Krzysztof
Bartkiewicz
Biegiem przez Wolgast, Grodno, Deagu, Kolonię

Deagu 4.09.2011
Abel Kirui po raz drugi z rzędu zostaje mistrzem ¶wiata w maratonie. Jego droga do medalu prowadziła przez Ossów-Radzymin, Rowy, Janowiec Wlkp, Jarosławiec, Gdańsk, Szubin - wszędzie gdzie startował pozostawił po sobie ¶lad w postaci rekordów trasy nie pobite do dzi¶. Jeszcze przed wyjazdem wysłał sms-a to trenera Niebudka informuj±c że jedzie po złoty medal w maratonie, słowa dotrzymał.

Tuż po starcie utworzyła się kilku osobowa grupa zawodników osi±gaj±c stosunkowo wolno pierwsze 5km w czasie 15.58, 10km 31.21, półmetek 1:05 po dwudziestym kilometrze nast±pił atak grupy uciekinierów i międzyczas pomiędzy 20-25km okazał się najszybszym z całego biegu (5km 14.17), każde kolejne kilometry nadal były pokonywane poniżej 3 minut na kilometr. Po trzydziestym kilometrze Abel w samotnym biegu zbliżył się do mety nokautuj±c tym samym zawodników. Za zwycięzco otrzymał 60.000USD plus 1/3 z puli nagród przeznaczon± za klasyfikację narodu.

¦winouj¶cie-Wolgast (03.09.2011)

Łukasz Hryciuk z Dębna został zwycięzc± XXXII edycji maratonu na trasie ze ¦winouj¶cia do Wolgast. Na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Janicki - dziesięciokrotny zwycięzca i rekordzista trasy. Marcin Zagórny natomiast, po raz drugi z rzędu wygrał półmaraton ze startem i met± w Wolga¶cie. Na finiszowych metrach minimalnie wyprzedził Macieja Łucyka z Poznania.

13. Kölner Halbmarathon (04.09.2011)

Maciej Miereczko, trzeci zawodnik tegorocznego maratonu w Łodzi, zwyciężył w półmaratonie rozegranym w Kolonii. W 13-tej edycji tego biegu uzyskał czas 1:16.09, o minutę pokonuj±c drugiego na mecie Leisnera Christofa. Sklasyfikowano 1123 zawodników w tym 352 panie.

10. Mitteldeutscher Marathon (Niemcy 4.09.2011)

Wyj±tkowo słabo obsadzony był maraton rozegrany podczas jubileuszowej 10-tej edycji z met± w Halle organizowany przez mistrza olimpijskiego z Moskwy pana Waldemara Cierpińskiego. Zwyciężyli Götte Jürgen z wynikiem 2:52.12. oraz Renz Sylvia z wynikiem 2:59.41 która zajęła pi±te miejsce open. Sklasyfikowano 212 zawodników w tym 22 panie.

Fränkische Schweiz Marathon (Niemcy 4.09.2011)

Siegler Markus-Kristan z wynikiem 2:45.31 oraz Steg Kerstin (3:07.33) zwyciężyli w Forheim. Za zwycięzstwo otrzymali po 750 euro. Na li¶cie zwycięzców widnieje Marek Wasilewski, który wcze¶niej musiał biegać 15 minut szybciej od obecnego zwycięzcy żeby my¶leć o wygranej....

20. Internationaler OMV Halbmarathon

Daniel Chebii z Kenii zwyciężył po raz drugi z rzędu w półmaratonie w miejscowo¶ci Altoting osi±gaj±c czas 1:01.39 - jest to nowy rekord trasy, poprawiony o 9 sekund. W¶ród kobiet Karoline Chepkwoi (1:12.53).