Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Poznań, 02 marca 2025, 07:00, 841/1720161Organizator
XI Ogólnopolska Konferencja Biegowa za nami

LINK 1: ARCHIWUM: POZNAń



      

Metamorfozy na rynku imprez biegowych były tematem XI Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej, która zakończyła się w Poznaniu. W Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym ponad setka organizatorów imprez biegowych oraz pasjonatów biegania z całej Polski wymieniała swoje doświadczenia.

Nowością tegorocznej konferencji była rezygnacja z wykładów i prelekcji. Wszystkie panele odbywały się w formie otwartych dyskusji moderowanych przez specjalistów z różnych dziedzin. Poruszone zostały tematy profesjonalizacji biegów, budowy wizerunku i marki poszczególnych wydarzeń, otwartości na udział seniorów i osób z niepełnosprawnościami, wpływu celebrytów i influencerów oraz znaczenia social mediów dla promocji imprez.

W ramach Konferencji przeprowadzono również debatę oksfordzką, której wynikiem miała być odpowiedź na pytanie, czy profesjonalizm organizacji imprez biegowych w Polsce stoi na niskim poziomie. Dwa zespoły złożone z ekspertów związanych ze środowiskiem biegowym przedstawiły argumenty potwierdzające lub obalające tę tezę. O wyniku debaty zdecydowało audytorium.

- Okazało się, że środowisko ocenia polskie imprezy biegowe pozytywnie. Przeważyły głosy za profesjonalizmem – podsumowuje współorganizator konferencji Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Taka opinia nie usypia jednak czujności organizatorów biegów. Nasza konferencja ma przecież na celu rozwijanie się, śledzenie innowacji na rynku, dzięki którym nasze wydarzenia mogą zmienić się na lepsze. I o tym właśnie mówi temat tegorocznej konferencji – dodaje.

Konferencję po raz kolejny współorganizowały Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Uczelnia zatrudnia wielu pasjonatów biegania, którzy moderowali wybrane dyskusje. Wśród nich byli prof. Zygmunt Waśkowski, prof. Jacek Trębecki, dr Tomasz Zawadzki i dr Wojciech Zalewski. Punkt widzenia osób przygotowujących duże i lokalne wydarzenia reprezentowali m.in. Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk (Cracovia Maraton), Mirosław Bieniecki (Bieg Rzeźnika) i Hubert Król (trenertriathlonu.pl)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację


















 Ostatnio zalogowani
karhumek
05:18
andreas07
04:54
Lektor443
02:00
Mr Engineer
00:41
KoMarek
23:11
Raffaello conti
23:06
michal.r
23:02
marz
22:43
andrzejgonciarz
22:41
bogaw
22:33
J0Ker
22:30
milu7
22:29
kolor70
22:23
radio_judasz
22:05
wiesław
22:05
soniksoniks
22:02
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |