Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

27 stycznia 2026, 10:56, 85/39385Paweł Żuk
Stowarzyszenie Sportowe Polskie Ultra - NIEZŁOMNI 2025 wybrani

LINK 1: Stowarzyszenie Sportowe Polskie Ultra



      

Już od trzech lat, Stowarzyszenie Sportowe Polskie Ultra, nagradza kryształowymi statuetkami, najlepszych biegaczy ultra multi-day. Rosn±ca popularno¶ć biegów ultra płaskich i backyardu (już 14 biegów w polskiej sieci), sprawia że coraz większa ilo¶ć zawodników próbuje swoich sił w tych konkurencjach. Regularne organizowanie wydarzeń rangi Mistrzostw ¦wiata na dystansach ultra, sprawia również, że zainteresowanie bieganiem długim wyraĽnie wzrosło.

W tym roku do nagród Niezłomni, nominowano prawie 30 biegaczy, którzy odnie¶li spektakularne sukcesy na imprezach ¶wiatowych. Były to miejsca na podium w kultowych biegach ultra, imprezach rangi Mistrzostw ¦wiata i Mistrzostw Polski, a także liczne rekordy.

Kapituła przyznaje także corocznie nagrodę specjaln±, która niekoniecznie trafia do czynnego zawodnika. Tak było i tym razem. Statuetkę „NIEZŁOMNI 2025” w kategorii Nagroda Specjalna, otrzymał Dyrektor Festiwalu Biegowego UltraPark Weekend, Piotr Kardas, za nieoceniony wkład w rozwój biegów multi-day oraz za zorganizowanie pierwszych w naszym kraju, Mistrzostw ¦wiata w biegu 48h. Jak powszechnie wiadomo, impreza ta odniosła ogromny sukces, zarówno pod względem sportowym (mnóstwo rekordów w tym rekordy ¶wiata), jak i pod względem organizacyjnym.

Wracaj±c do podsumowania 3. Gali „NIEZŁOMNI 2025” to bezapelacyjn± zwyciężczyni± została Patrycja Bereznowska. Między innymi za ustanowienie rekordu ¶wiata w biegu 48h i wywalczenie tytułu Mistrzyni ¦wiata na tym dystansie. Wyprzedziła ona Bartosza Fudali, który zdobył srebrny medal ma GOMU Mistrzostwach ¦wiata w biegu 48h i ustanowił rekord ¶wiata na tym dystansie w kat. M35. Trzeci był Łukasz Wróbel za ustanowienie kosmicznego rekordu ¶wiata w backyard, na poziomie 116 pętli !!!

Kapituła plebiscytu nagradza corocznie 10 najlepszych biegaczy, wybranych głosami członków Stowarzyszenie Sportowego Polskie Ultra. Pozostali laureaci to:

4. Andrzej Piotrowski
5. Paweł Żuk
6. Wincenty Korczak
7. Natalia Tejchma
8. Magdalena Superson
9. Mahasatya Jańczak
10. Piotr Szymański

Gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom!!!

Miło nam poinformować, że 3. Gala „NIEZŁOMNI 2025” została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.



Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


















 Ostatnio zalogowani
staszek63
20:16
maur68
20:14
romelos
20:10
42.195
19:34
simov
19:24
romano071
19:17
benfika
19:07
kruszyna
18:59
entony52
18:54
Raffaello conti
18:53
wadas
18:34
szakaluch
18:21
przemek300
17:38
Admin
17:35
gpnowak
17:26
Wojciech
17:18
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |