Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [30]  PRZYJAC. [25]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
tadeusz.w
Pamiętnik internetowy
Sezon 2009 r.

Tadeusz Wyrwas
Urodzony: 1959-10-28
Miejsce zamieszkania: Łomża
22 / 62


2010-01-04

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Styczniowe odczucia (czytano: 453 razy)

PATRZ TAKŻE LINK: http://www.kblomza.republika.pl

 

Kolejny sezon z nowym rokiem rozpoczęty treningiem w zimowej scenerii. Piękna jest dzisiejsza śnieżna zima. Ostatnimi czasy można było zapomnieć o takich krajobrazach. Przełamując wygodnictwo ciepłego pokoju fajnie jest poruszać się w rześki mroźny poranek bądź słoneczne południe. Trafiło mi się z początkiem roku trochę wolnych dni, więc mam nadzieje, że nie będę oddawał się błogiemu lenistwu. Owszem znajdzie się czas i na zaległą literaturę. Przezornie przedłużyłem sobie termin zwrotu książki do biblioteki przeczuwając, że nie uda mi się jej przeczytać w ciągu miesiąca. Ale teraz będzie okazja nadrobić i te zaległości. Utkwił mi jej fragment, który pozwolę sobie przytoczyć.
„Bezinteresowne uczucia, tyle ich było, z tylu stron, przejmujące, gdzież są?. Rozpłynęły się w czasoprzestrzeni?. Uczucia religijnej wzniosłości dają świętych. Uczucia ziemskiej miłości zamieniają się nieraz literaturę, w poezję, reszta ginie. A może jednak gdzieś się kumulują?. Wracają jako potencjał intelektualny dla następnych pokoleń?. Szkoda ich na zatracenie, dlatego przywołuje, je tu choćby „znakiem” – były wzruszające a więc piękne”.
Oby wszystkim nam takowych uczuć nie brakowało w tym rozpoczętym już Nowym Roku. Ciekawa jest motywacja do biegania zamieszona w filmiku na naszej stronie klubowej. Takie dopingowanie od czasu do czasu zapewne każdemu są potrzebne. Być może jak i te spontaniczne pisanie.


Blog moga komentować wszyscy zalogowani czytelnicy

Dodaj komentarz do wpisu







 Ostatnio zalogowani
gpnowak
15:14
Hari
15:01
mieszek12a
14:58
JolaPe
14:38
Ola*
14:07
młodyorzech
13:58
eldorox
13:35
jaro109
13:30
janusz9876543213
13:25
mogebycostatnixd
12:54
ProjektMaratonEuropaplus
12:46
kos 88
12:12
LukaszL79
12:10
Admin
12:03
kolotoc8
12:00
biegacz54
11:29
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |