Zagranica, 30 listopada 2010, 16:52, 1566/83044
Biegiem przez Turyn, Florencje, Bangkok

LINK 1: STRONA MARIUSZA GIŻYŃSKIEGO
LINK 2: ŹRÓDŁO ZDJĘĆ BANGKOK
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Wioletta Uryga, czterokrotna triumfatorka maratonu w najwiękzym mieście Tajlandii poza pierwszą trójką. Pech Mariusza Giżyńskiego w Tilburgu. Piotr Pałka zadebiutował w maratonie. W 21. biegu Cross de l´Acier rozegranym na wydmach w Leffrinckoucke w okolicy Dunkierki Karolina Jarzyńska zajęła 10. lokatę.

TURYN (Włochy 14.11.2010). Piotr Pajka zadebiutował w Maratonie. Zawodnik klubu KS Piętka Katowice w Turynie uzyskał czas 2:23.28, co dało mu 13-te miejsce. Z pewnością Piotra stać na wynik dużo lepszy, jeszcze miesiąc wcześniej startował w Saint-Denis we Francji gdzie na dystansie połowę krótszym uzyskał swój rek. życiowy 1:05.08, z czego spokojnie powinien pobieć maraton w granicach 2:15.30. Warto wspomnieć iż Piotr swój pierwszy bieg uliczny zaliczył podczas półmaratonu w Katowicach przed dwoma lata (zajął wtedy drugie miejsce z czasem 1:06.44). W 2009 rok miał problemy zdrowotne i wtym roku powrócił do pełni zdrowia jak widać z dwojoną siłą.

6. Sizmaz MEHTAP (Turcja) 2:35.45

BANGKOK (Tajlandia 21.11.2010) Wioletta Uryga zajęła ósme miejsce w stolicy Tajlandii. Był to pani Wioletty ósmy start w tym maratonie. Ma na końcie 4 zwycięstwa, i dwukrotnie była druga w tym biegu. W tym roku bieg pań był wyjątkowo mocno obsadzony. Mimo że start jest o trzeciej w nocy to i tak było ok. 28 stopni i duża wilgotność. Mimo tych warunków Kenijka pobiła rekord trasy inkasując dodatkowo 1500 dolarów.

TILBURG (Holandia 28.11.2010)
Mariuz Giżyński wystartował w silnie obsadzonym crossie w Tilburgu, do trzecego kilometra biegł w pierwszej dziesiątce, póżniej jeden z rywali zrobił mu tzn "nakładkę" i Mariusz zgubił but. Mimo to kontynuuje bieg. Przebiega całe okrążenie (1850 m) w jednym bucie. Odnajduje swoją zgubę i po zawiązaniu biegnie dalej, jednak zdrętwiała noga daje się we znaki i nie mając szans na czołowe miejsca, Mariusz schodzi z trasy.
Pierwotnie miał startować jeszcze tutaj nasz najlepszy obecnie zawodnik Marcin Chabowski, jednak w ostatniej chwili zrezygnował ze startu.

INNE:
W 21. biegu Cross de l´Acier rozegranym na wydmach w Leffrinckoucke w okolicy Dunkierki Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice) zajęła 10. lokatę na dystansie 6.55 km. Zawody rozegrano w bardzo silnej obsadzie. Bieg pań wygrała mistrzyni świata (10 000m) Kenijka Linet Masai, wyprzedzając wicemistrzynię świata juniorek (3000m) Etiopkę Emebet Anteneh i mistrzynię świata w kategorii U-18 (3000m) Kenijkę Purity Rionoripo. Najlepsza z Europejek Francuzka Christine Bardelle uplasowała się na 6. pozycji. W biegu mężczyzn zwyciężył przełajowy mistrz świata z Bydgoszczy Kenijczyk Joseph Ebuya przed zwycięzcą Diamentowej Ligi (5000 m) Etiopczykiem Imane Mergą i Kenijczykiem Mike’iem Kigenem. Merga triumfował w Cross de l´Acier w ostatnich trzech latach.