Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Jabłonna, 24 lipca 2025, 08:02, 1224/1837550Paweł Żuk
Relacja z II Drużynowych Mistrzostw Polski w Backyard

LINK 1: STRONA STOWARZYSZENIA POLSKIE ULTRA
LINK 2: ZOBACZ WYNIKI - XLS
LINK 3: ARCHIWUM: JABłONNA



      

Zdjęcia w artykule: Patrzę Kadrami/Aneta Mikulska

To już pi±ta edycja rywalizacji w formule backyard w Jabłonnie. Stowarzyszenie Sportowe Polskie Ultra przy współpracy Gminy Jabłonna oraz O¶rodka Sportu i Rekreacji w Jabłonnie od lat z powodzeniem organizuje wydarzenie, które przyci±ga biegaczy ultra z całego kraju. Wysoki poziom organizacyjny i sportowy powoduje, że to wła¶nie ten bieg jest licznie odwiedzany także przez zawodników z zagranicy.

W tym roku go¶cili¶my sportowców z Czech, Estonii, Włoch, Węgier oraz startuj±cych pod flag± neutraln±. Oprócz wyłonienia tego jedynego zwycięzcy (last one standing),w tym roku walczono także o tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Zmienna pogoda - słoneczne i duszne dni, przeplatane opadami deszczu – nie pomagały zawodnikom. Niemniej jednak np. 24 pętle ukończyło aż 23 osoby, w tym 5 kobiet. Dwie najlepsze kobiety – Natalia Tejchma i Dominika Cieslak – pokonały 31 pętli. Kultowa klamra 100 mil „Backyard Ultra Polska – First & Original” znalazła wielu nowych wła¶cicieli.

Druga doba, w tym szczególnie druga noc, była kluczowa dla przebiegu rywalizacji. Nad ranem z powodu kontuzji stawu skokowego z biegu odpadł Kornel Miszczak. Przy jego nazwisku zapisujemy 44 pętle czyli prawie 300km. Od tej pory na placu boju pozostało ich dwóch – Jarosław Gil i Andrzej Pawlak. Obydwaj na tym etapie mieli już nabiegane nowe rekordy życiowe.

Po starcie na 55 pętlę stało się nieuniknione. Zawrócił Jarek, a Andrzej ruszył na pętlę zwycięzcy!!! Wspomniana trójka uzyskała wyniki, które na tym etapie daj± im miejsce w kadrze narodowej na przyszłoroczne Drużynowe Mistrzostwa ¦wiata.

Drużynowymi Mistrzami Polski w Backyard został team Stowarzyszenia Sportowego Polskie Ultra w składzie: Jakub Rybałtowski, Natalia Tejchma, Magdalena Superson, przed LO Komornica Team (Andrzej Pawlak, Anna Zalewska, Robert Lewandowski). Na trzecim miejscu uplasowała się druga drużyna Stowarzyszenia Sportowego Polskie Ultra II – Tomasz Zysk, Wincenty Korczak, Daniel Stolarczyk.

Partnerem wydarzenia był Samorz±d Województwa Mazowieckiego.

Wyniki znajdziecie TUTAJ



Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


















 Ostatnio zalogowani
robert77g
23:08
kos 88
22:20
rogul
22:16
Rehabilitant
21:58
pagand
21:32
marekcross
21:23
macius73
21:19
romelos
21:06
kostekmar
21:02
marczy
20:51
maratonczyk
20:49
42.195
20:29
chris_cros
20:14
Wojciech
20:06
patryktherunner
19:52
rezerwa
19:45
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |