Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [3]  PRZYJAC. [47]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
żeli
Pamiętnik internetowy
czasem nie myślę o bieganiu

Artur Żelichowski
Urodzony: 1973-05-30
Miejsce zamieszkania: Kęty
39 / 61


2008-09-05

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Zamość cz. II (czytano: 358 razy)



Kiedy kończą się wakacje moje biegowe myśli płyną w jednym kierunku ................ do Zamościa. Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny odkryłem trzy lata temu, w 2005r. po raz pierwszy pobiegłem w tym biegu. od pierwszego dnia pobytu w Zamościu poczułem, że jest to wyjątkowa impreza, tak naprawdę jedyna w swoim rodzaju w Polsce. i nie chodzi tu wcale o to, że wszystkie inne są gorsze, bo tak nie jest. Zamość swoją wyjątkowość zawdzięcza m.in. temu, że formuła biegu skupia zawodników w jednym miejscu przez co najmniej cztery dni, co daje niepowtarzalną okazję dobrze poznać wielu biegaczy przyjeżdżających z całej Polski i nie tylko, zawsze bowiem jest silna grupa biegaczy z Ukrainy, są też Białorusini.
Niepowtarzalną atmosferę imprezy tworzą dyrektor biegu Pan Tadeusz Lizut i sędzia główny biegu Pan Lucjan Ksykiewicz, który aby móc uczestniczyć w tym roku "uciekł" ze szpitala.
W Zamościu mamy również niepowtarzalną okazję spotkać się i poznać zawodników na wózkach. co roku zbiera się ich mocna ekipa, że wymienię najsławniejszych: Monika Pudlis, Arek Skrzypiński, Zbyszek Baran, Zbyszek Wandachowicz, Bogdan Król.
Bieg w Zamościu to nie jest łatwa impreza. pokonanie dystansu 100km jest wyzwaniem, z którym mierzą się głównie doświadczeni maratończycy. niech świadczy o tym choćby liczba biegaczy w kategoriach wiekowych: "dwudziestolatków" było pięcioro, a "pięćdziesieciolatków" 38.
do Zamościa warto przyjechać również dla samego miasta, a przede wszystkim przepięknego rynku, na którym bieg rozpoczyna się w czwartek i kończy w niedzielę.
mógłbym wiele jeszcze pisać o biegu w Zamościu, a i tak nie jestem w stanie oddać tej wspaniałej atmosfery panującej co rok przez te kilka ostatnich dni sierpnia. w tym roku byłem po raz trzeci i wierzę, że do Zamościa przyjadę pobiegać jeszcze wiele razy.

Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora







 Ostatnio zalogowani
Piotr100
03:45
maxxxik822
02:08
lisu
23:27
pbest
23:09
KubaDomski
22:58
bur.an
22:38
zbyszekprym
22:27
Natalia_2709
22:19
kostekmar
22:10
wujotem
22:09
zefir
22:08
VaderSWDN
22:02
Andrea
21:58
gandhi88
21:51
Raffaello conti
21:46
wojtek_b
21:44
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |