wpisu:

Publiczny
VI Etap ZIMNAR Dobrodzień (czytano: 1533 razy)

Dobrodzień- Gutentag, 22.02.2009r.

Jeszcze na dobre nie ucichły ¶miechy i krzyki towarzysz±ce zabawom na kuligu, a już pędzimy na zachód by zd±żyć na zaplanowany na godzinę 15:00 kolejny etap „Zimnara” w Dobrodzieniu.
Jest tyle ¶niegu, że na dobr± sprawę można by tutaj przez „zielon± granicę” dojechać tym kuligiem ale pewnie po drodze pozamarzaliby¶my na sopelki.
Do startu dzisiaj stanęło 59 osób w tym 24 panie. Sze¶cioro pobiegło na dystansie 3 km, a 24 osoby wymaszerowały z kijkami do Nordic Walking.
Trasa taka jak przed tygodniem, całkowicie o¶nieżona, ubita i ¶liska.
Na dystansie 3 kilometrów zwyciężył dzisiaj (po raz pierwszy kto¶ spoza METY) Jarosław Grabowski z Liswarty Krzepice z wynikiem 10,52. Na 6 km trasie zwycięzc± etapu po raz kolejny został Sebastian Kler META Lubliniec (21,26) z duż± przewag± nad następnym zawodnikiem, liderem „Zimnara” Dobrodzień - Krzysztofem Pachut± (22.55). Gdyby Sebastian startował we wszystkich etapach nie miałby sobie równych w I edycji tutejszego „ZIMNARA”. W¶ród pań, bardzo dobrze z rywalami i tras± poradziła sobie nasza Diana, która z wynikiem 25,20 zajęła dzi¶ 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej i oczywi¶cie 1 miejsce w¶ród pań. Na mecie Diana skomentowała swój występ słowami: „Jak na bieg rekreacyjny to całkiem dobry rezultat”.
Po biegu nie tracimy czasu na rozbiegania i rozmowy gdyż otrzymali¶my tylko 2 godziny przepustki od Prezesa i musimy wracać na ci±g dalszy imprezy do Lublińca. Na szybko tylko więc herbatka z rumem, staropolskie pożegnanie Auf Wiedersehen i na koń!