Dobrodzień k.Opola, 19 lipca 2010, 09:30, 1639/97519
Afrykański upał i nowy rekord trasy w Dobrodzieniu

LINK 3: GALERIA ZDJĘĆ - K.TOŁŁOCZKO
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: DOBRODZIEń K.OPOLA

Na zdjęciu: start do biegu - autor Karolina Tołłoczko

W sobotę 17 lipca 2010 w ponad 30 stopniowym upale na starcie biegu V „Dobrodzieńska Dycha” stanęło 491 zawodników (ze zgłoszonych 742). Na mecie zameldowały się jednak tylko 484 osoby. Bardzo upalna pogoda spowodowała, że wielu zawodników musiało skorzystać z pomocy medycznej.

Bieg wygrał z nowym rekordem trasy (0:30:44) Arkadiusz Gardzielewski z WKS ¦l±sk Wrocław. Za jego plecami uplasowali się zawodnicy z Ukrainy, Siergiej Oksaniuk (0:31:37) oraz Anton Potockiy (0:32:00). Znakomicie spisał się także Marcin BłaĽiński z opolskiego Wawelna, bardzo utalentowany polski zawodnik młodego pokolenia, który po rocznej przerwie spowodowanej kontuzj± był tuż za podium na 4-tym miejscu z czasem 0:32:26.

W¶ród kobiet wydawało się, że murowan± kandydatk± do zwycięstwa będzie Monika Drybulska z Grunwaldu Poznań. Jeszcze do 7-go kilometra biegła z nadziej± na nowy rekord trasy na znakomitym pi±tym miejscu, ustępuj±c pola tylko najszybszym mężczyznom, ale upalna pogoda sprawiła, że zrezygnowała z walki i biegu nie ukończyła. Wygrała Zawodniczka z Ukrainy Julia Ignatowa (0:36:52) przed swoj± rodaczk± Natali± Yakimovich (0:36:58) oraz Ew± Kucharsk± z MKS Pszczyna (0:37:50).

Z kronikarskiego obowi±zku należy dodać, że w ramach „Dobrodzieńskiej Dychy” swoje mistrzostwa na dystansie 10 km rozegrały WKB META Lubliniec (zwyciężyli Sebastian Kler 0:35:10 i Karolina Pilarska 0:40:00) oraz MaratonyPolskie.pl TEAM (tutaj najszybsi byli Mateusz Golonka 0:38:05 i Anna Balbus 0 :43:09).