Dostęp do
wpisu:

Publiczny
VI Bieg Niepodległości Lubliniec 2011 (czytano: 2558 razy)

10.11.2011r. w przeddzień Święta Niepodległości , już po raz szósty Wojskowy Klub Biegacza META był organizatorem Biegu Niepodległości rozegranym w samym centrum Lublińca. Biegacze rywalizowali na trasie o długości 3 km, 1 km oraz w sztafecie 3x0,5 km, w której składzie zgodnie z regulaminem, musiała wystartować również kobieta.
Bieg główny na dystansie 3 km wygrał kapelan naszego klubu ks. Rafał Gniła z rezultatem 10 minut i 14 sek. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Bajda (11,10), a na miejscu trzecim, zarazem pierwszym wśród kobiet, Karolina Pilarska (11,32) – wszyscy troje to reprezentanci WKB META Lubliniec. Trzecie miejsce wśród mężczyzn wywalczył Krzysztof Szwed (11,33), reprezentujący również Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec.
Żałować tylko należy, że zabrakło w dzisiejszym biegu zwycięzcy aż czterech pierwszych edycji biegu - Marcina Świerca…
W rywalizacji pań na dystansie 3 km triumfowała wspomniana już Karolina Pilarska z czasem 11,32, na miejscu drugim Ewelina Bartocha (12,09), a na pozycji trzeciej zameldowała się Mariola Młynarska (13,44). Tutaj również wszystkie trzy pierwsze miejsca znalazły się w rękach (przy znacznej zasłudze nóg ;) zawodniczek reprezentujących klub WKB META Lubliniec.
Z kolei w biegu na 1 km, prym w tym roku wiedli młodzi zawodnicy nie dając forów starszym kolegom. Zwyciężył Adam Stec z Lublińca z rezultatem 3 min i 7 sek, przed Krzysztofem Skibą z Koszęcina (3,10) oraz Karolem Muć również z Koszęcina, któremu pokonanie dwóch pętli wokół rynku zajęło 3 minuty i 17 sekund. Zeszłoroczny zwycięzca biegu na 1 km Arkadiusz Jachym z JW 1328 Bielsko-Biała zajął piąte miejsce, tuż za reprezentantem naszej JW. 4101 Jackiem Bajdą.
W ramach Biegów Niepodległości przeprowadzono również bieg sztafetowy 3x0,5km, w którym rywalizowało 20 drużyn, w tym Urząd Miejski w Lublińcu, w którego składzie wystartował Burmistrz Lublińca Pan Edward Maniura.
Tegoroczną najlepszą sztafetą, na o połowę krótszym niż w ubiegłych latach dystansie, okazała się ekipa reprezentująca Aptekę Floriańską z Chorzowa, w składzie: Laksa Dariusz, Jarawka Natalia i Rafał Żywot z wynikiem 04:21,6.
Na miejscu drugim uplasowała się sztafeta reprezentująca Zespół Szkół OT Lubliniec w składzie: Franczok Dawid, Mańka Anita, Śniechota Zbigniew - 04:38,8.
Miejsce trzecie z największą liczbą owacji zajęła sztafeta LO im. A.Mickiewicza Lubliniec, którą reprezentowali: Sławik Michał, Pilarska Karolina oraz Wójcik Daniel - 04:40,2.
Zeszłoroczni zwycięzcy 1 Pułku Specjalnego Komandosów musieli zadowolić się miejscem piątym.
W tym roku Jednostkę Wojskową 4101 reprezentowali: Jacek Bajda, Anna Sosnowska i Krzysztof Szwed (05:04,6).

Urząd Miejski Lubliniec w składzie: Richter Adam, Klupś Justyna oraz Burmistrz Pan Maniura Edward, zajęła ostatecznie 15 pozycję z rezultatem 05:49,0.

Specyficzny nastrój tworzyli kibice stojący wokół trasy z płonącymi pochodniami.

1 Apteka Floriańska Chorzów Laksa Dariusz, Jarawka Natalia, Żywot Rafał 04:21,6
2 Zespół Szkół OT Lubliniec Franczok Dawid, Mańka Anita, Śniechota Zbigniew 04:38,8
3 LO im. A.Mickiewicza Lubliniec Sławik Michał, Pilarska Karolina, Wójcik Daniel 04:40,2
4 Aikido Shudokan Lubliniec Sosnowski Tomasz, Bartocha Ewelina, Szafarczyk Janusz 04:58,3
5 Jednostka Wojskowa 4101 Szwed Krzysztof, Sosnowska Anna, Bajda Jacek 05:04,6

Każda sztafeta uhonorowana została okolicznościowym „imiennym” pucharem wykonanym z oryginalnej łuski pocisku.

Kolejna udana impreza w wykonaniu Wojskowego Klubu Biegacza META Lubliniec, której dyrektorem oraz głównym wykonawcą był Mirosław Szraucner.