Dostęp do
wpisu:

Publiczny
BIEG PO CHOINKĘ trasą "Zająca" (czytano: 2513 razy)

21 grudnia 2013r. Nadleśnictwo Lubliniec oraz Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec z okazji otwarcia "Trasy Zająca" zorganizowali „Bieg po choinkę”.
„Trasa zająca” powstała w odpowiedzi na potrzeby osób biegających ścieżką rowerową Lubliniec–Kokotek, prowadzącą terenami Nadleśnictwa Lubliniec.
Trasie, na której trenują, a także zdają egzaminy z biegu na 3 km lublinieccy komandosi, brakowało do tej pory dokładnego oznakowania jej dystansu. Naprzeciw potrzebom biegaczy i żołnierzy wyszło Nadleśnictwo Lubliniec, które w ramach porozumienia o współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza META Lubliniec, oznakowało trasę drewnianymi palikami z tabliczkami kilometrowymi (w tym pierwsze dwa kilometry oznaczone zostały co 100 m, a następne co 500m).
Swoją obecnością uświetnił imprezę Burmistrz Lublińca Pan Edward Maniura, który ufundował puchary dla najlepszych zawodników dzisiejszego biegu. Burmistrz miasta oraz Nadleśniczy Jurand Irlik i Szef szkolenia wojsk specjalnych Sławomir Drumowicz, wspólnie dokonali uroczystego otwarcia „Trasy zająca” przecinając trzy wstęgi (każdy swoją), co skwapliwie zarejestrowała Telewizja Katowice.
W biegu dla dorosłych na dystansie 8 km udział wzięło 95 osób. Na półmetku każdy z zawodników otrzymał kupon na choinkę, którą mógł odebrać na mecie.
Z kolei w biegu dla dzieci i młodzieży na dystansie 2 km rywalizowało 34 młodych adeptów biegania. Dla najlepszych trójek młodzieżowych na mecie, również czekało świąteczne drzewko.
W biegu głównym, bezkonkurencyjnym zawodnikiem okazał się Marcin Błaziński reprezentujący Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec. Trasę o długości 8 km pokonał w iście „zajęczym” tempie w czasie 25 min i 48 sek. Miejsce drugie zajął również zawodnik gospodarzy Dariusz Laksa z wynikiem 28,02 , a miejsce trzecie Konrad Przedziński z Częstochowy z czasem 28,11.
Wśród pań, również zwyciężyła reprezentantka WKB META Lubliniec - Karolina Pilarska z wynikiem 32,00. Na miejscu drugim uplasowała się Anna Bryś z Lublińca 36,36, a miejsce trzecie wywalczyła podobnie jak w rywalizacji mężczyzn, zawodniczka z Częstochowy - Katarzyna Zubkiewicz z czasem 37,05.
W rywalizacji „od przedszkola do gimnazjum” na dystansie 2 km zwyciężył Szymon Siec z Gim. Nr 1 Lubliniec (7,41) przed Moniką Lis z Gim. Nr 2 / WKB META Lubliniec (7,46), Karolem Kubisz – WKB META (8,14) i Michałem Kuchmistrz (8,28) – WKB META. Miejsce drugie wśród dziewczyn zdobyła Dominika Drumowicz – WKB META (8,35), a miejsce trzecie jej klubowa koleżanka Karolina Lancman (9,40).

W ostatniej już tegorocznej imprezie organizowanej wspólnie przez Nadleśnictwo Lubliniec oraz Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec wzięło udział łącznie 129 osób. Każdy z uczestników wrócił do domu nie tylko z miłymi wspomnieniami ale także z prawdziwą choinką na ramieniu.
Mamy nadzieję, że będzie ona przypominać wszystkim to sportowe wydarzenie, gdy rozbłyśnie już ustrojona świątecznymi lampkami.