Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [4]  PRZYJAC. [15]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
doraj
Pamiętnik internetowy
"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"

Dorota Jednoróg
Urodzony: 1971-05-09
Miejsce zamieszkania: Oleśnica
12 / 13


2009-11-29

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Kosmiczne porządki. (czytano: 1452 razy)

 

CZYMŻE JEST BRUD?, Podobno naukowcy, pracując nad zagadnieniami alergii u dzieci, przeprowadzili analizę brudu i otrzymali bardzo ciekawe wyniki. Znaleziono drobiny wełny, bawełny i papieru, szczątki insektów, drobiny jedzenia, roślin, liści drzew, popiołu, mikroskopijnych komórek grzybów i jednokomórkowce oraz mnóstwo niezidentyfikowanych elementów.
R. Fulghum (autor moich ulubionych opowiadań), do tej wyliczanki dodaje jeszcze inne składniki, a mianowicie, złuszczoną ludzką skórę, włosy oraz UWAGA!!!- TONY gwiezdnego pyłu, opadającego na Ziemię z rozpadających się w atmosferze meteorytów.
Ten kosmiczny składnik zawsze działa na moją wyobraźnię w czasie czynności zwanej sprzątaniem. Uwielbiam myśleć, że to co wala mi się po podłodze, to JA i "GWIEZDNY PYŁ".Sprzątanie nabiera wówczas....innego wymiaru. Szczególnie to w okolicy świątęcznych porządków tzn: tych dokładniejszych, gdzie trzeba zajrzeć tam,, gdzie zwykle się nie zagląda i wygrzebać to i owo z miejsc, w których na co dzień się nie grzebie.:-))))
Oczywiście rozsądek podpowiada, że to blef z tym kosmosem, ale o ileż przyjemniej się sprząta.
Poza tym czasami warto w Życiu odrzucić "mędrca szkiełko i oko" i uwierzyć, że wyobraźnia jest mocniejsza niż wiedza, a to o czym sie marzy ma większą moc niż fakty.
Tak więc wszystkim sprzątającym, piorącym, myjącym okna, prasującym , skrobiącym i zamiatającym , życzę wielu wzruszeń i wspaniałych odkryć w zakamarkach kuchennych szafek.

Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora







 Ostatnio zalogowani
damiano88
11:45
stachsiejestrach
11:45
dejwid13
11:43
StaryCop
11:07
Paweł.Ż
10:48
Opuszi
10:42
kostekmar
10:39
biegacz54
10:36
piotrhierowski
10:08
pbest
09:50
Komancz
09:40
czewis3
09:38
AntonAusTirol
09:36
Andrzej.
09:31

09:25
jaro109
09:23
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |