw Marathon nazywany jest Narodowym Świętem Biegania. Co roku w imprezie bierze udział...
Ruszyły zapisy na ORLEN Warsaw Marathon. Odpowiedz na pytanie i zgarnij jeden z 15 pakietów!

Właśnie dziś, 1 grudnia 2016, ruszyły długo oczekiwane zapisy na kolejną edycję ORLEN Warsaw Marathon. Impreza w przyszłym roku odbędzie się 23 kwietnia. Z tej okazji nasza redakcja przygotowała dla Was nie lada niespodziankę. Co godzinę, począwszy od 8:00 rano, aż do 22:00 wieczorem, na naszym profilu na fb znajdziecie jedno pytanie związane z...

INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - maraton

6. ORLEN Warsaw Marathon - Warszawa, 22.4.2018

10
2018-03-18
Biegi / Biegi - maraton

2017 - 5. ORLEN Warsaw Marathon

64
2017-04-29
Biegi / Biegi - maraton

2016 - Orlen Warsaw Marathon

214
2016-09-24
Biegi / Biegi - maraton

2015 - ORLEN Warsaw Marathon

274
2015-11-16
Biegi / Biegi - maraton

2014 - ORLEN Warsaw Marathon

399
2014-04-30
Biegi / Biegi - maraton

2013 - ORLEN Warsaw Marathon

839
2013-05-10
 Ostatnio zalogowani
rolkarz
23:28
JERZYK-51
23:27
japa
23:15
Borrro
23:12
sojer
23:12
Wojtek_Tri
23:10
jarek 105 kg
23:04
koper
23:01
Kravis
23:00
kolejarz4
22:54
markwi
22:49
slavek72
22:46
mar_ek
22:45
goldiud
22:44
czewis3
22:40
Artur Walkowiak
22:38
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |