GŁOSOWANIE ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE

Dziękujemy za udział, możliwość dalszego głosowania została zablokowana


TWOJE GŁOSOWANIE - ZŁOTE BIEGI 2016


Głosowanie polega na ułożeniu biegów w kolejności od najlepszego do najgorszego. W ten sposób powstaje piramidka, w której czym wyżej znajdzie się bieg, tym lepiej jest przez Ciebie oceniany. Możesz układać piramidę tylko z tych biegów sezonu 2016, w których start zarejestrowałeś/-aś w naszym portalu przed 12 stycznia 2016 roku (nie można już dodać biegów do swojej listy startów by je ocenić - dodane w tej chwili biegi nie zostaną uwzględnione). Na podstawie średniej z piramid wszystkich czytelników ustalone zostaną wyniki procentowe głosowania, a na ich podstawie naliczone będą rankingi w poszczególnych kategoriach. Nie liczy się więc liczba głosów na poszczególne biegi (wynika ona często z liczby uczestników), ale ich średnia pozycja w piramidach.

Kryteria głosowania: każdy biegacz ocenia bieg na swój sposób - jedni doceniają organizację, inni trasę, nagrody, pakiet startowy czy po prostu klimat panujący na zawodach. Nie narzucamy Wam żadnych zasad głosowania - oceńcie biegi wg. własnych kryteriów, a końcowy wynik będzie wartością uniwersalną - wypadkową kryteriów wszystkich biegaczy.

Pusta ocena: w celu umożliwienia większego stopniowania różnic pomiędzy biegami (kolumna z procentami) możesz dodać maksymalnie 5 pustych ocen. Nie musisz wykorzystać tych elementów, ale ich użycie wpływa na większą rozpiętość Twojej oceny.

UWAGA: jeżeli chcesz, by jakiś bieg nie został przez Ciebie oceniony, po prostu pozostaw go po prawej stronie tabelki.MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY


GŁOSY BONUSOWE
----------------------------------------------
Za każdy rok posiadania konta w naszym portalu otrzumujesz dodatkowy głos, który możesz przeznaczyć na bieg którego nie ma na Twojej liście startów. Bonus dotyczy wyłącznie kont, które zostały założone przed 1 stycznia 2017 roku.

Założyłeś konto w roku
Masz dodatkowych głosów: 2017
Wykorzystałeś głosów:
Zostało głosów: 2017
- Dodaj bieg
Waga Twoich głosów: x 0.3

Waga, czyli siła Twoich głosów zależy od liczby startów w sezonie 2016 oraz od liczby oddanych przez Ciebie głosów. Wychodzimy z założenia, że osoby, które więcej startują mają większe doświadczenie oraz szerszy przegląd sytuacji, a więc ich głosy są ważniejsze od osób, które wystartowały tylko w kilku imprezach. Inaczej mówiąc, głos osoby która miała 13 startów jest wart tyle, ile głosy 5 osób, które miały dwa lub trzy starty. Wskazniki wyglądają następująco:

   x 0.3 : 1-3 starty
   x 1   : 4-10 startów
   x 1.5 : 11-15 startów
   x 2   : 16-20 startów
   x 2.5 : 21-30 startów
   x 3   : ponad 30 startów