Zagranica, 23 sierpnia 2011, 10:45, 1556/62267
Biegiem przez Helsinki, Zebrak, Reykjavik

LINK 1: HELSINKI MARATHON
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Na zdjęciu: start do maratony w Helisinkach

Cachtice (Słowacja 20 sierpnia) Tomasz Chawawko wygrał półmaraton 22 edycji biegu w Cachticach na Słowacji. Zawodnik kluby Grycz Teal Polonia uzyskał czas 1:16.41 i o pół minuty wyprzedzil drugiego na mecie - gospodarza, Jana Febera.

Zebrak (Czechy 14 sierpnia) Joel Komen z Kenii wygrał 29 edycję biegu na dystansie 25km. Był to jego pierwszy start po przylocie z Nairobii, pierwotnie miał startować w Jaworznie, ale spóĽnił się na poci±g i ostatecznie musiał odczekać tygodniowa sankcje na swój kolejny start. Tydzień po Zebraku wystartował w półmaratonie w Skarżysku Kamiennej, który równiez wygrał. Dzi¶, w poniedziałek 22 sierpnia wrócił do kraju by przygotować się na swój kolejny start. Tym razem będzie to maraton w Warszawie...

...12 Krzysztof Bartkiewicz 1:33.15

Warto wspomnieć że w trzeciej edycji biegu w 1984 roku wygrał tutaj pan Henryk Paskal z Piły, z wynikiem 1:25.42, obecnie manager wielu zawodników i dyrektor biegu półmaratonu w Pile.

Reykjavik (Islandia 20 sierpnia) Daniel Chuchała zaj±ł drugie miejsce w półmaratonie rozegranym w stolicy Islandii. Na pokanie trasy 21k i 97metrów potrzebował 1 godziny 9 minut i 31 sekund, trac±c 4 minuty do zwycięzcy. O wiele słabiej obsadzony był tutaj maraton, gdzie zwycięzca uzyskał czas 2:44.18, były to jednocze¶nie mistrzostwa tego kraju w maratonie...

3. Margrét Elíasdóttir 3:12:3

Halle (Niemcy 4 wrze¶nia)Poszukuję 4 chętnych zawodników którzy chc± pobiec maraton 4 wrze¶nia na bardzo szybkiej trasie ze Spergau do Halle. Dotyczy zawodników którzy łami± regularnie 3:00 w maratonie. Wyjazd byłby całkowicie bezpłatny, nocleg w dobrym hotelu na dwie doby oraz bezpłatny pakiet startowy Jest to jubileuszowa 10 - ta edycja maratonu (tel 508502411) INNE: