Radom, 11 marca 2015, 08:14, 1659/129263Jerzy Stobiecki

LINK 2: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: RADOM

Ponad tysi±c osób ukończyło Bieg Kazików w Radomiu. Całe podium w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zajęli Ukraińcy. Najszybciej finiszował Mykola Jukimczuk z Łucka, który licz±c± 10 kilometrów trasę pokonał w czasie 29 minut i 3 sekund. W¶ród kobiet zwyciężyła jego rodaczka Lilia Fiskowicz. Reprezentuj±ca LKB Rudnik zawodniczka uzyskała wynik 33 min. i 41 sek.

Pogoda była wyj±tkowo łaskawa dla organizatorów 8. Biegu Kazików w Radomiu. Słońce zachęciło do startu najmłodszych biegaczy. W biegach dzieci wystartowało ponad 400 uczestników, a kończ±ce ¶więto patrona miasta, ¶więtego Kazimierza, zmagania w centrum miasta, obserwowało wielu kibiców.

Niezwykle liczn± obsadę miała Charytatywna Trójka. Pobiec, aby pomóc zdecydowało się ponad 60 osób, w tym Radosław Witkowski, prezydent Radomia i Konrad Frysztak, jego zastępca oraz Katarzyna Kaim-Piechota, rzecznik prezydenta. Bieg rozegrano na dystansie 3 kilometrów, a całkowity wpływ z wpisowego przekazany zostanie O¶rodkowi Interwencji Kryzysowej w Radomiu. W klasyfikacji drużynowej, zwyciężyła ekipa Imperial Tobacco Manufacturing, współorganizator charytatywnego biegu. Indywidualnie triumfował Łukasz Żaczek z Ostrowca ¦więtokrzyskiego przed dwoma radomianami, Szymonem Witkowskim i Danielem Borkowskim.

Historia frekwencji OPEN

Po zakończeniu rywalizacji w Charytatywnej Trójce, do walki o jak najlepszy czas, przyst±pili uczestnicy Biegu Kazików. Nowa trasa biegu okazała się do¶ć kręta i szybka. Od pocz±tku na prowadzenie wysunęła się czwórka Ukraińców. Kroku próbowali dotrzymać im Polacy, Michał G±siorski z Rzeszowa i Damian Noga z Kłody. Ostatecznie bezkonkurencyjnym okazał się Mykola Jukimczuk z Łucka. Jako jedyny pokonał dystans 10 km, w czasie poniżej 30 minut. Na mecie wyprzedził swoich rodaków, Andrieja Starzynskiego (30 min i 25 sek.) oraz Pawla Wareckiego (30 min. i 27 sek.). Najszybszym z Polaków był G±siorski, który z czasem 30 min. i 45 sek. zaj±ł 5. miejsce. Najlepszym radomianinem okazał się Damian Krzosek, reprezentuj±cy ZTE Radom.

W¶ród kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły Ukrainki. Wygrała Lilia Fiskowicz przed Walentyn± Liliarsk± i Olg± Jarock±. Najlepsz± radomiank± okazała się Ewelina Płatos z UKS Technik Radom.

Na mecie, na każdego z kończ±cych bieg czekał nie tylko pami±tkowy medal, ale również okazjonalny wypiek, przygotowany przez Piekarnię Wacyn i butelka napoju Roko od firmy Zbyszko. Dodatkowo, wszystkie panie, w Dniu Kobiet, otrzymały od firmy Dixi-Car, dealera marek Opel, Chevrolet oraz Isuzu, tradycyjnego tulipana.

Organizatorem Biegu Kazików był Urz±d Miejski w Radomiu oraz UKS Technik Radom. Współorganizatorami, Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, Miejski Zarz±d Dróg i Komunikacji w Radomiu oraz VI Liceum Ogólnokształc±ce im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Fundatorami nagród były firmy Decathlon Radom, Piekarnia Wacyn, Zbyszko, Pop Gym, Dixi-Car dealer marek Opel, Chevrolet i Isuzu, Centrum Zabaw „Kraina Marzeń”, kino Helios, BiegamboLubię.