Przeczytano: 469/65173 razy (od 2022-07-30)

Twoja ocena:brak

Polscy Strażacy najlepsi w Europie
Autor: Andrzej Mazur
Data : 2011-08-26

20 sierpnia br. we włoskim Feltre odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegach Ulicznych. Na linii startu stanęło ponad 220 zawodników w tym dwie drużyny z Polski: oficjalna reprezentacja Polski Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

10-cio kilometrowa trasa, położona w górzystym miasteczku w północnych włoskich Dolomitach oraz wysoka temperatura, w ciągu dnia znacznie przekraczająca 30 stopni C, dała się wszystkim mocno we znaki. Pomimo tych drobnych niedogodności zawody zakończyły się pełnym sukcesem Polaków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej, zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Europy Strażaków w Biegach Ulicznych.

Indywidualnie bieg wygrał Włoch, Francesco Minerva przed sekc. Maciejem Dawidziukiem, na co dzień pracującym w Komendzie Miejskiej PSP w Jeleniej Górze i str. Karolem Rzeszewiczem z KM PSP w Gdyni. Czwarte miejsce zajął Włoch Michele Bedini, a piąte kolejny z polskich reprezentantów st. sekc. Piotr Manikowski z Komendy Powiatowej PSP w Złotowie.

Pozostałe miejsca Polaków:
12 open był asp. Damian Glapiak z KP PSP Kościan, który dodatkowo w kategorii wiekowej M25 zajął trzecie miejsce, 16 open był st. kpt. Andrzej Mazur z KM PSP w Gdyni, który w kategorii wiekowej M35 był drugi. Kadeci Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie byli odpowiednio: 67. Mateusz Marunowski, 144. Kamil Maciejowski, 147. Bartosz Ozibko, 158. Łukasz Grabowski, 166. Wojciech Wolak, 167. Sebastian Jakubiak.

W zawodach wystartował również mł. bryg. Jacek Borowski – Dyrektor Biura Szkolenia KG PSP w Warszawie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przejściowy puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, zostanie na stałe w polskich rękach.