Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 


Charakter wydarzenia:


Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse - klasyczny półmaraton oraz bieg na 5 kilometrów.
Dwa dystanse

Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse - klasyczny półmaraton oraz bieg na 5 kilometrów.

Trasa płaska asfalt z fragmentami bulwaru i opcjonalnie kostką brukową, posiada atest PZLA.
Atest trasy

Trasa płaska asfalt z fragmentami bulwaru i opcjonalnie kostką brukową, posiada atest PZLA.

Uczestnicy mogą wziąć udział nie tylko w wersji stacjonarnej biegu, ale także w wirtualnej.
Wersja Wirtualna

Uczestnicy mogą wziąć udział nie tylko w wersji stacjonarnej biegu, ale także w wirtualnej.

Start Półmaratonu został podzielony na cztery strefy startowe.
Strefy czasowe

Start Półmaratonu został podzielony na cztery strefy startowe.

Limit czasu ukończenia półmaratonu wynosi 3 godziny 15 minut od wystrzału startera.
Limit czasu

Limit czasu ukończenia półmaratonu wynosi 3 godziny 15 minut od wystrzału startera.

Pacemakerzy poprowadzą na czasy netto liczone od przebiegnięcia linii startu: 1:29:59, 1:39:59, 1:49:59, 1:59:59, 2:09:59 oraz 2:19:59
Pacemakerzy

Pacemakerzy poprowadzą na czasy netto liczone od przebiegnięcia linii startu: 1:29:59, 1:39:59, 1:49:59, 1:59:59, 2:09:59 oraz 2:19:59

Na mecie wszyscy uczestnicy / finiszerzy otrzymają pamiątkowy medal.
Medal

Na mecie wszyscy uczestnicy / finiszerzy otrzymają pamiątkowy medal.

Na trasie wyścigu będą znajdowały się 4 punkty odświeżania (ok. 5 km, ok. 10 km, ok. 15 km, ok. 20 km). Na każdym punkcie odświeżania dostępna będzie woda
Punkty odżywcze

Na trasie wyścigu będą znajdowały się 4 punkty odświeżania (ok. 5 km, ok. 10 km, ok. 15 km, ok. 20 km). Na każdym punkcie odświeżania dostępna będzie woda

Klasyfikacja zespołowa licząca 5 członków drużyny - zawodnicy startujący w półmaratonie oraz w biegu na 5 km zostaną ujęci w jednej, wspólnej klasyfikacji zespołowej
Drużyny

Klasyfikacja zespołowa licząca 5 członków drużyny - zawodnicy startujący w półmaratonie oraz w biegu na 5 km zostaną ujęci w jednej, wspólnej klasyfikacji zespołowej

b.W półmaratonie obowiązuje limit uczestników 4000 osób. W biegu na 5 km limit wynosi 1000 osó
Limit uczestników

b.W półmaratonie obowiązuje limit uczestników 4000 osób. W biegu na 5 km limit wynosi 1000 osó

Kraków, 27 lutego 2026, 16:50, 97/106672Organizator
Nowa, szybka i widowiskowa trasa 22. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FACEBOOK
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: KRAKóW



      

Organizatorzy 22. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny zaprezentowali nową trasę biegu, która połączy sportowe emocje z wyjątkową scenerią historycznego Krakowa. Tegoroczna edycja będzie nie tylko dynamiczna i sprzyjająca szybkiemu bieganiu, ale także niezwykle atrakcyjna wizualnie – zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

OPŁATY STARTOWE: 22 Półmaraton Marzanny

 
199 pln

219 pln

238 pln

 
 
do 13
lutego

do 10
marca

po 10
marca
 

Limit uczestników: 4000 (21 km) + 1000 (5 km)
 

Start półmaratonu zaplanowano przy al. 3-go Maja, vis-à-vis Synerise Arena im. Henryka Reymana, gdzie zlokalizowane będzie również biuro zawodów. Meta znajdować się będzie na ul. Podzamcze, tuż przy Zamku Królewskim na Wawelu. Strefa finishera zostanie zorganizowana na Placu Wielkiej Armii Napoleona.

Przygotowaliśmy zupełnie nową trasę, która łączy w sobie szybkość, płynność i wyjątkowe walory krajobrazowe. Chcemy, aby każdy kilometr był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale też niezapomnianym doświadczeniem – mówi Dyrektor Biegu Paweł Żyła. – Meta przy Wawelu to symboliczne zwieńczenie wysiłku i jeden z najbardziej prestiżowych finiszów w Polsce – dodaje.


