Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [6]  PRZYJAC. [21]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
Misio
Pamiętnik internetowy
Widziane z Hamburga

Grzegorz Ulanowski
Urodzony: 1975-04-04
Miejsce zamieszkania: Warszawa
683 / 707


2014-05-09

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Wejście smoka (czytano: 269 razy)



W Hamburgu na razie nie biegam, ale za to dużo chodzę. A dużo chodzę dlatego, że mam problemy ze znalezieniem najkrótszej drogi z metra do domu i na odwrót. Niby sprawdzam mapę kilka razy, ale zawsze gdzieś pójdę w złą stronę.
Wczorajszy trening, gdybym nie podróżował, to i tak bym chyba odpuścił. Dużo było biegania w ostatnich tygodniach, trzeba trochę wyluzować. W sobotę już nie ma zmiłuj, pobiegnę może nad Alster, z mapy wygląda, że to nie daleko. Ale wolałbym nie zgubić się podczas długiego wybiegania i wracać później ostatkiem sił.
Jak rano szedłem do pracy, zaciekawiły mnie złote kwadratowe tabliczki wmurowane w trotuar. Okazało się, że są to tabliczki upamiętniające mieszkańców tych okolic, którzy zostali stąd wywiezieni, głównie do Auschwitz. Oczywiście tabliczki nie wspominają, kto ich zamordował. A niedaleko mojego mieszkania jest budnek, w którym w latach 1911 - 1939 znajdowała się "Szkoła realna Tory i Talmudu".
Jutro urodziny hamburskiego portu, a w niedzielę, dla uczczenia tego wydarzenia, przypływa jeden z największych statków wycieczkowych świata - Qeen Mary II.
Na koniec dnia miła niespodzianka - włączyłem komputer i widzę, że Legia prowadzi z Wisłą 5:0. I znowu wejście smoka zaliczył powracający po kontuzji Marek Saganowski, strzelając gola chwilę po wejściu na boisko.

Blog moga komentować wszyscy zalogowani czytelnicy

Dodaj komentarz do wpisu







 Ostatnio zalogowani
Lektor443
02:00
Mr Engineer
00:41
KoMarek
23:11
Raffaello conti
23:06
michal.r
23:02
marz
22:43
andrzejgonciarz
22:41
bogaw
22:33
J0Ker
22:30
milu7
22:29
kolor70
22:23
wiesław
22:05
radio_judasz
22:05
soniksoniks
22:02
nairam
21:51
Marek.run
21:44
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |