Zagranica, 30 lipca 2009, 17:37, 1646/63239
Bartkiewicz
Biegiem przez Cottbus, Strbe, Plzeń, Santicolo

LINK 1: ŹRÓDŁO DANYCH PLZEŃ MARATON
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Jarosław Janicki drugi w maratonie w czeskim Plzeń, Daniel Woski przedłużył dystans i po raz drugi wystartował w maratonie górskim, tym razem wybrał znacznie wyższą skalę trudniści i zajął dziewiąte miejsce w La maratona del Celo. Mirosław Gołębiewski nadal podtrzymuje znakomitą pasje zwycięstw, tym razem wygrał w Słowacji w klasyfikacji generalnej na dystansie 31km.
9 sekund zabrakło do rekordu trasy w sztafecie na 100km w składzie której byli m.in. Rałał Wójcik, Adam Draczyński i Tomasz Sobczyk.

12 lipiec 2009 Corteno Golgi - Santicolo (Włochy).
Daniel Wosik zajął IX miejsce w La maratona del Celo który należy do biegów z serii SkyRace, czyli biegów górskich o najwyższej skali trudności. Na klasycznym dystansie 42.195 m z miejscowości Corteno Golgi do Santicolo, zawodnicy mieli do pokonania przewyższenia: + 2750 m. / - 2800 m.

W trakcie biegu musieli „zdobyć” wiele szczytów - w tym 6 o wysokości powyżej 2000 m – z najwyższym – Cima Sellero o wysokości 2744!!!

Zwyciężył Hiszpan Jessed Hernandes (La Sportiva) w czasie 4:20:16, przed Włochem Fulvio Dapit – 4:27:51 i Brytyjczykiem Andrew Symonds – 4:30:14. Daniel jako dziewiąty z czasem 4:55.03

Zawody ukończyło 92 zawodników. Nagrodą dla pierwszego zawodnika był okazały Puchar oraz premia finansowa w wysokości 3.500 Euro.

12 lipiec Cottbus - Zielona Góra (Niemcy-Polska). Ekipa ZZPPM Miedziak Polkowice - Sieroszowice wygrała słynny bieg sztafetowy od ratusza do ratusza. Tym razem z Cottbus do Zielonej Góry. Druga na mecie zameldowała się drużyna Wodnika Krosno Odrz.

Zwycięzcy startowali w piekielnie mocnym składzie: Rafał Wójcik, Adam Draczyński, Stanisław Golonko, Anna Ficner i Tomasz Sobczyk. Uzyskali czas 5 godzin, 21 minut i 12 sekund.

8 minut i 43 sekundy straciła do Miedziaka reprezentacja AKA Wodnik Sport Team Gminno - Powiatowy Krosno Odrz., czyli Danuta Pietruszyńska, Roman Reschke, Sławomir Kąpiński, Maciej Miereczko i Przemysław Bobrowski, którzy nieobronili zwycięskiego tytułu z trzech ostatnich lat.

12 lipiec Strba (Słowacja). Mirosław Gołębiewski wygrał 32 edycję biegu na dystansie 31km z czasem 1:45.06, tuż za podium na czwartej pozycji był Mirosław Dzięgielewski i za nim Jarosław Janicki. Warto nadmiecić że wszyscy Polacy są już w kategorii weteranów a więc jak to się mówi zawodnik od nas czym starszy tym lepszy...

27 lipiec Plzeń (Czechy). W pełni słońca 27 czerwca o godz 15.30 nastąpił start drugiej edycji maratonu w Plzeń, memoriału Zatopka. Od samego początku o zwycięstwo walczyło tylko dwóch zawodników: Serbessa Mulugeta z Etiopii który na stałe mieszka i reprezentuje Czechy, oraz Jarosław Janicki (Hermes Gryfino), który miał możliwość rywalizować z nim 7 tygodni wcześciej w Cadcy, podobnie jak poprzednio, Jarek nie zdołał przetrzymać się dłużej i po 28km zaczął słabnąć, ostatecznie Jarek zajął drugie miejsce przybiegając niespełna minutę za zwycięzcą (2:31.50).
Czas Etiopczyka to 2:30.57.

22 lipiec Jałta (Ukraina). W dniach 22-23 lipiec odbyły się Mistrzostwa Ukrainy, przedstawiam wynik pierwszej dziesiątki mężczyzn z biegu na 10.000 metrów zwłaszcza że większość z nich startuje u nas w biegach ulicznych.