Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [5]  PRZYJAC. [85]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
ksero vel. NAMORDNICZEK
Pamiętnik internetowy
Dalej, szybciej, dłużej

Andrzej Majkut
Urodzony: 1975-09-16
Miejsce zamieszkania: Chmielów
41 / 48


2015-04-02

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Jak to jest z treningiem ultra? (czytano: 2842 razy)



Witajcie. Dzi¶ przeczytałem artykuł o Piotrze Kuryło, niesamowitym człowieku z żelaza. Podej¶cie do treningu, które ma i stosuje, rzuca nowe ¶wiatło na przygotowania do dystansów długich i bardzo długich.
Dowodzi to, że nie zawsze plan treningu, który został zrealizowany w 100% jest ¶rodkiem do osi±gnięcia wymarzonego celu. Trzeba rzeczywi¶cie mieć w sobie to co¶, co pozwala na znalezienie w nas "cz±stki biegania".
Co¶ w tym jest. Od jakiego¶ czasu, gdy porzuciłem biegi po asfalcie i nie planuję na "mus" kolejnych życiówek moje podej¶cie do biegania zmieniło się znacznie. Nie potrzebuję już towarzysza do biegania, kilometry na treningach biegane wolniej, mijaj± jako¶ tak szybciej; mam rado¶ć z biegania co automatycznie poprawia się na relacje z innymi ludĽmi: w domu, w pracy, na ulicy.
Zauważyłem, że za tym z kolei "poszła" zwiększona wytrzymało¶ć na ból, zwiększyła się odporno¶ć na kontuzje.
Tak więc, mimo iż biegam nie 7 a 5 dni w tygodniu, to jednak wszystko się polepszyło (no może poza prędko¶ci±), ale suma sumarum korzy¶ć jest olbrzymia. Czy co¶ przyniesie jeszcze pozytywnego? Hm, czas pokaże.

Ostatni trening: miało być 14 km rozbiegania, ale samopoczucie na treningu spowodowało, iż zmieniłem go na takie nietypowe BNP, najpierw 12 km po terenie, potem szybkie 9 km po asfalcie i na koniec trucht 9 km do domu. O dziwo, można było więcej, ale zapadaj±ce ciemno¶ci i brak "czołówki" spowodował zakończenie treningu. Forma na pewno ro¶nie, brak jakichkolwiek oznak przetrenowania.

Wy¶cig na 50 km w moich kochanych górach za 4 tygodnie.Do zobaczenia za kilka dni.

Blog moga komentować wszyscy zalogowani czytelnicy

Dodaj komentarz do wpisu


Truskawa (2015-04-02,23:16): Czytałam ostatnio jego ksi±żkę "Ostatni maraton". Masz link do tego artykułu?
ksero vel. NAMORDNICZEK (2015-04-03,15:36): Sam bym chciał j± przeczytać, hlip, hlip







 Ostatnio zalogowani
Sapacz
10:38
benek
10:35
ProjektMaratonEuropaplus
10:34
bolo_biega
10:31
mikeg
10:29
młodyorzech
10:28
stanlej
10:15
Stru¶ Emu
10:04
Leno
09:56
Wojciech
09:54
mct
09:38
przystan
09:35
Admin
09:32
maur68
09:06
GriszaW70
09:05
nikram11
09:02
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |