(KRZYSIEK B.)

2005-09-26, 22:01
 Zapowiedzi maratońskie na najbliższy weekend (1-2.10.2005))
2-Kust Marathon(Belgia)
Wubiegłym roku triumfowali kenijczycy z czasem 2.12.52Eliyah Yator oraz u kobiet 2.30.34-Margarat Karie.Wpisowe wynosi 30 euro i w ramach opłaty startowej jest Pasta-Party oraz T-schirt.Pomiar Championschip,gdzie kaucja wynosi 25 euro.Limit wynosi 5.30h
Marathon de Normandie(Francja)
W ubiegłym roku ukończyło 457 zawodników,a najlepszy pokonał całść trasy nie co powyżej 2.16.Warto podkreślić iż trasa prowadzi promenadą ,gdzie z reguły jest pod boczny a niekiedy przeciwny wiatr i dobrzy zawodnicy biegają tutaj ok 5 minut wolniej.Trasa biegnie z Honfleur do Le Havre
Budapest
Bardzo szybka uważam trasa ,sam na niej kiedyś zrobiłem rekord życiowy (2.28-8msc).Dla pierwszych dwustu zawodników jest specjalna kolacja z organizatorami maratonu do póżnych godzin wieczornych.Jedna pętla-bardzo dobrze dobrana trasa widokowo mn przebiega się przez wyspe o ile dobre pamiętam św Heleny.Zawodnicy otrzymują po dwóch miesiącach wyniki wraz z dyplomem na którym widnieje zdjęcie jak wbiegamy na mete.Dla Polaków jest zniżka jeżeli chodzi o opłate startową.
Kosice
Czy Adam Dobrzyński ponownie obroni tytuł zwycięzcy i rekordzisty trasy z ubiegłego roku.Z pewnością będzie mu ciężko bo fachowcy tym razem obstawiają znacznie młodszego Pawła Ochala z Zawiszy Bydgoszcz,który ciągle pnie się do przodu i w tym roku w debiucie miał maratoński brąz.Ja bym nie lekceważył jeszcze Leszka Biegałe,który znany jest z bardzo dobrych wyników na 10km.Nie mam potwierdzenia czy Słowacy wystawią najlepszego swojego zawodnika Roberta Stefko,który raz już tam wygrał i zawsze zajmuje czołowe miejsca w przełajowych Mistrzostwach Europy
Sacramento(California)
Zawsze jest to szybki biek i w ubiegłym roku nasz Jarosław Cichocki z czasem 2.17 zajął 7msc a przed nim był mn znany z Polskich tras Iveruk,który nabiegał 2.14,ale nawet i z tym czasem i on nie stanął na podium.W ostatnich latach średnio startuje 3000 zawodników w samym maratonie,nie licząc znacznie większej frekwencji w biegach towarzyszących .

SKOMENTUJ CYTUJĄC

ANONIM

(Norbert)

2005-09-26, 22:25

Jadę do Budapesztu i myślę, że opisana przez Ciebie trasa będzie szybka bo chciałbym zrobić życiówkę.
Pozdrawia Norbert.

ANONIM

(ARTURINGA)

2005-09-28, 12:32
 BUKARESZT (RUMUNIA)
Czy macie coś ciekawego o maratonie w Bukareszcie? (16.10.2005)dajcie znać.

Trilaender Marathon
02.10.2005. odbędzie się maraton wokół J.Bodeńskiego - z Lindau w Niemczech przez Austrię do Szwajcarii ! Limit miejsc 3000.