Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA  GALERIA [4]  PRZYJAC. [15]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
doraj
Pamiętnik internetowy
"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"

Dorota Jednoróg
Urodzony: 1971-05-09
Miejsce zamieszkania: Oleśnica
4 / 13


2009-08-19

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
RADOŚĆ (czytano: 1578 razy)



Tym razem będzie o bieganiu, nie o moim, choć może o moim także. Chcę napisać o fenomenie jakim są biegające dzieci. Jeśli ktoś kiedyś widział biegnące dzieci - to wie o czym mówię. Dzieci biegają bez wysiłku.Biega w nich wzystko. Ręce idealnie zgrane z ruchem nóg, tułów lekko pochylony do przodu pod właściwym kątem, stopy prawie nie dotykają ziemi. Biegnące dzieci wyglądają fajnie, lepiej niż te siedzące w ławkach, choć jak siedzą są bardziej ludzkie(-:
Ale wracając do tych biegających, jest w nich coś jeszcze, RADOŚĆ, niczym nie wymuszona, dziecięca, spontaniczna RADOŚĆ ŻYCIA.
Czy widział ktoś kiedyś biegaczy przed startem? Jeśli tak, to przyzna mi rację, że jest w nich ta sama RADOŚĆ. Stan ducha, który napędza ciało i zmusza mięśnie do działania.
Wczoraj wróciłam z treningu. Bolały mnie nogi, trzeszczało w kolanie. Nie mam giętkości dziecka, ani takiej swobody ruchu, ale odkąd biegam załapałam nieco tej radości, a może tylko przypomniałam sobie, że zawsze ją miałam tylko nieco zakurzoną .Jeśli ktoś biega- wie o czym mówię.

PS. Postanowiłam nie zabijać Stefana. W ciagu jednej nocy odbudował swoją sieć, czym wzbudził mój szacunek i podziw. A niech łapie te swoje komary i muchy.

Blog moga komentować tylko Przyjaciele autora







 Ostatnio zalogowani
andrzejgonciarz
22:47
andreas07
22:43
kolor70
22:32
gpnowak
22:23
Piotr100
22:07
Robertkow
22:00
VaderSWDN
21:57
voncki
21:56
Amian
21:23
filips1
21:16
kos 88
21:03
placekjacek
21:00
piotrhierowski
20:59
kornik
20:57
RadzioPaw67
20:53
romelos
20:42
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |