Zagranica, 17 czerwca 2009, 18:35, 1570/88794
Biegiem przez Cadce, Caen, Plitwickie Jeziora

LINK 2: WYNIKI MARATONU W CAEN
LINK 3: PLITWICKIE JEZIORA
LINK 4: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Na zdjęciu: Katedra w Cean

Paweł Ochal który zrezgnował wcześniej z udziału w maratonie Metropolii, zajął drugie miejsce w maratonie Caen z czasem 2:16.37, prowadząc do półmetka na rekord trasy, ostatecznie przegrał o 15 sekund z Marokańczykiem En Guady Kalidem. Bogdan Dziuba zajął drugie miejsce, a Jarosław Janicki trzecie w maratonie w Cadcy. Jakub Burghardt pobił rekord trasy wygrywając 16 edycję biegu Behu Okolo Lysej k.Ziliny na dystansie 6 km.

CAEN (14 czerwiec). Paweł Ochal (MUKS Bydoszcz) zajął drugie miejsce w maraton Les Courants De La Liberte. Triumfator maratonu Warszawskiego z 2007 roku uzyskał w niedzielnym maratonie czas 2:16.37, dla Pawła był to już trzeci maraton w tym roku (2:22.30-Kinmen, 2:19.49-Otsu). Wygrał Marokańczyk En Guady Kalid który z wynikiem 2:16.21 ustanowił swój rekord życowy.

Sklasyfikowano 1026 zawodników

CADCA (13 Czerwiec). Bogdan Dziuba zajął drugie miejsce, oraz Jarosław Janicki trzeci w Cadcy. Do półmetka biegli w siedmiu z wynikiem 1:19, po nawrocie było z górki więc zaczęło się prawdziwe ściganie, dopiero na 38km karty rozdał Serbessa Mulugeta Z Etiopii który ma swój prywatny gabinet ortopedii w Pradze i jako pierwszy minął linie mety na żużlowum stadionie w Cadcy z wynikiem 2:29.39, o 34 sekundy wyprzedził na mecie Bogdana Dziube - tym samem był to rewanż za przegranie przed laty maraton w Rajec.Dla zwycięzczy był czek w wysokości 1000 euro.

1. Serbessa Mulugeta 2:29.39
2. Bogdan Dziuba 2:30.13
3. Jarosław Janicki 2:31.41

ZWOLLE (13 czerwicec). Jason Mbote wygrał silnie obsadzony połmaraton w holenderskim Zwolle. 32 - letni Kenijczyk (rek życiowy w maratonie 2:08.13 Seul 2006,), o siedem sekund wyprzedził swojego rodaka P.Kiproticha.

3. Lydia Kurgat (Kenia) 1:12.53

Plitwickie Jeziora (7 czerwiec). Plitwickie Jeziora (Plitvička Jezera)jest prawdziwym rajem dla miłośników wędrówek. Pośród malowniczych lesistych, tonących w zieleni pagórków porośniętych przeróżnymi gatunkami roślin, połyskują turkusowe wody szesnastu niezwykłych jeziorek o łącznej powierzchni ok.200 ha. Od 24 lat odbywa się tam już tradycyjnie maraton. W tym roku na bardzo trudnej trasie wygrał Gergery Rezessy (Węgry) z wynikem 2:35.11. Na tej trasie bardzo dobrze przygotowany zawodnik biega o 10 minut wolniej od swoich możliwości. Jeszcze nigdy nie wygrał tutaj Polak, jedynym który był tutaj na podium był Mariusz Kamiński. Może za rok w jubileuszowej 25-edycji będzie nas więcej?