Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [13]  PRZYJAC. [74]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
akrass
Pamiętnik internetowy
biegiem przeż życie

Piotr Ślęzak
Urodzony: 1989-07-02
Miejsce zamieszkania: Oborniki Śląskie
84 / 88


2011-04-27

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Porady dla rozciągających się! Zestawy ćwiczeń czyli jak zabezpieczyć się przed kontuzją (czytano: 2168 razy)

PATRZ TAKŻE LINK: http://wbiegu24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=795:porady-dla-rozcigajcych-si-zest



Kilka moich rad na temat rozciągania :)! Myślę że się przydadzą tym co się jeszcze nie przekonali do rozciągania! :)

Bieganie to nasza ulubiona dyscyplina sportowa, która rozprzestrzenia się w Polsce coraz szybciej. Oprócz biegania musimy pamiętać także o rozciąganiu! Jest ono ważne ponieważ chroni nasz organizm przed kontuzjami i obrażeniami. Regularne rozciąganie będzie również zmniejszać bolesność mięśni po treningu oraz zwiększy wydolność podczas zawodów.

Oczywiście nie otrzymasz żadnych efektów jeśli nie zastosujesz kilku podstawowych rad. Dzięki poniższym wskazówkom otrzymasz najlepsze efekty:

* Nie szarp

Podczas rozciągania nie możesz się rozciągać zbyt gwałtownie ponieważ może to doprowadzić do zerwania, rozerwania lub uszkodzenia mięśnia. Mięśnie trzeba rozciągać stopniowo bez szybkiego i nerwowego napinania

* Nie spiesz się

Rozciągaj się powoli na każde ćwiczenie poświęć około 20 – 30 sekund. Zrób chwilkę przerwy około 10 sek i znowu spróbuj się delikatnie rozciągnąć. Możesz także nie robić przerw i za każdym razem naciągać inną grupę mięśniową.

* Nie przekraczaj granicy bólu

Nie przekraczaj zbyt mocno granicy kiedy czujesz napięcie w mięśniach. Należy delikatnie i regularnie rozciągać mięśnie a nie zaciskać zęby z bólu

Reszta w Linku :)

Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora







 Ostatnio zalogowani
Maciej
13:18
13
13:15
M@rlon
13:14
Raffaello conti
12:40
Pawel63
12:37
macka01
12:31
Rychu67
12:22
arturrow
12:09
adam71
12:09
AdamP
12:05
StaryCop
11:51
inka
11:51
ulek85
11:41
benfika
11:05
kryz
11:01
tolek13
10:57
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |