Zagranica, 14 lipca 2010, 10:24, 1633/112217
Bartkiewicz
Biegiem przez Niemcy, Szwajcarię, Słowację

LINK 1: FOTORELACJA MARATONU ZERMATT
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Zielona Góra-Cottbus (10 Lipiec) Po raz 18, w upalną sobotę, biegacze 52 drużyn pięcioosobowych wyruszyli do Biegu „Od Ratusza do Ratusza” Zielona Góra – Cottbus. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans 100,8 km po drodze w ruchu ulicznym.Każdy uczestnik sztafety musiał pokonać przynajmniej jeden odcinek trasy, którą podzielono na 15 etapów. Według regulaminu drużyna składać się miała z pięciu osób w tym jedna kobieta i jeden uczestnik powyżej 50-go roku życia.Upalna pogoda bardzo przeszkadzała uczestnikom biegu.Bieg ukończyło 46 zespołów, 9 poddało się na trasie.
Miło nam, że po raz kolejny zwyciężyli Polacy zajmując całe podium. Zwycięska drużyna biegła w składzie: Tomasz Szymański, Stanisław Golonka, Kamil Poczwardowski, Tomasz Sobczyk, Anna Ficner.

6. 07:03:02 - LC-Cottbus Freizeitläufer 1 Sparkasse SPN - Niemcy

Szwajcaria (11 Lipiec) 13 - stu Polaków ukończyło 9-tą edycję maratonu Zermatt w Szwajcarii. Na bardzo ciężkiej trasie najwięcej sił zachował gospodarz Patrick Wieser, który zameldował się na mecie z czasem 3:09.34. Najlepszy z Polaków Jarosław Janicki przybiegł 46 minut za zwycięzcą zajmując czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wyniki maratonu Zermatt: