wpisu:

Publiczny
Jurajski Bieg Przełajowy Grzęd± Mirowsko-Bobolick± 2015 (czytano: 505 razy)

Jurajski Bieg Przełajowy Grzęd± Mirowsko-Bobolick±
W niedzielę 29 marca 2015 r. na terenie Grzędy Mirowsko-Bobolickiej i Lasu Pikulowego oraz ¶cieżki pieszo-rowerowej odbył się Jurajski Bieg Przełajowy na dystansie 12 km kobiet i mężczyzn oraz biegi towarzysz±ce dla dzieci i młodzieży.

W Bobolicach u podnóża zamku na starcie stanęło 105 biegaczy, w tym dzieci i młodzież, którzy przyjechali do nas między innymi z Warszawy, Katowic, Częstochowy, D±browy Górniczej, Zawiercia, Starachowic, Włoszczowej oraz Myszkowa. Spora ilo¶ć wytrwałych kibiców zagrzewała dopingiem biegaczy do walki na trasie, a w¶ród nich Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto - Mazur, która wręczała medale za udział dobiegaj±cym zawodnikom, między innymi Burmistrzowi Miasta Myszków Włodzimierzowi Żakowi, który wzi±ł udział w biegu głównym.

Trasa biegu głównego 12 km (2x6 km) została oznaczona ta¶mami ostrzegawczymi i znakami informuj±cymi o kierunku biegu. Na trasie rozstawieni zostali sędziowie, którzy weryfikowali zawodników na trasie. Pomiar czasu odbywał się za pomoc± systemu chip.

Funkcje bezpieczeństwa pełniła Grupa Jurajska GOPR z Podlesic oraz sędziowie KS Jurajskie Orły, którzy dodatkowo weryfikowali zawodników na trasie i linii mety.

W biegu głównym na dystansie 12 km mężczyzn zwyciężył Piotr Magiera z Myszkowa z czasem 41:28 min przed Pawłem Cie¶likiem z Katowic z czasem 42:15 min, natomiast trzecie miejsce zaj±ł Dariusz Wilk z czasem 43:06.

W¶ród kobiet zwyciężyła Agnieszka Kuzyk z Raciszyna reprezentuj±ca WKB Meta Lubliniec z czasem 49:26 min, druga była Tamara Koczur z Myszkowa zawodniczka Ambitnych Amatorów z czasem 55:15min, trzecia była również zawodniczka Ambitnych Amatorów Eliza Krzysztoń z Żarek.

Nagrody w biegu głównym kategorii OPEN i kategorii wiekowych wręczali Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto- Mazur oraz Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.