Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [17]  PRZYJAC. [22]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
frater
Pamiętnik internetowy
Bogu na chwałę

Waldemar Prange
Urodzony: 1976-08-17
Miejsce zamieszkania: Puck - Miłomłyn
80 / 83


2012-08-21

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
półmaraton w Henrykowie (czytano: 1685 razy)



Rzeczywiście impreza biegowa godna miana debiutu biegowego 2012 roku.
Meta-to miejsce dla każdego biegacza wyjątkowe, to miejsce które człowiek zapamiętuje na całe życie. Można by napisać calutką książkę i zatytułować ją np: "Meta cel mojego biegowego życia". Ale meta w Henrykowie to przede wszystkim historia klasztoru opactwa Cysterskiego sięgającego aż XIII wieku.Perełka w Polsce.I myślę sobie , że każdy uczestnik półmaratonu w Henrykowie był pod wrażeniem tego zabytku.
Ale droga do mety to zawsze na każdym biegu: ludzie( Arek Trojan)zazdroszczę mu zapału i pasji, że potrafił zadbać o wszystko angażując ludzi wokół siebie, że potrafił indywidualnie dotrzeć do zawodników, zapytać się od tak: "wszytko w porządku? w czymś pomóc?" sam tego doświadczyłem w deszczowy sobotni poranek.
Bieg z nawodnieniem bardzo często: nie szło "uschnąć", kurtyny wodne, na szczęście temperatura super do ścigania się.A dojazd do mety??? mea culpa, sam mogłem zrobić rozgrzewkę do mety, a nie tyłek wozić autobusem i po wyjściu z niego spóźniony lecieć na start.
Droga do mety to również przyroda, jakże fantastyczna sudecka na Dolnym Śląsku, widoki, podbiegi i zbiegi jeszcze bardziej zdradliwsze niż podbiegi.Ale widoki bezcenne, zapierające dech w piersi, bez przesady.
Meta to także dla każdego biegacza przywitanie: spikerka moim zdaniem najlepsza, fachowa, ciekawa i z ogromna wiedzą, tym bardziej że dzień po naszym biegu Henio Szost walczył, jakże pięknie, już dzisiaj wiemy w Londynie.
Meta to także osobna historia każdego startującego. Niech bieg w Henrykowie trwa, a historia będzie trwała w przede wszystkim w sercach wielu biegaczy.
Dzięki jeszcze raz organizatorom za pomysł, za pasję, za serducho, za klimat i za piękne podzielenie się "małą ojczyzną" w której na co dzień żyją


Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora







 Ostatnio zalogowani
maniek-pf:)
23:34
Wojciech
22:50
LukaszL79
22:40
13
22:12
szalas
22:01
lachu
21:49
Maciej
21:17
Kmicic
21:11
JACEK W.
20:39
uro69
20:36
pbest
20:20
ruzga99
20:17
entony52
20:16
kostekmar
18:44
Marco7776
18:42
Admin
18:26
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |