2016-03-09
Dostęp do wpisu:
Publiczny
| "" Zupa- czyli o tym co jadali Rzymianie,oraz Grecy. "" Czę¶ć druga. (czytano: 1266 razy)

https://youtu.be/Wq4tyDRhU_4
Zjadać co daj± i nie narzekać...
Gdy tak czytam relacje z niektórych biegów pisane przez biegaczy to zastanawiam się sk±d się bierze to narzekanie na wszystko.
Czy to jest na stałe wryte w naszej mentalno¶ci? Gor±co Ľle,zimno, pada deszcz,wieje wiatr pada ¶nieg wszystko Ľle.
ZUPA i tu kolejne marudzenie: Pomidorowa z ryżem niedobrze bo ma być z makaronem.
Grochówka z wojskowego kociołka trzeba postać w kolejce. Grzybowa przecież miały być borowiki a s± kurki,i to nie jest grzybowa.
LUDZIE Zamiast się cieszyć,że Organizatorzy się staraj±. Po biegu można co¶ zje¶ć to narzekaj±.
Na ¦wiecie s± takie Biegi gdzie nie daj± je¶ć-nie ma Dyplomu,nie ma Nagród, nie ma koszulek. Wpisowe jest bardzo drogie- jest numer startowy- Ludzie startuj± z u¶miechem na ustach,nie narzekaj±,nie marudz± tylko ciesz± się,że mog± Biegać,poznawać nowe trasy,że uczestnicz± w Zabawie Biegowej, Rywalizacji.
Dlatego na następnym Biegu proponuję " ZUPĘ JĘCZMIENNˇ" Ponieważ: Najstarszy Znany Przepis na Zupę. Sporz±dzony, przez rzymskiego smakosza APISCUSZA w I wieku n.e,dotyczy ""ZUPY JĘCZMIENNEJ"",ponieważ głównym składnikiem ,czyli jęczmień,był jedynym z pierwszych uprawianych przez człowieka zbóż. Znano go już w STAROŻYTNYM EGIPCIE ,a RZYMIANIE i GRECY wypiekali z niego chleb,odżywiali się nim RZYMSCY GLADIATORZY-ZNANI Z WOLI WALKI,a GRECY uważali ziarno jęczmienia za symbol płodno¶ci,w kuchni polskiej Kasza Jęczmienna jest jednym z głównych składników KRUPNIKU,po za tym KASZA jest bardzo zdrowa.
Dlatego proszę więcej nie narzekać a jak nie smakuje to po prostu nie je¶ć ,i nie obrzydzać innym. Bo jak znowu przeczytam,że Pomidorowa, Grochowa albo Żurek był niedobry to na Następnych Biegach Organizator w ogóle nie zapewni jedzenia a ludzie, i tak będ± narzekać,i po co?,i dlaczego?
Na górze w linku muzyka ,i teledyski biegowy Editors-" Papillon."
Miłego słuchania,nadaje się do biegania jako muzyka motywuj±ca.
Fotografia przedstawia Hełm rzymskiego gladiatora.
Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora |