Ameryka Południowa, 01 lipca 2009, 10:13, 1618/57627
Biegiem przez Rio de Janerio, Löningen, St. Petersburg

LINK 1: RIO DE JANERIO
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AMERYKA POłUDNIOWA
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Maciek Miereczko i Agnieszka Janasiak zwyciężyli w Löningen na dystansie klasycznego półmaratonu. W maratonie natomiast został pobity rekord trasy należ±cy do Jacka Kasprzyka od pierwszej edycji.

Joanna Chmiel po raz trzeci zwyciężyła w maratonie po plaży na Półwyspie Jutlandzkim. Ponad dwa tysi±ce zawodników ukończyło maraton w Rio de Janerio, najlepszym z Polaków okazała się Grażyna Kubica, tuż za ni± organizator wyjazdu Dariusz Bartkowiak.

Hwide Sande (Dania 28 czerwiec) Joanna Chmiel (3:13.37) i Kenijczyk Julius Mutai (2:39.00) zwyciężyli w North Sea Beach marathon. Maraton odbywa się całkowicie na plaży wzdłuż morza na Półwyspie Jutlandzkim z miejscowo¶ci Vejers Strand do Hwide Sande. Sklasyfikowano 237 mężczyzn i 26 kobiet. Joanna powtórzyła swój sukces sprzed roku, uzyskała wówczas czas sekundę lepszy.

Löningen (Niemcy 27 czerwiec) Maciej Miereczko i Agnieszka Janasiak zwycięzcami półmaratonu w niemieckiej miejscowo¶ci Löningen, Maciej który w tym roku zdobył br±zowy medal Mistrzostw Polski maratonu Dębno, po zaciętej walce o 3 sekundy wygrał z Pius Sulle (Tanzania), zwycięzcy uzyskali czas odpowiednio 1:09.49 i 1:16.14.

Głównym dystansem był tutaj klasyczny maraton i w 7. Remmers Hasetal Marathon zwyciężyli Węgrzy: Tamas Toth który z wynikiem 2:24.59 pobił o minutę rekord trasy należ±cy do Jacka Kasprzyka, oraz w¶ród pań Ida Kowacs (2:50.49)

St. Petersburg (Rosja 27 czerwiec) Lilia Jadziak i Sergiej Łukin zwycięzcami w maratonie "Białej Nocy" . Triumatorzy uzyskali czas 2:41.52 i 2:18.24. Zainkasowali po 3000 euro.

Rio de Janerio (28 czerwiec) 2168 ukończyło maraton Brazylijski. Zwycięzcami zostali gospodarze Marcos Antono Pereira i Marizete De Paula Rezende, uzyskali czas odpowiednio 2:17.11 i 2:42.46. W tym licznym gronie zawodników nie zabrakło również Polaków, najlepsz± nasz± zawodniczk± okazała się Grażyna Kubica(3:17.24). Serdecznie gratulujemy.