Zagranica, 03 grudnia 2009, 23:27, 1523/39557
Biegiem przez Wenecje, Basel, La Rochelle...

LINK 1: WYNIKI MARATONU LA ROCHELLE
LINK 2: LA ROCHELLE MARATON
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Paweł Ochal po raz szósty w tym roku wystartował w maratonie (we dwóch był pacemakerem), tym razem uzyskał 2:15.39 co jest trzecim wynikiem z Polaków w tym roku. Małgorzata Sobańska powróciła do formy i w tym samym maratonie była trzecia. Karolina Jarzyńska druga w Szwajcarii.

Basel (Szwajcaria) Karolina Jarzyńska zajęła drugie miejsce w 27. Basel City Run rozegranym na dystansie 7.8 km Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km, wygrał kenijski junior John Mwangangi (28:36), przed dwoma biegaczami z Erytrei, Tadesse Abrahamem (28:45) i Simonem Tesfay (28:56).

La Rochelle (29 Listopad-Francja). W 19. Marathon de La Rochelle w gronie 6100 startujących zawodników Małgorzata Sobańska uplasowała się na trzeciej pozycji uzyskując czas 2:35:05 co jest jej drugim wynikiem w tym roku, ponadto znakomicie pobiegł Paweł Ochal (MUKS Bydgoszcz) który z rezultatem 2:15:39 zajął piąte miejsce i jest to trzeci wyniki z Polaków w tym roku. Triumfowała Etiopka Selomie Getnet (2:33:28) i Ukrainiec Oleksandr Sitkowski (2:10:27) który pobił o ponad minutę rekord trasy.

Wyniki Maratonu La Rochelle
Mężczyźni:
1. Oleksandr Sitkovski (UKR) 2:10:27(18.000 euro)
2. Mark Tanui (KEN) 2:12:32(10.000)
3. Sentayehu Merga (ETH) 2:12:48(3000)
4. Simon Njoroge (KEN) 2:14:05(2000)
5. Paweł Ochal (POL) 2:15:39(1500)
6. Isaac Cheruiyot (KEN) 2:19:57(600)

Kobiety
1. Selomie Getnet (ETH) 2:33:28(15.000euro)
2. Degefa Zinash (ETH) 2:34:23(4000)
3. Małgorzata Sobańska 2:35:05(3000)
4. Yekaterina Fateyeva (RUS) 2:38:12(2000)
5. Olga Kalendarowa-Ochal (UKR) 2:39:16(1500)
6. Yadzhak Liliya (RUS) 2:40:19(600)

Wenecja (25 Październik) 5542 zawodników ukończyło 24 Venicemarathon, całe podium wśród mężczyzn zajęli Kenijczyzcy gdzie pierwszy pobił rekord trasy i zgarnął największą pule za zwycięstwo. Jako ciekawostke dodam że w bieżącym roku 426 zawodników na świecie pokonało bariere 2h i 15 minut z czego 228 biegaczy to z Kenii, a Polaków zaledwie dwóch.