Mapa trasy 22. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny - kliknij aby powiększyć

Trasa poprowadzi zawodników przez najbardziej rozpoznawalne i historyczne miejsca Krakowa. Na półmaratońskiej mapie znajdą się m.in.:

– Krakowskie Błonia
– Klasztor Sióstr Norbertanek
– Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
– Cracov Eye
– Rzeźby balansujące Jerzego Kędziory oraz Kładka Ojca Bernatka

– Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA
– Kościół na Skałce – Bazylika Św. Michała Archanioła i Św. Stanisława Biskupa w Krakowie
– Zamek Królewski na Wawelu
– Teatr im. Juliusza Słowackiego
– Barbakan

– Brama Floriańska
– Rynek Główny z Bazyliką Mariacką i Sukiennicami
– Uniwersytet Jagielloński
– Okno Papieskie
– Kościół Św. Piotra i Pawła
– i wiele innych...

403
448
463
415
1175
1702
2461
3247
3705
3996
3716
4913
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
 
+11%
+3%
-10%
+183%
+45%
+45%
+32%
+14%
+8%
-7%
+32%
Historia frekwencji OPEN

To będzie bieg przez serce Krakowa. Zadbaliśmy o to, by trasa była maksymalnie atrakcyjna i jednocześnie komfortowa pod względem sportowym. Chcemy, by zawodnicy mogli walczyć o rekordy życiowe, jednocześnie mijając najpiękniejsze miejsca miasta – podkreśla Paweł Żyła.

Profil trasy sprzyja szybkiemu bieganiu. Całkowity wznios wynosi zaledwie 80 metrów, a całkowity spadek 73 metry. To parametry porównywalne z największymi polskimi półmaratonami, co daje realne szanse na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Trasa będzie posiadała oficjalny atest PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), co oznacza, że uzyskane wyniki będą mogły zostać uznane za oficjalne rezultaty na dystansie półmaratońskim.

Na trasie zaplanowano cztery punkty wodopojowe, zlokalizowane odpowiednio na 5,2 km, 10,1 km, 14,9 km oraz tuż przed metą – na 19,9 km.

Równie atrakcyjnie zapowiada się trasa 11. Krakowskiego Biegu z Dystansem „Dla Małych Serc” na 5 km. Jak co roku, dystans ten poprowadzony będzie ostatnimi 5 kilometrami trasy półmaratonu. Oznacza to, że uczestnicy wystartują z Bulwaru Inflanckiego, a meta zlokalizowana będzie w tym samym miejscu co w półmaratonie – na ul. Podzamcze, tuż przed Zamkiem Królewskim na Wawelu.


Mapa trasy 11. Krakowskiego Biegu z Dystansem - kliknij aby powiększyć

Trasa biegu na 5 km jest bardzo atrakcyjna, a całkowity wznios wynosi zaledwie 20 metrów, natomiast całkowity spadek to 26 metrów, co sprzyja walce o rekordy życiowe. Trasa biegu na 5 km również będzie posiadała oficjalny atest PZLA, dzięki czemu uzyskane wyniki będą mogły zostać uznane za oficjalne rezultaty na tym dystansie.

22. Krakowski Półmaraton Marzanny i 11. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc” na 5 km odbędzie się 22 marca 2026 roku. Zapisy na zawody wciąż trwają, a zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Jak zapowiadają organizatorzy, liczba miejsc jest ograniczona i zostały ostatnie wolne miejsca.

Rejestracja dostępna jest na stronie www.polmaratonmarzanny.pl


Zobacz także:



Medal, który opowiada historię Krakowskiego Półmaratonu Marzanny, zdobądź go w realu lub wirtualnie

Kraków ponownie przywita wiosnę na sportowo. W niedzielę 22 marca...




Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2026-02-18, 07:59 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału w imprezie.

 



 Ostatnio zalogowani
agajagoda
15:12
Piotr100
14:54
benfika
14:31
arek_tg
14:26
marian
14:16
JACEK W.
14:16
czewis3
14:06
Bartaz1922
13:00
mieszek12a
13:00
Andrea
12:41
andreade
12:21
Slavek
12:14
kolor70
12:05
sa111
11:54
Pawel63
11:31
darfik
11:25
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |