ANONIM

(Damian Żmudzinski)

2002-05-01, 22:34
 Ciepłak w USA
Sukces biegaczy z Rybnika: Macieja Cieplaka - zwycięzca i Adama Daniła – piąte miejsce w New Jersey Shore Marathon (USA).

W niedzięle 28 kwietnia Maciej Cieplak startujący w dorocznym Maratonie wzdłuż wybrzeża atlantyckiego kilkadziesiąt kilometrów na południe od Nowego Jorku pokonał we wspaniałym stylu pozostałych 2148 startujących uczestników spośród których zaledwie około 1300 ukończyło trasę biegu licząca 26.2 mili (43 km).
Warunki atmosferyczne były bardzo niesprzyjające.
Zawodnicy pokonywali trasę w ścianach ulewnego deszczu, przy czołowym wietrze dochodzącemu do 19 mil na godzinę. Wiadomość te otrzymałem dzisiaj w biurze w Trenton (New Jersey) od kolegi Amerykanina siedzącego przy sąsiednim biurku, który od lat uczestniczy w tym maratonie. Był pełen podziwu dla stylu w jakim Polacy ukończyli bieg.
Maciej Cieplak (Rybnik, Polska) wyprzedził drugiego na mecie Joe Santiago z Brooklynu o równe 6 minut. Polak uzyskał czas 2:44:19. Adam Dani, również z Rybnika zajął 5-te miejsce z czasem 2:53:30. Miejscowa gazeta Ashbury Park Press (adres internetowy - www.app.com) zamieściła w poniedziałek 29 kwietnia artykuł z którego zaczerpnąłem dane techniczne dotyczące imprezy. Na czołowej stronie gazety widać naszego bohatera biegnącego obok Johna VanKerkove z Nowego Jorku. Prowadzili bieg przez 16 mil, po czym Amerykanin został w tyle i jak mi mówiono, nie ukończył biegu.
Kolega z pracy, John Paluchowski (Amerykanin polskiego pochodzenia) przybył na dalszej pozycji. Nawiązał po biegu rozmowę ze zwycięzca i resztą grupy z Rybnika. Był ujęty skromnością i osobowością polskich sportowców i ich rodzin

SKOMENTUJ CYTUJĄC

ANONIM

(Jans)

2002-05-02, 00:56
 Coś jeszcze ... !!!
Dodam, że bieg (26,22 mili)ukończyło 1350 zawodników, a Maciek Ciepłak jest piewszą osobą z poza USA, która zwyciężyła ten tegoroczny "deszczowy" maraton i zdobyła Koronę (Jersey Shore Crown).Dodajmy jeszcze, że obaj nasi maratończycy wygrali swe kategorie wiekowe Adam Danił do lat 35-39, zaś Maciek Ciepłak 40-44!

Oto w uzupełnieniu wyniki kobiet:
1. Dorian Meyer (Rumson) 3:01:10; 2. Mardi Graf (West Grove, Pa.) 3:05:51; 3. Ashley Rush (Galloway) 3:13:46;