2015-01-03
Dostęp do wpisu:
Publiczny
| Noworoczny poranek (czytano: 363 razy)

Noworoczny poranek, wszyscy ¶pi± po nocnych zabawach, otwieram oczy i widzę jak sypie ¶nieg, w prawdzie to wyjazd narciarski, ale w torbie mam zawsze buty do biegania, a nuż będzie jaka¶ okazja.
Dzień wcze¶niej mróz -15 C , prognozy na kolejne dni były nieco łaskawsze, więc czekałam cierpliwie na ten dzień. W sylwestra mieli¶my kulig, mimo, że noc± i w lesie, to czułam że to będzie fajna trasa na porann± przebieżkę, na oko wyliczyłam jakie¶ 8 km.
Na drodze żadnych ¶ladów, jestem pierwsza na szlaku, widoki piękne, próbuje odnajdywać miejsca, które na kuligu pokazywał nam gazda: Nosal, Gubałówka, Z±b…
Gliczarów to jedna z najwyżej położonych wsi na Podhalu, więc urzeka krajobrazami Tatr z każdej strony. Noc± wszystko wygl±dało inaczej, nie spodziewałam się też, że czeka mnie spory podbieg. Ale być w górach i nie zaliczyć porz±dnej górki? Tylko się u¶miechnęłam na my¶l, że ta górka będzie moja, na szczę¶cie buty trzymały się mocno ¶liskiej nawierzchni, sprawdziły się kolejny raz i nie zawiodły. Pod lasem widzę tablicę „Gliczarów Górny” i napis „Trasa Tour de Pologne”, zaczynam kojarzyć, że to może być ten słynny szlak kolarski ze ¶cian± Bukovina, który prowadzi z Białego Dunajca. Nie wiem jednak jak długi jest ten odcinek, zawracam przy znaku nachylenie 20%.
Widzę teraz własne ¶lady, jedn± stopę stawiam zdecydowanie na bok, może to jaki¶ bł±d techniczny? Z zamy¶lenia wyrywa mnie gło¶ne szczekanie psa, zwalniam, górskie psy, to nie drobne ratlerki, obleciał mnie mały strach… Zatrzymuję się przy zamarzniętym strumyku, lód przybrał tak piękne formy, że muszę zabrać ten obraz ze sob±,kojarzy mi się z podwodn± raf±, robię zdjęcie i ruszam dalej.
Przyspieszam, teraz już z górki, cisza dookoła, w tej ciszy snuję jakie¶ plany na nowy rok, marzy mi się … obym tylko wytrwała w swoich postanowieniach.
Blog moga komentować wszyscy zalogowani czytelnicyDodaj komentarz do wpisu DamianSz (2015-01-03,20:07): Życzę więc wytrwało¶ci i zdrówka by¶ mogła zrealizowaĽ swoje marzenia. ps daj tytuł, wtedy łatwiej odczytać wspis na blogu
|