Polska i Świat: wyniki biegów sylwestrowych

LINK 6: ARCHIWUM: BRZOZA K.BYDGOSZCZY
LINK 7: ARCHIWUM: TRZEBNICA
LINK 8: ARCHIWUM: SZYDłóW
LINK 9: ARCHIWUM: GORLICE

Na zdjęciu: Mariusz Giżyński na trasie 21 Biegu Ulicznego w Trewirze (Niemcy) (mariuszgizynski.pl)

IV Bieg Sylwestrowy w Brzozie k.Bydgoszczy wygrał wicemistrz Polski w półmaratonie Błażej Brzeziński (MUKS Bydgoszcz), który dystans 10 km pokonał w 31:01. Drugi, ze stratą 26 sekund, był Michał Smalec (KS Podlasie Białystok), brązowy medalista mistrzostw Polski na 10 000 m i wicemistrz w półmaratonie z 2009 roku.

Wymienieni powyżej zawodnicy ze względu na bezpieczeństwo na bardzo śliskiej nawierzchni postanowili biec w kolcach, dzięki czemu łatwo oderwali się od reszty rywali. O trzecie miejsce rywalizowali Bartosz Mazerski oraz Kamil Sieracki -brązowy medalista Mistrzostw Polski w przełajach, który ostatecznie zszedł z trasy. Przypomnijmy, że trasa w Brzozie posiada atest PZLA. Rywalizację ukończyło 212 zawodników, w tym 31 pań

3. Małgorzata SOBAŃSKA 45.49

Trier (Niemcy) Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań), dwunasty maratończyk mistrzostw Europy w Barcelonie (2010), zajął trzecie miejsce w 21 Biegu Ulicznym w Trewirze na dystansie 8 km. Przed nim finiszowali tylko Kenijczyk Micah Kogo i Niemiec Arne Gabius.

W 21 dotychczasowych edycjach biegu 14 razy wygrywali Kenijczycy a dwa razy gospodarze. W ubiegłym roku wygrał Haile Gebrselassie, któremu zabrakło dwóch sekund do pobicia rekordu trasy należącego do Isaaca Kariuki (22:21)

Mężczyźni 8 km:
1. Micah KOGO (KEN) 22:57
2. Arne GABIUS (GER) 23:19
3. Mariusz GIŻYŃSKI 23:23 średnia(2.55/km)

12. Anna GIŻYŃSKA 18:38

Trzebnica - w 26 Biegu Sylwestrowym wzięła udział rekordowa liczba prawie 1000 amatorów biegania. Po raz drugi z rzędu najszybszy w najbardziej masowym sylwestrowym biegu w kraju był Akradiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław). Zawodnik z Rzeżęcina pokonał trasę prowadzącą ulicami Trzebnicy w 30 minut i 18 sekund. Drugi na mecie był Ukrainiec Oleksandr Sitkowski, a trzeci Łukasz Parszczyński z Warszawy. Tuż za podium uplasował się Tomasz Szymkowiak – czterokrotny z rzędu mistrz Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami (2006, 2007, 2008, 2009) i uczestnik ostatnich igrzysk olimpijskich.

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Kowalska z Włocławka. Największym zwycięzcą był jednak hart ducha i wytrwałość, którym zaimponowali wszyscy zawodnicy stawiający się na starcie. Amatorzy biegania po raz kolejny udowodnili, że pasja jest ważniejsza od mrozu, śniegu i przygotowań do sylwestrowej zabawy. Sklasyfikowano 917 zawodników w tym 114 kobiet co jest nowym rekordem frekwencji.

Mężczyźni:
1. Arkadiusz GARDZIELEWSKI 30.18 (2500 PLN)
2. Aleksander SITKOWSKI 30.33 (1700 PLN)
3. Łukasz PARSZCZYŃSKI 31.14 (1000 PLN)
4. Tomasz SZYMKOWIAK 31.14 (700 PLN)
5. Łukasz KUJAWSKI 31.39 (500 PLN)
6. Artur KERN 32.04 (400 PLN)

Kobiety:
1. Katarzyna KOWALSKA 35:01 (2500 PLN)
2. Swetłana KLIMKOWICZ (BŁR) 36:10 (1600 PLN)
3. Swetłana KUDZIELEWICZ (BŁR) 36.10 (900 PLN)
4. Julia IGNATOWA (UKR) 36.38 (600 PLN)

Szydłów (30.12.2010) - Henryk Szost z Grunwaldu Poznań wygrał bieg główny na 8 km podczas 31. Międzynarodowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Bieg główny był bardzo silnie obsadzony, pula nagród wynosiła aż 20.000 PLN. Oprócz Polaków wzięła w nim udział mocna reprezentacja z Ukrainy. Drugi na mecie zameldował się właśnie Ukrainiec - Oleksandr Sitkowski, zaś trzeci był Jakub Burghardt. Zwycięzca biegu głównego Henryk Szost 8 km przebiegł w czasie 23:30

Całe podium wśród pań należało do zawodniczek z zagranicy. Wygrała Kateryna Karmanenko z Ukrainy przed Białorusinką Svietlaną Kouhan i Ukrainką Julią Ignatovą. Sklasyfikowano 57 zawodników.

Mężczyźni:
1. Henryk SZOST 23:30 (3000 PLN)
2. Aleksander SITKOWSKI (UKR) 23:56 (2000 PLN)
3. Jakub BURGHARDT 24:18 (1500 PLN)
4. Alexander BABARYKA (UKR) 24:20 (1000 PLN)
5. Artur KERN 24:42 (500 PLN)
6. Igor OLIFRENKO (UKR) 24:43 (400 PLN)

Kobiety:
1. Kataryna KARMANENKO (UKR) 29:13 (3000 PLN)
2. Svetłana KOUHAN (BŁR) 30:05 (2000 PLN)
3. Julia IGNATORA (BŁR) 30:13 (1000 PLN)
4. Svetłana KUDZIELICH (BŁR) 30:19 (800 PLN)

INNE IMPREZY:

Gorlice - sklasyfikowano 143 zawodników w tym 19 kobiet.

Mężczyźni:
1. Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) 30:53 (900 PLN)
2. Szymon Kulka (ULKS Lipinki) 30:57 (650 PLN)
3. Jakub Burghardt (Festiwal Biegowy Krynica) 32:17 (500 PLN)

Kobiety:
1. Anna Wojna (ULKS Lipinki) 38:13 (900 PLN)
2. Izabela Zatorska (CWX Montrail Team) 39:34 (700 PLN)
3. Barbara Gruca (Visegrad Maraton Rytro) 41:50 (600 PLN)

5. Ana Dias (Portugal) 16:20

San Silvestre Vallecana (Hiszpania) - sklasyfikowano 543 zawodników w tym 50 kobiet.