Twoja ocena:brak

26 Maraton w Paryżu i polski akcent w Berlinie!
Autor: Jan Stasiczek
Data : 2002-04-08

Francuz Benoit Zwierzchlewski i Belgijka Marleen Renders zwyciężyli w niedzielę w 26. Maratonie Paryskim. 25-letni Zwierzchlewski pokonał dystans 42,2 km w czasie gorszym zaledwie o 8 sekund od rekordu trasy.
Francuz wygrał z wynikiem dwie godziny osiem minut i 18 sekund. Drugi był Estończyk Paweł Łoskutow ze stratą 35 s, a trzeci Włoch Migidio Bourifa - 49 s.Rekord trasy maratonu wynosi 2:08.10 i został ustanowiony przez Kenijczyka Kenyana Juliusa Ruto w 1999 roku.
Natomiast wśród kobiet Renders - 2:23.05 wyprzedziła o minutę i 28 sekund Japonkę Rie Matsuokę oraz o dwie minuty i 27 sekund Kenijkę Esther Kiplagat.
W 26 Maratonie Paryskim wystartowało około 29 tysięcy zawodników i zawodniczek.

Dodam ze na stronie oficjlnej maratnu parskiego (http://www.parismarathon.com/marathon/2002/us/live.html) jest ciekawy opis maratonu, o którym wspominał MORITO, czyli minuta po minucie (no prawie!) = LIVE. Można prześledzić jakie tempo miała prawadząca czołówka (kobiet i meżczyzn)a tylko dodam że ... do prawie 30km zawodnicy biegli z tempem na 2:06 (po drodze na połowie dystansu 1:03,24) i zanosiło sie na poważne bicie rekordu trasy, a tak ... brakło 8 sek .. to DUZO I MAŁO!