Kurzajczyk
Giemza i Kozłowska wygrali Puchar Polski w ultramaratonach

LINK 1: KLASYFIKACJA GENERALNA

Na zdjęciu: fot. Małgorzata Obstarczyk

Stanisław Giemza z Drużyny Szpiku Bielsko-Biała zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski w ultramaratonach 2009.

W gronie pań zwyciężyła Danuta Kozłowska z Kubusia Sierpc. W rozgrywanym po raz pierwszy cyklu Pucharu Polski punkty można było zdobywać podczas dwóch biegów 24H - w Rudzie Śląskiej i w Katowicach, w biegu etapowym w Zamościu i w biegu na 100 km w podkaliskim Blizanowie. Tylko te cztery imprezy ultra maja atestowane trasy.

Zgodnie z duchem tego typu rozgrywek regulamin premiował te osoby, które najczęściej startowały. Oboje zwycięzcy wzięli udział we wszystkich czterech imprezach. W gronie panów drugie miejsce zajął Adam Jagieła, który do Giemzy stracił zaledwie 9 punktów. Trzecie miejsce zajął Aleksy Szablicki. Jeszcze większa rywalizacja była wśród pań, bowiem druga Agnieszka Mizera przegrała pierwszą lokatę zaledwie jednym punktem. Trzecie miejsce zajęła Alicja Banasiak.

W sumie sklasyfikowanych zostało 325 osób, co najlepiej świadczy o rosnącej popularności ultra w naszym kraju; najwięcej - 163 wystartowało w 25. Supermaratonie Kalisia, największym w historii biegu ultra w Polsce. Uczestnicy pucharowych biegów reprezentowali ponad setkę miast i miejscowości oraz blisko 120 klubów.