Zagranica, 17 czerwca 2010, 10:10, 1677/108655
Biegiem przez Caen, Zwolle, Liechtenstein

LINK 1: STRONA LIECHTENSTEIN MARATHON
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Polacy ukończyli 11. LGT Alpin Marathon Liechtenstein.
Wioletta Kryza wystartowała w półmaratonie w Holandii zajmuj±c trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Liczne grono Polaków wystartowało w Słowacji na dystansie 15.5km. Na starcie pojawił się Janusz Wójcik (mistrz Polski w maratonie z 1994 roku).

Vaduz (12 Czerwiec). Za nami 11. LGT Alpin Marathon Liechtenstein, jeden z najtrudniejszych maratonów w Europie. Dobrze przygotowany zawodnik biega na tej trasie ok. 40 minut wolniej. W¶ród panów nie miał sobie równych Szwajcar Wieser Patrick (3:02.10), pokonuj±c o 16 minut drugiego na mecie Jana Blache (Czechy). W gronie 534 sklasyfikowanych zawodników jest sze¶ciu Polaków:

Michał Skoczyłas 3:05.21*
Bożena Miasojedow 3:51.02
Bogdan Barewski 4:02.18
Marcin Podgórski 4:11.23
Jerzy Domański 4:26.29
Krzysztof Nigot Kropeczka 4:52.34
* uzyskany czas może ¶wiadczyć o błędzie w wynikach lub dot., krótszego dystansu.

Zwolle (Holandia 12 Czerwiec).Kenijczycy Joseph Kiptum 1:01.54 oraz i Caroline Cheptunui Kil 1:10.05 wygrali półmaraton w Holandii. Czas pierwszej Pani to nowy rekord trasy (poprzedni 1:10.18), w¶ród panów zabrakło czterech sekund do rekordu i dodatkowego bonusu. Na trzecie pozycji w kategorii wiekowej była Wioletta Kryza z Olsztyna, jej wynik 1:21.06 był trzynastym w klasyfikacji pań.

Caen marathon (13 Czerwiec)
Maraton we Francuskim Caen za nami. Obyło się bez niespodzianek, na najwyższym stopniu podium stanęli Kenijczycy: Terrer Geofrey i Chopin Stephane. Przypomnijmy iż w ubiegłym roku był drugi Paweł Ochal, a w¶ród pań na li¶cie zwycięzców widnieje Karina Szymańska.

Sklasyfikowano 977 zawodników.

Vyąná ©ebastová (13 Czerwiec Słowacja) Polacy zdominowali bieg w Słowacji w XXII. ©ebeąská pätnástka. Wygrał Edward Hapak z wynikiem 51.26, któremu pół minuty brakło do rekordu trasy. W wynikach na 44 pozycji znajduje się Janusz Wójcik - Mistrz Polski w maratonie z 1994 roku na trasie Chełmno - Toruń, uzyskał wówczas wynik 2:13.55. W¶ród pań czwarte miejsce zajęła Sabina Wydra Wyniki mężczyzn 15.5km: