Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

METRYKA WATKU DYSKUSYJNEGO
  Dyscyplina  
  Status  Wątek aktywny ogólnodostępny
  Wątek założył  Michał (2005-12-05)
  Ostatnio komentował  Michał (2005-12-06)
  Aktywnosc  Komentowano 3 razy, czytano 200 razy
  Lokalizacja
 Techniczne

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ W TYM WĄTKU

POWRÓT DO LISTY WĄTKÓW DYSKUSYJNYCH



ANONIM

(Michał)

 2005-12-05, 15:33
 Pomiar długości trasy
Szanowni, co sądzicie o pomiarze długości trasy, za pomocą licznika rowerowego, który przymocowuje się roweru i również służy do pomiaru długości przejechanej trasy. Jaki może być błąd pomiaru długości trasy, przy takiej metodzie pomiaru. Biegam rekreacyjnie i chciałbym wiedzieć jaki dystans pokonuję i w ten sposób mierzę odcinki, które później przebiegam. Wiem, że dystans można również oszacować na podstawie średniego tempa biegu, ale osobiście wolę wiedzieć ile mam do przebiegnięcia, rozpoczynając bieganie, bo niejednokrotnie tempo biegu jest bardzo zmienne i raz biega się szybciej a raz wolniej.

  SKOMENTUJ CYTUJĄC


ANONIM

(Kroni.)

 2005-12-05, 22:11
 Pomiar
Mam wypróbowane dwie metody, obie takie same ale nie na ten sam rodzaj trasy. W lesie mam wymierzoną metrem pętlę równe 2000 metrów. (Trasa Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu x3 pętle). Na tą trasę wjeżdżam rowerem i po 2km patrzę ile mi licznik wskazał. Jeśli jest więcej lub mniej na liczniku dokonuję korekty w jego ustawieniu to znaczy ustawiam inny obwód koła, najczęściej jest to dokładny obwód podawany w milimetrach, a więc po kilku próbach można ustawić prawie obwód koła. Trzeba pamiętać aby zaznaczyć wyraźnie miejsce rozpoczęcia pomiaru i tak ustawić sensor na kole aby zaczął mierzyć dopiero po wykonaniu pełnego obwodu.A więc tak to wykonać aby sensory minęły się po przejechaniu już około 2 metrów. Ważne jest aby mieć taki licznik, który mierzy od każdej prędkości, bo są takie co mierzą dopiero od 4 lub 5km/godz. i te się nie nadają. Ja mam o tyle prostą sprawę, że po takim pomiarze wykonuję jeszcze raz reset licznika i od razu jadę pięć pętli, a więc 10km. Wtedy sprawdzam ile mam faktycznie. Ten dodatkowy pomiar to już pedantyzm ale ja to lubię. To samo należy wykonać na asfalcie. Nie powinno stosować się ustawień licznika z lasu na asfalt i odwrotnie. Ponieważ w lesie dystans po prostej mierzony metrem będzie krótszy, niż rowerem. Na rowerze wyjdzie metr do kilku więcej, a to z prostej przyczyny, że na trasie są nierówności i koło dokonuje innego przebiegu jak taśma.
Dlatego ja dokonuję skalowania licznika do trasy w lesie.
Jeszcze najważniejsza sprawa. Gdy wyskalujesz już licznik i będziesz jakąś trasę mierzył, to pamiętaj, że regulamin ataestacji trasy mówi: że do każdego kilometra pomierzonej trasy dolicza się 1 metr i to jest przepis światowy. Można to tym wytłumaczyć, że na rowerze czy kołem pomiarowym też nie dokonuje się pomiaru idealnie w lini prostej, tylko też są jakieś wachania. Wystarczy pociągąć prostą linię na kartce papieru ale należy robić to wolno, czy ona będzie idealnie prosta, wątpię. Tak więc jak Ci się uda to zrealizować, to masz pewność w 99,99% że dokonałeś bardzo dokładnego pomiaru trasy.

  SKOMENTUJ CYTUJĄC

 



ANONIM

(Michał)

 2005-12-06, 08:01
 To już profesjonalizmu
Super. Wielki dzięki za tak szczegółowe instrukcje i informacje, o któych nie miałem pojęcia. Najważniesze, że metoda z rowerem jest do wykorzystania, tylko muszę licznik wyskalować. Pozdrawiam.

  SKOMENTUJ CYTUJĄC


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ W TYM WĄTKU

POWRÓT DO LISTY WĄTKÓW DYSKUSYJNYCH




 Ostatnio zalogowani
Serce
08:54
biegacz54
08:45
mirotrans
08:43
Leno
08:22
luki8484
08:01
platat
07:59
michu77
07:56
arturgadecki
07:51
Mikesz
07:12
kos 88
07:12
Januszz
06:35
Bartu¶
06:33
Stonechip
06:06
drago
05:59
romangla
05:39
42.195
04:23
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |