(Jans)

2002-02-24, 20:19
 Mitting w LIEVIN-Najlepszy czas na świecie+ 2 rekordy Polski
Za wp.pl podaje:

1)Ziściło się marzenie brązowego medalisty mistrzostw świata Pawła Czapiewskiego. W doborowym towarzystwie zawodnik Grupy Lekkoatletycznej Elite Cafe ustanowił w biegu na 800 m w mityngu Gaz de France w Lievin halowy rekord Polski 1.46,52.

Poprzedni wynosił 1.47,02 i należał do Wojciecha Kałdowskiego (Lechia Gdańsk), który ten wynik uzyskał 30 stycznia 2000 roku w Dortmundzie. Tydzień po halowych mistrzostwach Polski w Spale Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice) po raz kolejny potwierdził, że jest najszybszym biegaczem na osiemset metrów w kraju. W doborowej stawce rywali zajął piąte miejsce. Zwyciężył mistrz olimpijski Szwajcar Andre Bucher. Czasem 1.45,08 poprawił rekord kraju. Drugie miejsce zajął Wilson Kipketer (Dania), który do tego startu przygotowywał się przez tydzień w Spale, pod okiem swego trenera Sławomira Nowaka. Trzeci był Hezekiel Sepeng z RPA, a czwarty Kenijczyk Sylas Kimutai. Bieg był na tyle szybki, że także ósmy zawodnik w stawce - Francuz Florent Lacasse wynikiem 1.46,92 poprawił rekord swojego kraju. (PAP)

2)Najlepszy wynik na świecie na 400 m Marka Plawgo
24.02.2002 19:40
Najlepszy w tym roku wynik na świecie w biegu na 400 m - 46,01 uzyskał podczas halowego mityngu Gaz de France w Lievin koło Lille płotkarz Marek Plawgo (Warszawianka).

Dotychczas najlepszym czasem szczycił się Brytyjczyk Daniel Caines, który 17 lutego w Birmingham pokonał 400 m w 46,06. W Lievin był drugi aż o pół sekundy za Polakiem. 46,01 to dziewiętnasty rezultat w Europie osiągnięty pod dachem w historii tej konkurencji i drugi w Polsce, po wyniku 45,94 Roberta Maćkowiaka (Śląsk Wrocław) uzyskanym 9 marca 1997 roku w Paryżu.